Grip Sorunu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar spordan dolayı grip çok acayip korkutuyor gözümü bir çözüm bulmaya çalışıyorum gripten korunmak için bu korku yetmezmiş gibi annem de bayram temizliği diye 4 gündür her gün temizliyor evi deterjanla felan biri kapıya gelince de açma diyor boş yere temizlik yapıyo kadın hadi onu geçtim benim deterjan tarzı şeylere alerjim var burnum felan tıkanıyor hapşırmaya başlıyorum anında bugün yine temizledi etrafı artık yeter dedim anne bir daha şu temizliği yaparsan ölümü gör tez zamanda dedim tabi sonradan bizim aileyi umursamadığını hatırladığım için (bizi kardeşlerine sattı kaç kere son paramızı felan kardeşlerine dağıttı kurbana giremedik sayesinde her gün kavga var evde) dedim hadi geçtim benim ölümü görmem umrunda olmaz kardeşlerinin ölümünü gör dedim bir daha benim olduğum zaman temizlik yaparsan diye beddua etmek zorunda kaldım

Spor esnasında özellikle cardio yaparken felan kışları grip olma durumundan nasıl korunuyorsunuz ? herhangi yaptığınız karışım var mı bünyeyi güçlendirmek için ?

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    546
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ben spora basladigimdan beri hasta olmuyorum. Salondan dus alip cikarim ama hasta olmuyorum. 1-1,5 senedir nezle grip olmadim. Sadece 1-2 gun hafif bir kirginlik oluyor ama hemen geciyor.ertesi gun spora gidebiliyorum.

Edit: spora gitmemi engelleyen 2 şey oldu bu sene icerisinde.
    Bilegimi burktum,şişti gidemedim,
    Protein alicaz diye tavuktan zehirlendim :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

alvel ve egemennn bunu beğendi.
  3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Aynen bende spora basladigimdan beri hasta olmuyorum nazar degmesin (yazdim simdi bunu yarin hasta olurum kesin)zaten beslenmeye dikkat edince sporda yapinca turp gibi oluyosun bisey olmuyo protein karb yag vitamin dikkat etmek lazim..

Eresbos ve Lorethlorien bunu beğendi.
  4. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ben haftanın her günü 7/24 tavuk yiyorum günde 400 gr olmak üzere bunun yanında da sulu birşey girsin diye boğazıma barbunya yiyorum 1 tabak mutlaka bulgur varsa barbunya yemiyorum o gün :D sen nasıl zehirlendin tavuktan anlatsana biraz :D bizimkiler her gün diyo zehirlencen bir gün tavuktan zehirlenirsem bir daha tavuk sokmazlar eve :D
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ekim 2014 ---
    benim vücut endomorf olduğu için yeterince karbonhidrat almamaya çalışıyorum günlük beslenme programım : kahvaltıda 5 yumurta 3 beyaz 2 tam olmak üzere(bazen 1 tanesini lor peyniri ile karıştırıp 1 adet buğday ekmeği ve 4 yumurta yiyorum) ara öğün yemiyorum öğlenleri 200 gr tavuk göğüs varsa 5-6 yemek kaşığı bulgur pilavı yoksa 1 kase yoğurt antremandan 1 saat önce 1 tabak barbunya veya 5-6 kaşık bulgur antremandan 30 dk önce nescafe bol kahveli antremandan sonra 200 gr tavuk göğüs + 1kase yoğurt (yada 1 bardak mercimek çorbası)

bu besin değerlerine göre ne kadar karbonhidrat alıyorum bilmiyorum tam olarak en kısa sürede mutfak terazisi almam lazım bunlar yüzünden midir bilemem cildimde soyulmalar başladı sol göz altımda hafif soyulma oldu göz altım yeterince mor şimdi sol tarafı mor + beyaz oldu :D Sağ elde de var hafif soyulmalar hatta genital bölgemde bile olmaya başladı
    forumda başına gelen oldumu bu soyulmalarla ilgili çoğu kişi çinko eksikliği diyor kabak çekirdeği yenmeliymiş ama kabak çekirdeği çok yağlı olduğu için vitaminler.com dan çinko ağırlıklı tablet almayı düşünüyorum 2-3 tane seçenek buldum 20lik 20 tl ye bunlar işe yarar mı ? herhangi bir zararı olur mu kullansam ?

Son düzenleme: 7 Ekim 2014
  5. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Terazi sart aynen oyle basima gelmedi eger cinko eksikligindense magnezinc oneririm kabak cekirdeginde sikintivolmaz diyetinizde kaliteli yagda almalisiniz buda kuruyemisten zeytinyagindan falan gelicek badem falanda olur cinko icin...

6. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    olamaz böyle birşey ya ailede herkes hapşırmaya başladı bugün şimdi de benim boğasım ağrımaya başladı bademcik şişiyor sanırım bademcik şişiminde hep canım şeker istiyor yumuşatması için olayı acaba pastil bir sorun yaratırmı diyetimde ? öğlenleri cardio yaptığım için evde daha sonradan da bakkala felan gittiğim için mi üşüttüm sanırım da bu böyle gitmez yani grip aşısı felan mı olmalıyım ?haftanın 4 günü yapmak zorunda hissediyorum kendimi yarında cardio yapmam lazım yarını es geçip ertesi gün dinlenme günü zate 2 gün cardio yapmasam mı ? diye düşünüyorum

7. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    gripken çalışmamak mı gerekiyor? =)

8. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    402
    Ödül Puanları:
    63
    Grip veya nezle bogazdan assagiya yani cigerlere vurduysa,oksuruk balgam durumu varsa gidilmemeli.ama sadece hafif kirginlik ve burun akintisi varsa tam tersine spor cabuk atlatmaya yardimciniz oluyor.

swepturex bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş