Gogus Programım Hakkında Yardım..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve omrbrk tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar arkadaşlar;
    Ben ara verdiğim dönemleri saymassak 4-5 ay gibi bir süredir bu sporu yapmaktayım; öncesinde bir klüpte basketbol oynadığımdan vücudum spora yatkın bir durumdaydı. 3-4 aylık gelişmeden genel itibariyle memnun olmadığım söylenemez fakat göğüslerimdeki gelişim beni hiç tatmin etmiyor malesef..

Programım (Haftada 1 veya 2 gün)

1 - Incline Bench Press 12-10-8-6 (2 hafta öncesine kadar Flat Bench'ten sonra yapmaktaydım.)
    2 - Flat Bench Press 12-10-8-6
    3 - Flat Dumble Fly 3x10
    4 - Cable Crossover 12-10-8-6
    5 - Pullower 3x10

Memnuniyetsizliğimin Öncelik Sırasına Göre Sebepleri:

1 - Yanlara doğru çok dar; genişletmek istiyorum.
    2 - Üst göğüs neredeyse sıfır.
    3 - Orta bölge çok boş duruyor.
    4 - Hacim olarak yeterli değil.

Evet arkadaşlar yardımlarınızı acilen bekliyorum; ona göre yarın yeni bir program hazırlayacağım. Bir de bunları yazarken kafama şu takıldı ki acaba 3-4 aylık birisi için çok mu fazla hareket yapıyorum??

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Göğüs gelişi için göğüs dışındaki kaslar da önemlidir. Mesela triceps leriniz zayıf ise göğüste ağır kilolara giremezsiniz bu da gelişiminizi engeller. Vücudu komple ele almak lazım. Sırt ve bel de işin içine girer. Programa daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilir ama bu yönü de unutmamak lazım.

omrbrk bunu beğendi.
  3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bence göğüse 5 hareket biraz fazla gibi.
    incline bench press
    butterfly
    bench press
    incline dumbell fly
    bence buna benzer bişeler yapmalısın

omrbrk bunu beğendi.
  4. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle fazla yaptığın egzersiz sayısı...3 egzersizden fazlasını yapmamanı öneririm..yanlara doğru göğüsü açmak için dumbell fly,butterfly hareketlerini devamlı tutmalısın..bu iki hareketi zamanla birbirinin yerine yapmalısın...üst göğüsü doldurmak uzun zaman alır hemen pes etme...orta bölgeyi doldurmak için dar tutuş bench yapman gerekmektedir...ama göğüs bölgeni kıvama getirmeden ona geçme derim...hacim almak istiyorsan sabretmelisin,bıkmamalısın,gereğinden ağır girmelisin,çok çok iyi beslenmelisin..son olarakta 4-5 ayda zaten dev gibi olamazsın...4-5 ayı 4-5 sene olarak hedefle....kolay gelsin..

omrbrk bunu beğendi.
  5. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Çok önemli konulara değinmişsiniz ama bu dedikleriniz bir mühendislik öğrencisi olan benim için malesef pek kolay olmuyor :( örnek vermek gerekirse haftaya finallerim başlıo ve 1-2 hafta gibi bi süre ara vermek zorunda kalıcam bu aralar da cidden çok büyük gerilemelere sebep oluyor.. 2 vize 1 final sistemi hiç hoş değil bence.. 1 vize kime yetmio ki :D

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    1,2 ve 4 nolu memnuniyetsizliklerini zamanla çözeceksin ama 3 çözülemeyebilir. kalıtsal bir özellik çünkü. elitlerde bile ayrık göğüs kaslarına rastlayabilirsin. hepimiz kare kare isteriz yoksa...

pullover ya da cable cross dan birini programdan çıkarabilirsin. presslerde de iyi yüklenmelisin.

omrbrk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş