Gomad diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gurcelik tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar günde 3-4 litre içerek kilo aldırma diyeti var, bilenleriniz vardır muhakkak, deneyen var mı? Yada çevresinde deneyen biri, sonuçlar nedir yardımcı olur musunuz

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    son derece gereksiz bir diyet , çok eskide kaldı.

3. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Ama işe yarar birçok yabancı makale okudum, yani sen bir bb ci olarak işe yarayacağını düşünüyor musun

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Hocam ben bu diyeti yeni duydum, nedense içime pek sinmedi yapmayı düşünmüyorum, ancak siz açıklar mısınız neden gereksiz bir diyet olduğunu? Dezavantajı vs.?

5. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum ben açıklayayım, gereksiz demesinin sebebi günde 3-4 litre süt içmenin aklı selim hareket olmadığı için, lakin bir gerçek var ki gomad diyeti herkes için önerilmemiş mesela eğer sen 180 boyunda 65 kilo isen gomad seni mahveder ama 50 kilo isen gomad seni uçurur, ben 3 gündür ; 100 lerce amerikan body cinin yazınısını okudum net şekilde karar kıldım diyebilirim, şuan steroid dahil gomad kadar etkili bir seçenek yok 2 ay içinde bambaşka biri olabilirsin, tabiki gomad + sağlam bir beslenme ile
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Temmuz 2016 ---
    bD3FP.png

Gomad diyeti yapan bir amerikalı genç bu diyete 22 Şubat başlıyor 5*5 antreman ile geldiği nokta bu dostum

Janves bunu beğendi.
  6. Janves

Janves Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bayağı iyimiş gerçekten

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Günde 3-4 litre sütte bulunan kalsiyum(100 ml=125 mg kalsiyum) 3750-4000 mg ediyor. Günlük alınması gereken maksimum miktar ise kalsiyum için 19-50 yaş 2500 mg olarak belirlenmiş ABD için. Eğer bu yaş grubunda isen önerilen miktar 1000 mg. Kalsiyumun fazlası kemiklesi daha güçlü kılmayacağı gibi 2000 mg'ın üzerinde kalsiyum alımının bazı kanserlerin oluşum riskini artırdığı çalışmalarda bulunmuş. Ayrıca tek yönlü beslenme ile sütte az bulunan bazı vitamin ve mineral eksikliklerine yol açabilir. Bu sebeplerle sağlıklı denilip kabul gören bir diyet değil ;)

8. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler öncelikle verdiğiniz bilgiler için, bilgim doğrutulsunda bu bilgiler lakin şimdi önerilen miktar dan ziyade maksimum miktar a bakılmalıdır 2500 dür oda, 3 litre içilirse 3750 eder 1250 mg lik fazla alım sözkonusu ama şimdi baktığımız da 1250 mg her gün fazla aldığınızda vücut için kemik için pek iyi sayılmaz, fazla mineral kalsiyum boşaltım yolu ile atılabileceğini düşünüyorum ben, hadi diyelim atılmadı o zaman da sistemlerin zarar görmesi için bu diyeti uzun vadede kullanmak gerekiyor, halbuki gomad diyeti maksimum 3 ay içindir. Yani supplementlerden daha az zararlı olduğunu düşünüyorum en azından doğal bir besin
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Temmuz 2016 ---
    Şöyle bir dipnot düşmüş olayım, arkadaşlarımızın kafasında netleşsin
    Gomad diyeti 4 litre süt içimidir, bu rakam korkutucu açıkcası bunun yerine half gomad yapabilirsiniz 2 litre süt içersiniz, sizi pek zorlamaz, sağlık açısından zararı zaten olmaz. Sadece 1200 kalori civarında bir açık meydana gelecek bunu da yulaf ezmesinden yada makarnadan yada tavuk göğsünden karşılayabilirsiniz çok zor değil yeterki hesap kitap olsun yediğini otur hesapla, kaç kalori giriyor mideme
    kaç ı karbonhidrat?
    kaç ı protein?
    kaç ı yağ?

Bunları hesaplayıp gerek ayna karşısında ki vücudunki tepkiye gerek de tartıda ki tepkiye,değişime göre yol alırsın.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2016
  9. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Rica ederim. Evet tolere edilebilen üst sınıra bakabiliriz burda ancak 3 ayda vücuda ne kadar zarar verebilir bunu tahmin etmek güç.
    http://www.medscape.com/viewarticle/834034
    Örneğin burada yüksek kalsiyum tüketiminin mortalite riskini artırdığı bulunmuş. 3-4 litre süte yönelmek yerine gereksinmenizi karşılayacak şekilde ne az ne çok tüketmeniz daha uygun. Yüksek Kalsiyum tüketiminin aterosklerozda plak oluşumunu artırdığına dair çalışmalar da var ki biliyorsun bu kalp krizi riskinin artması demek. Uygulamadan önce bu diyeti tekrardan düşünmeni tavsiye ederim

10. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    beslenme konusunda çoğu sporcunun anlayamadığı bir durum var o da insanoğlunun her beslenme stiliyle yaşayabiliyor olduğu. inuitler gibi neredeyse sadece et yiyerek yaşayabilirsiniz , bunun tersi olarak vegan olarak hatta veganlığın da ötesinde sadece ağaçtan düşen meyveyi vs. yiyerek bile yaşayabilirsiniz. aynı şekilde eskiden vücut geliştirmecilerde tabu olan şimdi normal kabul edilen uzun süre aç kalarak beslenme (intermittent fasting) ya da sıfır karbonhidratlı beslenmeyi de uygulayarak yaşayabilirsiniz. söylemek istediğim şey şu , kaloriyi ayarladığınız sürece nasıl beslenirseniz beslenin muhakkak gelişim göreceksiniz ama asıl sorun şu ki alacağınız gelişim optimal olacak mı ? :) hiç mr. olympia olan ya da ilk 5'e giren vegan gördünüz mü mesela ? :) elbette çok başarılı veganlar vardır ama dünyanın en iyisi olmak..? gomad diyeti de bu yüzden gereksiz arkadaşlar , boş yere 3-4 litre süt içmenin bir anlamı yok. serge nubret de olympia dönemleri her gün 2-3 kilo at eti yiyormuş mesela. :) o dönemler yeni bir kavram olan growth hormone'un at etinde bulunduğunu düşünüyormuş. :) muhtemelen arnold gibi beslenseydi de aynı gelişimi görecekti. :) gomad konusunda uzun lafın kısası şu ; boş yere bu diyetle uğraşmayın , 3-4 litre süt size ek bir fayda sağlamayacak hatta kişisel fikrim besin çeşitliliğini azaltacağından zararı bile olacak.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2016
    Alfonso_, SoldiersOfGod, abseto ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    İnsanoğlu her beslenme stiliyle yaşayabilir ancak hangi beslenmeyle "nasıl" ve hangi "kalitede" yaşadığı önemli diye düşünüyorum. Bu sebeple benim sorum "optimal gelişim olur mu" yerine "hayat kalitesi ve süresi artar mı ya da tam aksine azalır mı" olur. Mesele yaşamak ya da gelişmek ise elbette süt içerek de vejetaryen beslenerek de gelişilir. Ancak ketojenik diyet uygulayan birinin yaşam standardının sağlıklı beslenen biriyle aynı olduğunu düşünüp gelişimi sorgulamak bana pek mantıklı gelmiyor. Bu yüzden uygulanan diyet yaşam kalitesini artırıyor mu, sağlıklı mı, uygulanabilir mi vs öncelikle bunlar sorgulanmalı bence. Son kısımda sana katılıyorum. 3-4 litre süt tüketimi tek yönlü beslenme ile uzun vadede kârdan ziyade zarara dönüşecektir :)
    Bu arada unutmadan, belki mr olimpia değildi ancak mr universe olan Bill Pearl bir vejetaryendi ;)

12. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Çok haklısınız hocam.Bide üstüne sütten alınan laktoz şekeride cabası.

13. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Her zaman hayatta iyi ve kötü vardır.Birde kötünün iyisi vardır. Ben yıllardır profosyonele yakın spor yapıyorum,bu diyeti başka birine yardımcı olmak için araştırıyorum, herneyse şimdi deneyimlerim bana şunu söyledi her zaman
    Keyif için spor
    Gelişim için spor
    Spor her zaman bu yüzden iki ye ayrılır, bu forumda veyahut diyet uygulamak isteyen biri kesinlikle gelişim için spor yapmak istediğinde hem fikiriz değil mi.

Ayrıca bir şey daha vardır ki o da ;
    Gelişim istiyosan, bir profosyonel gibi disiplinli ve istikrarlı olacaksın.
    Gerek antrenman olarak gerek de beslenme olarak
    Ama bir gerçek var ki ;
    Her gelişim isteyen profosyonel sporcu mudur? Yada doğuştan sporcu özellikleriyle donatılmış mıdır?
    Cevabı hepimiz biliyoruz ki maalesef hayır,
    Biz şimdi ünlü bb ci karakterlerin diyetini yada antremanını yeni başlayan-disiplinsiz olan sporcu ya verirsek 1. Hafta spor u bırakır.

Yok mu çevrenizde pes edenler, inanın salon da bir gördüğünüzü bir daha kolay kolay görmezsiniz açıkcası bunun sebebi farklı antrenman saatleri değil, çoğu arkadaşımızın sporu bırakmasından dolayıdır.

Çok uzatmak istemiyorum, yani ana fikire gelecek olursam, demek istediğim sporcu ya güç kazandıracak, hızlı bir gelişim ile motivasyonunu attıracak bir diyet lazım ve ayrıca o diyetini uygularken yavaş yavaş bu spor a adapte olup, kendine yeni vasıflar yükleyecek. İşte ben inatla Gomad yada benzeri diyetleri tutuyorum, zararlar umrumda değil, sigaranın zararsız gibi lanse edilip sütün zararlı olduğunu tartışmak bana avarelik geliyor açıkcası.

Teşekkürler

14. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kurduğun cümlelerden ve söylediğin şeylerden bir şey anlamadım ve bağlantı kuramadım. Zararları umrunda değilse ve bu diyeti tutuyorsan (ki sonuçlarını bilmeden burada sorup nasıl savunuyorsun anlamak güç) bunun için konu açıp yardımcı olun demene gerek yok. Her yardımcı olun kilo almam lazım diyen kişiye gomad uygula der geçersin. Burada sigarayı faydalı gibi lanse edip süt zararlı diyen yok.
    Finlandiya'daki bir çalışmada günlük süt ve ürünleriyle alınan Ca miktarının 1000mg'dan 2000 mg çıkması prostat kanserin relatif riskini artırdığı saptanmıştır.
    Sadece çalışmalarda bahsedilen yüksek Ca tüketimi ile ilgili durumlardan söz ettim. Ki 3-4 litre süt tüketerek beslenmek kadar saçma bir şey olamaz. Uygulayıp uygulamamak sana kalmış ister uygula ister uygulama bu kadar basit

Sayfayı Paylaş