Glutamine ve creatine kullanımındaki dozaj yanlışlıkları.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve dallix tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar creatine ve glutamine kullanım ölçüleri 5 gram olarak biliniyor ve 1 çay kaşığına tekamül edildiği söyleniyor hassas terazim yok bu yüzden yanlış yaptığımı düşünüyorum ve birçok kişinin yanlış yaptığını düşünüyorum
    1 çay kaşığı glutamine 5 gr geliyormu? bence 1 tatlı kaşığı glutamine 5 gr geliyordur, bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

2. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    aldığım ürünlerin içersinde kendi kepçeleri oluyor onla katıyom ama 1 çay kaşığı creatin ve gluetamine den üstün birşeyler bekleme

3. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    1 çay kaşığı tepeleme olarak doldurursan yapar. veya 2 normal çay kaşığı yapabilirsin.

4. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    Hassa teraziyle ülçmüştüm,bir full dolu çay kaşığı 5 gr geliyor,tatlı kaşığı çok fazla

5. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

valla weider 400 gr glutamine de ölçek çıkmadı twinlab 500 gr glutamine dede çıkmadı ölçek,çok bişey beklemiyorum bu ürünlerden ama beklediğimden fazlasını verdikleri kesin.

Peki arkadaşlar glutamine için söylüyorum dozaj aşımında mesela günlük 10 gr yerine 25 30 gr alanlarda daha etkili olduğunu okudum ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme: 2 Ocak 2010
  6. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    eczaneden nestle nin çocukların gelişimi için yaptığı gulutamineden var var bende 5 gr poşetler halinde bnim kyduğum çay kaşığından çok daha az biraz yoğun ama glutaminenin suya karışması zor olduğu halde 1 2 saniyede karışıo bu ve üstünde günde 3 ila 6 kez kullana blilirsiniz dio

7. postacı

postacı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ewet arkadaşlara katılıyorum bir dolu çay kaşığı glutamine 5gr yapıyo ama creatineyi 5 gr yerine 3 gr öneriyolar bende öle kullanıyorum+su ile değil etkisini kaybediyo..

8. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Oradaçay kaşığı diye bahsettiği şey bizdeki tatlı kaşıkları..

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kim öneriyor merak ettim? bırakın supplement firmalarını bilimsel kaynaklar bile ortalama 5 gr der..

tepeleme 1 çay kaşığı (standart çay kaşığı) creatine 5 gr geliyor bende ölçmüştüm..

10. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam sanırım burdaki problem herkesin evindeki çay kaşıklarının farklı oluşu bazı evlerdeki tatlı kaşığı boyutunda bazılarıysa burjuva style kibar ve küçük oluyor bu nedenle emin olunamıyor alınan dozajlardan.

bilerek yada bilmeyerek glutamine için söylüyorum dozaj aşımı daha fazla yarar sağlarmı yoksa ürik asit zenginleştirmekten öteye gitmezmi?

Sayfayı Paylaş