Greg Valentino

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve PUMP tarafından 16 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. PUMP

PUMP Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tskler Pump - Gercektende zevkle izliyorum. Güzel bir belgesel.

1 bolume baktim cok sasirtici seyler söyleniyor.

Bir doktorda bigoreksiden bahsetmis - Yani ne kadar buyuk olsan kendini yine kucuk hissetmek (psikolojik hastalik aslinda).

Genellikle kizlarda bir hastaliga rastlaniyor ki bu cok tehlikeli bir hastaliktir. (Anorexi)
    Nekadar zayif olursa olsunlar kendilerini sisman olarak görürler - bu hastalikla bazilari yemegi yeyip kusarlar, ki bu psikolojik bir hastaliktir. Bunun tam tersi diyebiliriz yani ;) Asiri derecede ilac kullanmak gibi :!:
    Herseyin bir siniri var...

(konu disi olduya neyse :) )

daha sonra diger bolumlere bakacam gercektende guzel...

Neden Trdeki Tv kanallari en azindan bunun gibi belgesel programlari turkceye cevirip yayinlamiyor :? :evil:

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Pump bende ilk bolumu izledim ve cok hosuma gitti..
    Despo sana katılıyorum.. Dizilerden baska televizyonda bisey bulamassın TRde... dertleri rating... Ama güzel bilgiler war...
    Mesela bahsı gecen hastalık steroidle ilgili degil.. ben de cogu zaman bunu yasıyorum.. göz alısıyor.. aslında bu sporun belki de en ince noktası, aynaları cok sewmemek

Guile bunu beğendi.
  4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bu belgeselin ilk bölümünde çıkan Steve Michalik, yetmişli yillarin en iyi amatör vücutçularından, steroid nedeniyle mahvolmuş bir adam.
    Enteresandır, daha 10 yaşındaydım, hiç unutmam, hürriyetin pazar ekinde, Steve Michalic'in steroid belasindan çektikleri üzerine bir yazı vardı, 4 sayfa belkide daha fazlaydı.
    O zamanlar vücut geliştirme benim için kocaman bir bilinmeyendi, yazı yabancı bir dergiden alıntılanmıştı eminim, ama beni derinden etkiledi o küçük yaşımda.
    Mr. Universe yarışmasında yarışan vücutçulardan, mermerden heykel gibi diye bahsedilmesi, kaldırılan yüzlerce kilo ve daha bir sürü sey.
    Steve'in Steroid Rage ile, salonunda calisan birinin ağzını burnunu kırmasını anlatıyordu yazı.
    Bu adamın bakışlarından gamma ışınları alıyorum, diyerek adamı hastanelik etmiş.
    Sonra ilaçların yan etkileri, nasıl "yeşil yeşil terlediği", bir kaç haftada 30 kilo kaybettiği...
    ve şimdi internetin gözünü seveyim, o adamın o yarışma yıllarındaki ve şimdiki halin görebiliyoruz.
    Michalik 1949 doğumlu, 1975'te kendi boy kategorisinde Mr. Universe, AAU'da Mr. America ünvanları var, yakışıklı ve uzun boylu olduğu için zamanında çok popülermiş.
    Çalışma yöntemini okumuştum Flex'te, bir döneme damgasını vuran, adele bölgesi başına 70 set varan, manyak bir idman yöntemi. "intensity or insanity" yani "şiddet yada delilik"
    Zaten bölge başına 70 set yapabilmek için insanin ilacların dibine vurması lazım.
    Şu andaki hali oldukça kötü, saçlar dökülmüş, gençliğinde Burt Reynold gibi adammış, simdi yağlı keltoş bir adam olmuş.
    Greg Valentino zaten yorumsuz.
    Pump bu videolar için çok teşekkürler, çok güzel bir belgesel, ellerine sağlık.

olgonu.10 bunu beğendi.
  5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Izeledim 3 nüde,
    Ozellikle Valentino'nun aynada kendi kolunu ameliyat ederken yaptigi cekimler cok dehset verici yaaaaaaaaaaaaaa...

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Seyde cok enteresan, Steroid Gurusu herifin kendi cocuguna steroid programi yazarak, bir sene icinde mükemmel bir vücut yaptırması.
    Chris Hart, cocugun ismi, yirmi yaslarında saniyorum, gercekten bir senede cok güzel bir vücut yapmis, ancak belgesel icin demec verirken, vücudu tekrar eski haline dönmüş, çok ilginç ve ibret verici bir görüntü.
    Tamam bir senede süper vücut yapmış, ama şimdiki haline bakıyoruz, tamamen eski haline dönmüş, kocaman göbekli bir genç adam.
    Gerçekten izlenmesi gereken bir çalışma, yani 3-4 sene body yapan birinde bu derece gerileme olmaz, ama daha ilk senesinden ilac alacak arkadaşlar, bu elemana iyi baksinlar, 3 ay plajlarda hava atmanin bedeli bu kadar ağır olmamalı. (ki bir cok kisi 3 ay plajda hava basacak maddi olanaga bile sahip değil) o zaman neden?
    Çok faydali bir eser...

castorpollux bunu beğendi.
  7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    3. Videoda Steve Michalic, bir noktadan sonra nasil kan işemeye başladığını anlatıyor, karaciğerim çözülmeye başlamıştı diyor, portakal büyüklüğünde bir tümörle hastaneye kaldırılıyor.
    Yüz kilodan 66 kiloya düşüyor, yani 34 kg. lik kas kaybediyor, akıl hastenesine kaldırılıyor.
    Diğer bir enteresan konu ise, iddiasina göre 1973 yılına kadar streroid kullanmamış, yani sayısız şampiyonluğa ilaç kullanmadan ulaşmış, Mr. Universe için hazırlanırken kullanmaya başladım diyor.
    Kendisi kesinlikle karşı kullanımına, tamamen bıraksanız bile, yillar sonra saatli bomba gibi felç olarak, büyük bir kalp krizi geçirerek bedelini ödeyebiliyorsunuz diyor.
    Kendisi kalp krizi geçirmiş, o steroid gurusu olduğunu iddia eden şişko herifte 47 yaşında çok büyük bir kalp krizi geçirmiş.
    Gerçi bu adamların kullandığı miktarlar çok yüksek, özellikle Steve Michalik zamanında ilaç olayını aşmış adamlardan birisi, ama insan bir kere kullandıktan sonra, çizgiyi aşmayacağını nerden bilebilir?

8. atescem

atescem Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ya bu adamların ne kullandıklarına nasıl bir steroid planı çizdiklerine ve steroid alımlarının nasıl olduğunu steroid alımlarında kaç mg lerden konuşukduğunu bilen veya örneği olan varmı...

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Karasan

Steve 22 tane birinciligini hic steroid almadan kazandıgını soyluyor, ve 1 damla steroid bile alinsa, ilerde etkisi cıkacaktır mutlaka diyor.. Ozellikle kalp ve damar saglıgı icin buyuk tehdit...

Steroid expert inin oglu icinde senin görüslerine katılamamak elde degil.. madem boyle vucut yaptın kardesim, yarısmaya katılacak vucuda sahpsin, o zaman neden biraktin bu sporu diye sormazlar mı adama... ve bu kadar mı erir bi adam aninda ... gercekten yazık..

Az dozlarda alınan steroidler de mutlaka ilerde (uzun vadede) kendilerini gosteriyorlar... valentino'nun durumu tabiki dehset verici ve sasirtici, herifin kız arakdası da yuksek dozdan nallari dikmis...Valentino acaba su anda ne halde?? eski olculerine tabiki sahip degildir.. (zaten olmasinda) ... Bu arada o kendi videosunu cektigi sahnedeki bicepts nasıl birseydir yaa?? ici su ile doldurulmus balona benziyor, kolunu sıkıyor yukarı cıkıyor, birakinca asagi düsüyor. Ibret ibret... Bi de bodye yeni baslamis cocugun annesine izletiyorlar ya goruntuleri.. :p

Saygılar

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Burda yanlisin var PumpForever, Mr. Universe olana kadar ilac kullanmadigini soyluyor, ama Mr. Universe icin hazirlanirken kullandim, cunku ben bir idiottum diyor :)
    Zaten dikkat edersen, belirttigim gibi, ucuncu videoda anlatiyor steroidin kendisine nasil zararlar verdigini, bir donem akil hastanesine kaldirilacak noktalara geldigini. 220 pounddan 146 pounda dustum falan diyor, onun vakasi dünyadaki en meşhur steroid kullanım vakasıdır, o senelerde ilaçlar tamamen serbestken Steve Michalik'in başına gelenler aşırı steroid kullanımının zararları konusunda ilk büyük örneği teşkil etti.
    3. videoyu tekrar izle bana hak vereceksin.

11. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Biliyorum Karasan Mr. Universe'e kadar 22 yarısmada hic kullanmadıgını soyluyor. Ben cumleyi yetersiz kurmusum... Mr. Universede kullandıgını zaten anlatıyor. ve ogrencilerine de ya kıcınıza igneyi batırırsınız, ama ilerde de cürümünü cekersiniz diye nasihat verior, ben bir salagım diyor.... Demek istedigim, steroid almadanda birincilikler kazanılabilirmis o donemde.. simdi artık o da cok zor...

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçi bir çok sporcu steroid kullanmadığını iddia ediyor ama bunun doğruluğu tartışılır, bunlar arasında, Steve Reeves ve Bill Pearl var.
    Steves Reeves 76 yaşında öldü, bazıları onun ilaç kullandığını iddia ediyordu, mesela dianabol.
    Kendisi daima inkar etti, açıkcası bana Steve Michalik'in iddiasıda çok inandırıcı gelmiyor, zira, 70'lerde ilaç kullanımı çok yaygın ve kabul gören birşeydi, sen ilaç kullanan rakiplerini tamemen natürel çalışarak yendin yendin, sonra Mr. Universe için bir anda anormal miktarlarda kullanmaya başladın bir anda.
    Sizede tuhaf gelmiyor mu?
    Dianabol 50'lerden beri var olan bir ilaç, eskiden şampiyonların kahvaltısı derlermiş dianabole...
    Arnold made in britain'de, Rick Wayne, dianabol içmek sıradan birşeydi, Arnold ilaç kürü yapmadığı dönemlerde bile 15 mg. alirdi diyor.
    Sene boyunca dianabol ve sene 1960'lar...
    İngilterede gym'lerde çalışanların yüzde 20'si steroid kullanmışlar spor geçmişlerinin bir döneminde.
    İlaç kullanımı yeni birşey değil, ama sanırım son zamanlarda iyice abartıldı.
    Eskiden şampiyonlar kullanıyormuş, sıradan vatandaş değil, şimdi adam okulda popüler olma hayaliyle ilaç kullanma derdinde.
    Bence asıl tehlikeli olan bu...

13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bence bunu herkes izlemeli hemde herkes despo ne yapabiliriz daha fazla önplana çıkaralım bu konuyu ve karasanın yorumlarınıda okumalılar tr ye çevirmiş zaten

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Püf noktalar bölümüne attim ;)

15. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    eline sağlık ,uper

16. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten ibret verici bir belgesel. Bu tip bir belgeseli alman kanallarından birinde izlemiştim. Steroid kullanıpta kalp krizinden, kanserden ölen ünlü vücutçuları gösteriyordu.

Ancak benim uygun bulmadığım bir husus var.

Belgesel sırasında ibret verici şeyler anlatılırken, aynı zamanda da belkide bazı kişilerin hayalindeki vücutlar sergileniyor. Bunlarla birlikte açıktan açığa steroidler gösteriliyor. İsimleri ile birlikte gösteriliyor. Maalesef insan oğlu kötü olan şeyide denemek ister. Steroidlerde bu durum farklı değil. Yıllar öncesinde, emniyet müdürlüğü tarafından hazırlanan uyuşturucuya hayır kampanyalarında okullarda gösterime sokulan filimlerin, uzmanlar tarafından " bu filimler gençleri uyuşturucuya özendirebilir" gerekçesiyle kampanyadan kaldırılmıştı.

Benim tedirgin olduğum şey, Türkiye'de steroid kullanımının hızla artmasıdır. Birçok ülkede bu ilaçların satışı çok sıkıyken, ülkemizde her isteyen her eczaneden istediği gibi alabiliyor. Eczaneyi bırakın, birçok spor salonunda depolarda steroidler bulunmakta ve satılmakta. Kaçak, sahte, bayatlamış ne olduğu belli olmayan kimyasallar.

Steroid birçok ülkede "uyuşturucu" ile eşdeğer tutulmakta. Nitekim bazı ülkelerde steroid bağımlıları için özel hasteneler var. Bazı araştırmalar steroidin bağımlılık yaptığını orataya koyuyor. Sonuç olarak steroid: çıkmaz bir sokak gibi...

Herkezin bu konuda bilinçli olması, özelliklede gerekli kuruluşların şimdiden bu işin önüne geçmesini diliyorum.

17. apranax54

apranax54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu görüntüleri nasıl kaydedebilirim. kaydedilmiyo mu benmi yapamadım acaba.

18. pronator

pronator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum daha yeni yeni okudum biras geç oldu ama neyse
    c/documants and settings/bilgisayardaki kullanıcı adın/local settings/temp dosyasının içine bak orada olduğunu göreceksin
    (not:bunu yaparken gizli klasötleri göster seçeneğini tıklamanı tavsiye ederim)

19. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    iyiki bu video püf noktalar bölümünde diyde izledim adamın kolu nolmuş ya gerektende stereid bunlarımı yapmış ya yazık ... iyiki izledim

20. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    yararlı bir belgeseldi acıkcası tşk. benim de merak ettiğim ronnie -jay cutller-victor martinez gibi mr olmpiya yarısmalarına vucutçular ne olacaklar kim bilir .uzun senelerden beri profesyonel body ciler aama onlarında steroid aldıkları kesinlikle yadsınamaz.acaba onların yaptıkları kürler nasıldır dozajları nasıldır bu sporun içinde oldugumdan beri (3,5 yıl) merak ederim. Steroid kullanmak birçoğumuzun aklından geçmiştir belki kullanıyoruz da bazılarımız .Bende birçok defa düşündüm istediğim ölçülere sadece beslenme ve supplementlerle nereye kadar gelebilirim diye .Bu belgeselli izlediğimde iyi ki kullanmamısım diyorum . Naturel yapmaya devam. Greg Valentino zaten yorumsuz pek bi şey sölemeye gerek yok .

Sayfayı Paylaş