GNC Ürünlerini Nasıl Buluyorsunuz (Whey & Amino)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ahmetuygur tarafından 16 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
  2. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Re: GNC ürünlerini nasıl buluyorsunuz(whey protein & ami

Bence ekonomik değiller bana biraz pahalı geliyor ama en sevdiğim yanı ürünleri küçük kutucuklarda satabiliyorlar...

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    GNC Whey Proteini seviyorum çünkü Türkiye şartlarında, Gold Card da varsa baya ucuza geliyor, üstelik de hiçbir boya veya katkı maddesi içermediği için içime daha çok siniyor kullanırken. Aynı şeyi Weight Gainer için de söyleyebilirim.
    Diğer ürünleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çoğunlukla Gold Card indirimli fiyatları bile piyasaya göre baya pahalı kaçıyor.

4. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    gold card'ı nerden bulcas :)

5. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Her üç ürünüde kullandım, Whey Protein ve Amino 3000 i tavsiye ederim, multi amino salt BB amaçlı bir ürün değil, bu sebeple muhteviyatı düşük kalıyor. Bunun dışında GNC ürünlerini oldukça kaliteli ve güvenilir buluyorum, Goldcard uygulamasıda çok hoş ve avantajlı. Hazır GNC konusu açılmışken bir konuya daha değinmek istiyorum;
    Uzun süreli Supplement kullanımı bilindiği üzere karaciğeri zorlamaktadır, Blitz'in birkaç gün önce bahsetmiş olduğu SGOT ve SGPT olarak adlandırılan karaciğer enzimleri bunun öncü göstergesidir. Bütün bunların yanında karaciğerimiz kendi kendisini tamir edebilen hatta yenileyebilen bir organdır. Milk Thistle yada Dandalion gibi tamamen doğal olan ve Avrupa ile amerikada oldukça yaygın kullanımı olan ürünler işte bu noktada karaciğerimizin kendisini yenilemesinde inanılmaz fayda sağlıyorlar. Bu ürünlerden Dandalion sanırım şu anda GNC'de yok ancak bunu heryerde Kara Hindiba ismi ile bulmanız mümkün, hatta önümüz bahar, hindiba saplarını orjinal olarak bulup tüketebilirsiniz.

Karaciğer fonksiyon bozuklukları ve yağlı karaciğer hakkında çok ciddi araştırmalarım olmuştu, bu başlığı daha fazla şişirmek istemediğimden, bunları başka bir başlık altında paylaşabilirim.

Sağlıklı Günler...

Morphling bunu beğendi.
  6. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Goldcard ı bütün GNC lerden 20YTL karşılığında tedarik edebilirsin (1 Yıl geçerli). Ancak Gold cart indirimi her ayın ilk 7 günü geçerli.

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Dostum açtığım başlığı referans almışsın teşekkür ederim. Karaciğerle ilgili bilgileri istersen benim açtığım başlığa yaz veya yeni bir başlık aç, tahmin edebileceğin gibi şu sıralar karaciğer konsunda biraz hassasım :) o yüzden bu konuda tüm bildiklerini yazarsan çok sevinirim.

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementlerin karaciğeri yorduğuna dair iddiaları neye göre söylüyorsunuz bilemiyorum...

Blitz'in değerlerinin yüksek çıkması supplement kullanımıyla değil, ağır antrenmanlarda ortaya çıkan laktik asitin etkilerinden kaynaklanıyor.
    Zaten Blitz'e egzersizle alakalı diye açıklamışlar, egzersiz sonucunda oluşan laktik asit SGOT değerlerini yükseltmektedir.
    Bu konuda derinlemesine bilgim yok,aile hekimi olan abime sorduğumda branşı olmadığı için üstün körü bilgi verebildi, ancak supplement'ler bunun sebebidir demek için çok daha fazla bilgi sahibi olmak gerektiğini düşünüyorum ;)

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Haklısın Karasan, ben de senin de bahsettiğin gibi yorulmanın yarattığı etkiden dolayı olduğu detayı üzerinde fazla durmadım ama gerçek bu. Yine de şu kesin ki abartı seviye protein tüketimi (Supplement ile olsun veya olmasın) ve Creatine karaciğeri yorar.

10. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    bilgiler için teşekkür ederim :)

11. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    her sey ıcın sagolun benım de aklımda soruklar vardı gnc konusunda baba gold kart ısı tamamda bır urunde ne kadar ındırım saglıyo ordenk verırmısın verdıgımız 20 ye degermı?

12. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Tüm ürünlerde her ayın ilk 7 günü yüzde 20 indirim sağlamış oluyorsun, dolayısı ile harcadığın ilk 100YTL de goldcard ın parasını çıkarmış oluyorsun, sonrası da senin karın oluyor. Bunun dışında belli dönemlerde başka kampanyalarıda olabiliyor, mesela xx kadarlık alışverişe ücretsiz Y ürünü gibi. Yada ikinci ürün %50 indirimli gibi kampanyaları oluyor. Tek dezantajı sadece her ayın ilk 7 günü geçerli olması, ama sende ona göre önlem alıp, biteceğine yakın alırsan zaten problem yaşamazsın.
    Bir diğer kritik konuda nereden alırsan al tüm ürünlerin son kullanma tarihlerine dikkat et, eğer üründe kampanya yada indirim varsa iki defa dikkat et ;)

Sağlıklı Günler...

13. vigro

vigro Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara,izmir,konya
  14. vigro

vigro Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara,izmir,konya
    az once forumda baska bi yerde gnc creatin konusunu gordum sorumu oraya da ekliyorum hatadan dolayı yonetimden özur dilerim :oops:

15. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    creatin 500gr'lık toz hali uygun, kapsül formu çok pahallı...
    birde unutmadan doğum günü ayına özel bir ay boyunca %30 özel indirim oluyor...
    gerçi şuan bir ürün alana ikincisi %50 indirimli yani ürün başına %25 gibi güzel bir indirim seçeneği var... gold kart'ın belli bir ücreti vardı, hediye etmelerini isterseniz sizi kırmazlar :D

Morphling bunu beğendi.
  16. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Beni kırdılar ama:D
    Ben supplement alışverişimi yanlızca gncden yapabiliyorum.Ailem bu konuda çok evhamlı ancak gncye güveniyorlar.Toplu bir alım gerçekleştiricem ama bu konuda bazı sorularım var:

İlk olarak oldukça zayıfım.
    Solgar'ın Omega 3-6-9unu, zinco tableti ve magnesium kullanmaktayım.(zinco tableti ve magnesium zma etkisi yapıyor diye biliyorum.)
    Whey / amino burst 3000 / colostrum almayı düşünüyorum. Sizce bu iyi bir kombinasyon mu yoksa colostrum yerine l-arginin gibi birşeymi tercih etmeliyim?
    İyi aksamlar

17. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Biliyorum fakat çevremce gncye olan güven diğer markalara yok.

18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    gnc ye neden güveniyorsunuz ki?..bir vg cinin supplement kalitesini karşılayacak ciddiyet ve konumda değiller..

hardline ye gelince; hardline nın whey proteinleri tercih edilebilir, ama AOL gibi kompleks ürünlerden yararlanmak için, ornithine yi yüksek tutmak gerekiyor ve bu gibi ürünler orta seviye-ileri seviye vg cileri tatmin etmesi için miktarları yüksek tutulmalı..örnegin; ultimate aol de; 3 kapsül de 750 mg ornithine var, bunu 3 adet alırsanız, size cokta fayda saglamaz, 6 adet bile zor yeter diyebilirim rahatlıkla..bu gibi ürünlerden herkes verim alamaz.. başlangıc seviyelerindekiler için cok gerekli olmadıgını düşünüyorum, bu yüzden kütlesini tam oturtamamış kişiler için whey-creatine-multivitamin + iyi beslenme yeterlidir..
    eger çok iyi besleniyorsa, creatin ve vitamin takviyesi yeterli olacaktır..

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    GNC alternatifi ürünler de sağlık bakanlığı onaylı satılır ve içeriklerinin ne olduğu bellidir.

Burada güvenmediğiniz nokta heralde bahsedilen içeriklerin doğru yazılıp yazılmaması heralde..

Sağlık bakanlığı onaylı ve birçok işin ehli sporcunun kullandığı bu ürünlerde yanlış bilgilendirme ve yönlendirme yapılacağını zannetmiyorum.

Bunun dışında her firmanın uzmanlık alanı farklıdır.
    Benim şahsi fikrime göre GNC vitamin, mineral ve doğal destekler konusunda belli bir üretim uzmanlığı, kalite ve maliyet avantajı yakalamıştır, ancak aynı yorumu protein tozu, aminoasit gibi VGcilerin büyük oranda kullandığı ürünleri için yapamam.

Aynı şekilde Hardline, Ultimate, BSN gibi markaların da protein tozları ve VG destek ürünleri kendi uzmanlık alanları iken, vitamin, mineral ve diğer doğal bitkisel destek ürünleri bu firmalardan tercih etmem genelde.

Bu görüşümün istisnai olduğu birçok örnek de var tabi.

Morphling bunu beğendi.
  20. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısınız fakat elimden birşey gelmiyor.Ailem bu konuda çok tutucu.Hardline creapure almıştım zamanında işitmedigim laf kalmadı.Steroid almış tepkisi görüyorum aldıgım her üründe. ''Kaslı olupta ne yapacaksın heheheh'' tepkisi değil yani.'' ''Açıkla bune?? ne gerek var sağlıgından olacaksın, doktora göstermeden kullanamazsın bunu!!'' gibi tepkiler doğuyor.Lanet olsun be diyip atıcak duruma geliyorum supplementi.
    İşte bu noktada gnc devreye giriyor:) en azından aileye güven verebiliyorlar bu konuda.

Sayfayı Paylaş