Grip Aşısı - Domuz Gribi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve castorpollux tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Grip yetmezmiş gibi birde domuz gribi riski çıktı!

daha detaylı bilgi: http://www.domuzgribi.net/

Domuz Gribi aşısı'da aynı zamanda olmamız gerekiyormuş hadi hayırlısı...

Grip aşısı kullandınız mı? Kimisi bir işe yaramıyor diyor? Tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

2. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli : Türkiye'de H1N1 için yapılan GlaxoSmithKline marka grip aşısının (hani insanların korkup çocuklarını aşılatmak istemediği) Kanada'daki sonuçları açıklandı. 6.6 milyon kişi aşılandı, zararlı tepki alınan vaka sayısı sadece 36 ! Lütfen çocuklarınızı aşılatın, eğer ithal aşı miktarı yeterse (sıra gelirse) siz de aşı olun

Haberin kaynağı İngilizce, okumak isteyenler için aşağıda paylaşıyorum.

http://www.theglobeandmail.com/news...ians-after-h1n1-shot-official/article1366564/

FleXoR bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu olayda tıp ve insanlar resmen ikiye bölündü . aslında ikiye bölünme sebebi bir aşının o anda etkilerinin tespit edildiği fakat yan etkileri için zaman gerektirdiğinden bu bölünme meydana geldi . açıkçası ben şuan tam olarak onaylanmamış bir ürün için çocuğumu aşılatmayacağım.

Ayrıca bazı arkadaşlar bu aşıyı şu ülke çıkardı bunun için , yok kobaymıyız vs diye başlayıp sonrada siyasi tartışmaya döneceğinin farkındayım şimdiden uyarıyım lütfen aşı olayını da siyasete çevirmeyeli. aşının etki ve yan etkilerini tartışalım.

4. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Aşının kısa vadeli etkkileri ile ilgili elimizdeki örnek bilgi bu şekilde. uzun vadede yan etkisi olur mu sorusuna da şu şekilde yanıt bulabiliriz. Grip aşıları organik bir kılıfın içine yerleştirilmiş o mevsimin en yaygın ölü grip virüsünden ibarettir. her sene kılıf aynı kalır, virüs değişir. Bu sefer de geçen senenin ana etken H3N2 ve H9N1 virüslerini çıkartarak H1N1 virüsünü bu kılıfa yerleştirdiler. Ana yan etki etmeni organik kılıf ve içerdiği maddeler. Bunda bir değişiklik olmadığı açıklandı. Bu sebeple uzun vadede mevsimsel grip aşısından farklı yan etkiler beklenmiyor.

5. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Arda Turan bile hastalığa yakalanabiliyorsa herkes bu aşıyı olmalıdır..

Arda Turan örneğini verdim çünkü bu futbolcuların besinleri düzenli,para problemleri yok rahat evlerde yaşıyorlar özel doktorları var vsvs

6. barbalus

barbalus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    domuz gribi aşısı

benim kafam hala karışık bazı uzmanlar olmayın diyor bazıları olun kime inanacağız.

hele hele çocuklara aşı yapılırken velilerden onay istiyorlar ya bu durum tam bir muamma

neden böyle bir onay istiyorlar bir şeylerden mi çekiniyorlar acaba

başbakan ben ve ailem olmayacak dedi neden?

Aşağıdaki linkte yer alan haberde baya ilginç , soru işaretlerini arttıracak cinsten

www.domuzgribine.com

Sayfayı Paylaş