Goğus sorunu ve Programım , Tavsiyeleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alibiza tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alibiza

Alibiza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamlar ,
    fitness salonuna yazılalı ortala 1.5 ay oldu ve 4 kilo verdim ( bence az ) basladığımda 96.8 dim simdi 92.5 93 arası değişiyor , 2.biotest e girdiğimde eğitmen kas gelişimim'in harika olduğunu soyledi daha once sporla uğrasıp uğrasmadığımı sordu , ben bilgisayar basında cips kola ile 100 kilo olmus adamım dedim :D , 1.5 aylik sürecte dietime fazla dikkat edemedim ama sağlam calisdim belki o yüzden kilo veremedim , bu arada 100 kilo dan düştüğüm icin goğuslerim ergenliğe giren kızların goğsu gibi olmaya başladı oncesınde de büyüktü ama bu kadar canımı sıkmıyordu , hocaya bunu da soyledim ona gore bi program yazmasını istedim ama takmadı gibi . . . , zaman kısıtlı sıkı calısmam lazım sıkı diet diyerekten kolları sıvadım ( pmyo hazırlık ) kendime bi liste yapmalıyım dedim ( haftanın 6 günü her aksam spora gidiyorum )

diyet olarak sabah 2 haşlanmış yumurta biraz peynir belki 1 dilim ekmek ara öğün yok dershane den 3 de geliyorum diyet bozmamak için dışarda yemiyorum 3 de evde oluyorum bazen salata , bazen pilav , bezelye yada 1 kase corba evdeki menuye gore kendimi ayarlıyor ve az yiyorum fazla çay içmiyorum içsemde şeker kullanmıyorum abur cubur tatlı sıfır

goğus bölgesindeki sıkıntı gittikce canımı sıktığı için ağırlık veriyorum 3 set se 4 set yapiyorum üst üste büyük kasları calismak doğru değilmiş bunun için bende şöyle yapmayı düşündüm ;

Pazartesi : 15 dk bisiklet - 20 dk kosu bandı (15 dk sı yüksek tempo 7.5 8 ) sonrasında 25 yarım mekik 20 yan mekik ( sağ sol ) 30 karın kırma makinesinde bunları 4 tur her tur 1 set olarak yapmayı planladım

salı : 15 dk kosu bandın da ısındıktan sonra göğüs ve ön pazu calismayı planlıyorum ( fly machine 4 set 15 , ve 10 kg. bi dumbel ile goğus acma yatarak ) sonra kol calisirim sonrasında sauna

carsamba : pazartesinin aynısı ve sauna

persembe : arka kol ve omuz

cuma : salı günü'nün aynısı

c.ertesi : kardiyo pazartesinin aynısı yada dinlenme

pazar : persembenin aynısı

böyle yapmayı düşünüyorum fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim zamanım kısıtlı 80 e düşmem ve fit olmam lazım simdiden teşekkürler

not 1 : hiç bi yağ yakıcı kullanmıyorum ama birşey almayı düşünüyorum araştırıyorum

not 2 : goğus bolgesi canımı sıkmaya başladı iyice bu konu hakkında yardımcı olabilcek varsa sevinirim en kısa sürede nasıl biçimlendirebilirim yada oradaki yağları en kısa nası yakarım şimdiden teşekkürler iyi forumlar

yas yağ oranımı su oranımı boyumu hepsini yarın ekliycem arkadaşlar

Son düzenleme: 21 Ocak 2013
  2. atakan21

atakan21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bendede var ben biraz daha kiloyuyum tabi

3. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Cardiolarını ter idmanlarına dönüştür. Gün içinde mümkün olduğunca bol su tüket (2-3 lt)Bel bölgesi için sauna kemerleri var ondan alabilirsin faydalıdır. cardio yaparken polar benzeri birşey giyebilirsin böylelikle vücut sıcaklığın dağılmadan daha kolay terlemeni sağlar. Göğüs bölgesine pek takılma zamanla sıkılaşarak yağlarında erimesiyle düzgün bir görümün kazanabilirsin. Halen sonuç alamıyorsam bir doktora görünebilirsin bu konunun tedavisi var.

Alibiza bunu beğendi.
  4. Alibiza

Alibiza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    zaten kosu bandında felan cok terliyorum ve uzun kollu kalın giyiniyorum , program iyimi sizce ?

5. Alibiza

Alibiza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    antreman saati onemlimidir bu arada oğleden sonra yada aksam olması ? , teşekkürler

6. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Program başlangıç için iyi gibi ama biraz daha düzenlenebilir. Ağır kilolarla değil hafif kilolarla çok tekrar yaparak çalışmaya özen göster.
    Bana soracak olursan cardio en iyi sabah yapılıyor. Ağırlık idmanı dersen öğlen akşam arası

Sayfayı Paylaş