greyfurt-ekşi elma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve goldtrapper58 tarafından 13 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    oncelıkle selamlar ben suan diyetteki bir badiciyim hocama portakal ve elma yedigimi soyledıgımde kızdı bana diyetteyken greyfurt ve ekşi elma yemelisin dedi bu meyvalar hakkında bilgisi olan varmı yanı yag yakmak gıbı bır ozellıgı varmı yada nebilim içinde carbonhıdrat eya sekermi yok buarada 3 gundur birseyı özellikle deneiyorum bunu sızden cevapları aldıktan sonra dile getirecegim bu meyvalar hakkına cevaplar için tsk ederim şimdiden

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    ekşi elmada normal elmaya göre daha az şeker var.

Greyfurtunda yağyakımına iyi geldiğini duymuştum

3. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    "Greyfurt lifi" metabolizmayı hızlandırır.Buna paralel enerji harcamanda artar.

Ancak greyfurt ilaçlarla etkileşime geçebiliyor,ilaç kullandığın dönem greyfurt yeme.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    definisyon döneminde dahil normal insanların yediğinin 2 misli yemek yiyen veya yemesi gereken vücutçuların elma-ekşi elma veya portakal-greyfurt ayrımına gitmesini gerekli ve doğru bulmuyorum..

sonuçta meyveden bahsediyoruz ve binbir çeşit yiyecek içersinde en masum, en yararlı, hatta en kalorisiz besin grubu.. (özellikle elma)
    bu nedenle bu kadar küçük ayrıntılara girilmesini gereksiz ve önemsiz buluyorum..

5. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    belkıde haklısın ama kücük ayrıntılar roplandıgında büyük ayrıntılara dönüsebilir ilac kullanıyorum suan her ılac ıcın soyledıgın gecerlımı acaba?

6. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  7. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle tsk ederim burujah ama ben aslında cluntrebolun asıl hangi tedavıde kullanıldıgını bılmıyorum desponun yazısınıda okudum ama bır fikir edinemedim bilen bir arkadasımız yada mot varsa bana kullanılır yada kullanılmaz dıye bır sey soyleyebılırmı bu arada ben sadece gunde bır tane yıyorum

8. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  9. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hım haklısın sanırım greyfurta elvada zaten ıstedıgım kıloya kkavustum sayılır 2 kılo kaldı onuda vereyım olsun bıtsın :D

10. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Ekşi elmada fruktoz miktarı bir miktar daha düşük fakat asıl özelliği sindirimi hızlandırması.Hatta fazla yersen ishal bile olabilirsin. :) Bu yüzden yediklerin en hızlı şekilde sindirilir ve dışarıya atılır.500 kalori emilecekse 400 kalori emilir mesela.Greyfurtta yağ yakımını hızlandırır.Diyetisyenler diyetlerinde verirler genellikle.FAKAT REJİM VE SPOR YAPILMAZSA BU BESİNLERİ YEMEN DE FAYDA ETMEZ.

Sayfayı Paylaş