Gogus problemi v. parcali kas

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve overheat tarafından 9 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. overheat

overheat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.

Öncelikle modlar ve deneyimli üyeler başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Çok samimi ve paylaşımcısınız.

Yaklaşık 3 aydır bb yapiyorum, daha oncesinde kardiyo amacli bi sure fittness yaptim. Genel olarak cok problemim yok ama bikac sıkıntım var.

1. Gögüs problemi:

Hem ust gogus hem alt gogus icin bench basiyorum lakin gogus ici halen bos ve ben calistigini da hissetmiyorum, en ufak bir yanma bile hissetmiyorum. bahsettigim yer gogus uclari ve gogus uclarinin ici ( boyle soyleyince komik oluyor biliyorum ama bunun bb literaturunde adi ne onu da bilmiyorum maalesef ). Daha onceden biraz yagliydi ve mevcut yag hala duruyor, eritip kasa ceviremiyorum.

2. Bel karın ve kalca problemi:

Evet bu iki grupta da problemim var. Beli yana yatarak cozebilecegimi dusunuyorum ama karin beni mahvediyor. Bi turlu eritemiyorum. Bazi arkadaslar yag yakici kullanmami onerdiler ama sanirim henuz erken bu tip seyler icin. kalca da naptiysam bi turlu sıkılasmadı gitti.

Ayrica sormak istedigim bisey daha var ki cok onemli.

Boyum 181 ve kilom 74. ben boyle kalmak istiyorum, yani daha fazla buyumek istemiyorum. istedigim sey, kaslarin daha belirgin hale gelmesi. yani olcunun genislemesini degil de, kasin parca parca halde daha belirgin halde olmasini istiyorum. Bu formun ( yani benim parcali kas diye adlandirdigim formun ) adini bir turlu ogrenemedim, ogrenebilsem gerekli arastirmayi yapip buraya da tasiyacagim ama bi turlu ogrenbilmis degilim. Bu formun adi nedir, ve bu sekle nasil gelirim ? Bu durum cok onemli.

Degerli yorumlariniz ve samimiyetiniz icin tekrar tesekkur ederim.

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Merhaba overheat aramıza hoşgeldin,

Göğsün iç kısımlarını çalıştırmak ve orada etki hissetmek istiyorsan; butterfly, dar tutuş bench press, biraz dumbell bench press, birde dumbel fly yaparken dumbellar yukarıya kalkarken bilekleri avuç içleri geriye bakacak şekilde yani serçe parmaklarını ve elinin kenarını birbirine doru döndürüp göğsünün iç kısımına konsantre olup bilinçli olarak sıkmak. Bunlar göğsün iç kısmını geliştirir. Mevcut göğüs antrenmanını yazabilirsen daha iyi olur aslında.

Bu sorunun çok genel bilemiyorum nerede hata yapıyorsun veya problem ne, ama bundan sonraki sorunun cevabı bunada cevap olabilir belki.

Çok önemli dediğin durumun adı "definasyon" dur. Definasyonlu vücuda define vücut denir, vücutta fazla yağ yoktur, hatta fazla tekrarlı ağırlık çalışmasıyla deri altındaki az miktar yağda gitmiştir, vücucdun su tutmasını sağlayan gıdalar veya takviyelerde kullanılmaz ve kas hatları parça parça çıkmıştır.

3. overheat

overheat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Centaur ilgine tesekkur ederim. : )

Mevcut gogus antremanim basit.

4x10 ust

4x10 alt

yalniz umarim dogru anlatmisimdir,gogusun on yuzeyi ile ilgili sıkıntım.bahsettigim gibi gogus uclari ve gogus uclarının arkasi-alti yagli.

definasyon demek. bunu arar dururum gunlerdir, tesekkur ederim. peki Centaur sence definasyon yapip define bi vucut elde edebilmek icin vucutta hemen hemen tum yaglarin yakilmasi ve kaslarin da bi yere kadar getirilmesi gerekir degil mi ? yoksa hangi durumda olursak olalim define mumkun mu ?

4. overheat

overheat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler yardimlarinizi bekliyorum bu gogus ucu konusunda..

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    centaur arkadaşımız gerekli şeyleri söylemiş zaten. hem daha 3 aydır yapıyorsun bu sporu. biraz zaman geçsin vücudun iyice yerine oturur. göğüs hareketlerinde de centaur un bahsettiği hareketleri yapmaya çalış. yani programını periyodik aralıklarla farklılarıyla değiştir. sürekli aynı hareketleri yaparsan vücut tepki vermez. kolay gelsin.

6. overheat

overheat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler flex

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    göğüs uçlarının şekli genetik olarak geniş,dar vs.. olabiliyor..Normal göğüs antremanına devam et..göğüslerin arasına yönelik hareketleri Centaur vermiş..Bodye devam ettikçe ve göğüslerin etkilenmeye başladıkça yağları yakmamış olsan bile belirginleşen kaslar sayesinde daha az görünür hale gelecektir.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

5 Başlıklara içi boş mesaj atmayın. Amaç mesaj sayısını artırmak olmasa dahi, atacağınız '' +1, Smile , teşekkürler, '' gibi mesajlar diğer üyelerimize, birşey vermek bir yana, zaman kaybettirecektir. Başlıkla ilgisiz (off-topic) olan durumlarda uygun başlık açın veya kişisel mesaj (PM) kullanın. Konu dışı forumu, dendiği gibi, geyik alanımız. Orada serbestiz ama bilgi paylaşılan başlıklarda kurala uyalım. Şimdiye kadar yönetim olarak bizim de hatalarımız olmuştur ama bundan sonra hepimiz daha dikkatli olalım.

15 Ne aşağılayıcı ne yüceltici sıfatlar kullanmayın (üstad, usta, hoca, abi, aga, baba, kardeş,dostum, hemşerim, koçum...). Artniyetli olmasanız dahi bunlar yanlış anlaşılabilir. Kişilere sadece nick'leriyle (takma isimleriyle) hitap edin.

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=2498

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Definasyon konusu aynen dediğin gibi tam anlamıyla olmasada (vücuttaki bütün yağlar ancak ölüp mezara girince gidiyor) ilk söylediğin doğru.

4 set üst göğüs press yapıyorsun, 4 sette bench press yapıyorsun anladığım kadarıyla, bence bunları 3 er sete indirip ilk sette dar tutuşla başlayıp her sette tutuşu biraz daha açarak çalışabilirsin, peşine 3 set dumbell fly yapmalısın, bahsettiğim bilek çevirme ve göğüs içini sıkma tekniğinide kullanırsan iyi olur. Biraz da sabırlı olmak lazım.

Sayfayı Paylaş