Glutamine Nedir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 87 üye.
  1. efeisler

efeisler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bunu nasil yapmaliyim ve bu surecte kas hacmimde kuculme olur mu olmamasi icin ne yapmaliyim

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    1 ay supplement kullanmamak hem iç organlarınızı dinlendirecektir hem de vücut sürekli alıştığı destekten mahrum kalacağı için daha çok tepki gösterecektir gelişmek için. Yapacağınız tek şek supplementsiz günlük ihtiyacınız olan protein ve karbonhidratı besinlerden karşılayın. İdmandan hemen sonra protein ağırlıklı bir öğün yiyin. Bu şekilde bir ay devam ettikten sonra supplementinize kaldığınız yerden devam edin.

3. efeisler

efeisler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aslinda glutamin kullanmaya baslayali 1 ay olmus bu yuzden hocam bu vucudumu bir aylik dinlendirme surecinde glutamin kullanabilicegimi ve agir antreman sonralari normalde aldigim aminoasit miktarini yariya indirerek almami soyledi cunku okuldan dolayi falan cok iyi beslenemedigimi soyledim sizce yinede vucut yorulur mu ve aminoasidi sadece agir antremenlarimdan sonra yani haftada 3 kere falan ve glutaminide her antreman sonra kullanmami soyle off gunlerinde kullanma dedi sizce boyle mi uygulamayaliyim yoksa hic bir sey kullanmadan mi hic bir sey kullanmadansa kas kutlemin azalmamasi icin beslenemem nasil olmali cevaplariniz icin cok tesekkur ederim

4. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Katabolizm etkisinden kurtulmak amaçlı alındığı bahsedilmiş ilk mesajda glutamineden. %100 üzüm sularını da antremanın hemen bitiminde bu kas yıkımını engellemek amaçlı kullandığımızı biliyorum. Öyleyse üzüm sularının yaptığı etkiyle glutamine'in etkisini karşılayanımız miyiz bu açıdan?

Teşekkürler..

5. Asi014

Asi014 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben optimum gold whey kullanıyorum yanında Hardline L-carnitine ve hardline kgt kullanıyorum daha öncesinden kilolu biriydim ve karın bölgem sarkık bunların dengeli kullanımı hakkında bi bilgi verebilirmisiniz

6. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    L carnitine antrenmandan 20-30 dakika önce, whey proteini antrenmandan 1 saat önce ve antrenmandan hemen sonra KGT ile birlkite kullanabilirsiniz...

7. Buğra Gürkan

Buğra Gürkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar,uzun bir süredir forumda araştırma yapıyorum fakat henüz düşüncelerimi neticeye ulaştırabilmiş değilim.

Yaklaşık 3 ay düzenli spor yapıp 1 ay ara vermek zorunda kaldım, aradan sonra ise yaklaşık 2 aydır düzenli olarak spor yapıyorum ve takviye olarak performans serisi protein tozu kullanıyorum.

Boy:1.77 -- Kilo:73 -- Karın bölgemde yağlanma var. Geçen süre zarfında incelme ve sıkılaşma haricinde, kendimi tatmin eder bir gelişme sağlayamadığım için supplement takviyesine ihtiyaç duydum.

Glutamin, BCA ve Aminoasit takviyesi yapma düşüncesindeyim, fakat bir türlü karar verip kombinasyon yapamadım. Bu arada ilerleyen dönemde definasyona girmeyi düşündüğüm için ve kullanımını bilmediğim için Creatin takviyesi düşünmedim ayrıca bitmek üzere olan protein tozumu da Creatin içermeyen bir tozla değiştirmeyi düşünüyorum.

Her türlü eleştiriye ve yoruma açığım, tecrübeli arkadaşlardan vereceği yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim.
    Ayrıca istemeden forumun kurallarına aykırı bir davranışta bulunduysam özür dilerim.

8. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    3.4 aylik calismayla definasyon yapilmaz. Belli bi kas kutlesi elde Etmeden definasyon olmaz. Senin yapman gerekn duzenli spor kaliteli beslenme.proteini komplex karbonu al sporunu yap.biraz kutle kazan kas kazan sonra definasyon dusun.
    Bu sporu hemenhemen her yapanin baslarda dusdugu yanlis bu. Bikc ay yaptiktan sonra yaz mevsimi yaklasyr dye definsyon kelimesi dillerde Dolasiyor.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

Agent47 bunu beğendi.
  9. Buğra Gürkan

Buğra Gürkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Definasyon kelimesinin tam anlamına baktığımda, yanlış yerde kullandığım sonucuna vardım. Zaten yağ oranım %19 larda şu an. Söylemek istediğim yağ oranımı düşürmek için Animal Cuts kullanmaktan ibaretti aslında, Creatini düşünmememin sebebi ise vücutta su tuttuğu idi.

Beslenmeme çok dikkat ediyorum; şekeri hayatımdan çıkardım, esmer un ve kepekli-tahıllı yiyecekler tercih ediyorum, tuzu ise mümkün mertebe kullanmıyorum. Sindirime yardımcı olması ve vücuda yağ bağlanmasına engel olması açısından faydası olacağını umarak elma sirkesi içiyorum.

Sonuç olarak, supplement takviyesi olarak önerilerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim :)

10. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba Glutamine başlama vaktim geldi.Marka önerisi olanlar yazarsa çok sevinirim.Teşekkür ederim.:)

11. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam pekı yasım 16da boy uzamama yardımcı olurmu kendımde hergun 1 saat kosup 1.30 saat basket oynuyorum 15 dk asılıyorum sence yararı oucakmı?

12. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşım forumu araştırmadan şöyle saçma sapan sorular sormayın boyun genetiğe göre şekillenir eğer beslenmen yeterli ise.Heralde forumda senin yazdığın gibi 1000 adet mesaj vardır..

Agent47 ve egemennn bunu beğendi.
  13. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    ON whey gibi bazı ürünler içinde glutamin ve bcaa barındırıyor. Sormak istediğim aynı etkiyi yaratır mı ekstra olarak kullanmaya gerek var mı ?

14. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    ON daki glutamine&glutamic acid dikkat edersen 4 gramın hepsi glutamine değil.

15. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı
    durum bcaa için de geçerli mi peki ?

16. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır bcaa için geçerli değil

17. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman bcaa ihtiyacımızı karşılıyor ama glutamine değil. Peki teşekkürler.

18. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yatmadan önce ben 100 gr lor bir bardak süt içiyorum. Gece yatarken şimdi bir de glutamin alıcaz ikisi arasında bi ilişki var mıdır. Aç karnına falan almamız gerekir mi ?

19. uzk

uzk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi bende muscletech nitro tech var baştan sona okudum ama bu şekilde bi soru gelmemiş sorun şu ..

71kilo biri için extra kreatin ve glutamin kullanmaya gerek varmı.? Sonucta kreatin 3gr wheyden alıorm extra 5 gr daha alsam sıkıtı yaratırmı tşkler

20. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Wheyin inde serbest formda bcaa ve glutamin bulunmuyormuş uzk. Sadece proteinin içindeki aminoasit profilinde var. Yani pazarlama hilesi. Diğer konuda da sporda belli bir zamanı doldurmuş herkesi kreatin ve glutamin desteğine bence ihtiyacı var. Ben whey bcaa glutamin kreatin kullanıyorum çok memnunum :)

uzk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş