Glutensiz Yaşam Sürdüren Varmı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thekinger tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bir süredir kan ve idrar tetkikleri yaptırıyorum. 1 aydır suplement kullanmıyorum ve antremanlara da ara vermiştim. Şimdi antremanlara başladım ancak suplement almıyorum halen.
    İlk çıkan kan testlerinde AST ve ALT yüksekti sonraları ASt düştü ancak ALT yine yüksek seyretmeye devam etti. Son tetkiklerde farklı testler yapıldı. AST ve ALT her ikisi birden normale döndü çok şükür. Ancak Anti Gliadin IgG Pozitif çıktı. Henüz dr sonuçları görmedi başka tettiklerin daha çıkmasını bekliyorum. Bu arada
    biraz nette araştırdım. Genelde çölyak hastalığı ile ilişkili görünüyor bu durum. Ve tedavi olarakta Glutensiz bir yaşamdan bahsediyorlar.
    Şöyle bir göz atınca neredeyse herşeyin içinde glüten var. Her sabah yulaf ezmei yiyorum onun içinde, antreman sonrası veya öncesi buldur yiyorum onda var, köfte yerim onda var, var oğlu var yani.
    Zaten bira, şarap ve viski kesinlikle glutenli sabıkalılarmış :)
    Bu konuda forumda rahatsızlığı olan ve böyle beslenen arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşmak isterim. Nası besleniyorsunuz nasıl çalışıyorsunuz, hangi suplementleri kullanıyorsunuz?
    Sağlıklı günler dilerim.

KhoSe bunu beğendi.
  2. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Benim rahatsızlıgım yok ancak genel hayat kalitesini arttırma yani kısaca sağlıklı yaşam için mümkün mertebe Glüten tüketmemeye çalışıyorum.
    Ancak özellikle ülkemizde bu biraz pahalıya mal oluyor. Onedenle sebze ve protein agırlıklı bir beslenme bicimi bunun için şart.

thekinger bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş