Glutamin Hakkında Birkaç

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Blues! tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Blues!

Blues! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhabalar konuyu doğru yere açtığımdan emin değilim ama fazla zamanım olmadığından buraya açabildim.Eminim ki forumda glutaminle ilgili bilgilendirici konular bulunmaktadır ama benim durumum biraz ekstrem olduğu için burada tecrübeli büyüklerime sormak daha mantıklı geldi.

3 sene önce lösemi türü bir hastalık geçirmiştim.Ondan dolayı olduğunu düşünüyorum bağışıklık sistemim henüz tamamen düzelemedi sanırım.Çünkü 2 haftada bir grip oluyorum bu nedenlede salona gidemiyorum doğru düzgün.Zaten öyle aman aman birşey istediğim yok haftada 3 gün body 2 gün yüzme yapıyorum iyi olduğum haftalarda ama 1 haftadır ne yüzme ne body hiç gidemedim bir türlü halsizliği üstümden atamadım.Sıkı giyinmeme iyi beslenmeme ve kan değerlerim de gayet iyi olduğu halde durum bu şekilde.Tedavimin son 2-3 aylık döneminde glutamin kullanmıştım.Bağışıklık sistemine etkisi olduğunu biliyorum , en azından önümüzdeki birkaç ay kullansam faydasını görür müyüm bahsettiğim konularda.

Bu arada 16 yaşında(95 doğumluyum) 1.67 boyunda 57 kg bir gencim.Önce sizlere sormak istedim ondan sonra doktoruma danışacağım ona göre alıp kullanmaya başlayacağım.Kasımdan itibaren gidiyorum ama gerek grip gerek sınavlar dersler derken ortalamaya vurursak haftada 2 ye falan anca denk gelir.Glutaminle amacım vücut geliştirmek değil bağışıklık sistemimi güçlü tutarak dinç olmak.Bilgisi olanlardan cevap bekliyorum , şimdiden teşekkürler.

2. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Glutamin değil de c vitamin konbinasyonu iyi gelicek sana, now 1000-c öneririm.

3. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    glutamini kanser hastalarına boğazdaki midedeki yaralar için günde 20 gram veriyorlar. bağışıklık sistemiyle bir alakası olduğunu zannetmiyorum.

4. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Evet glutaminin yarari olabilir ama daha cok multi-vitamin'e yonel , arkadasin dedigi gibi de ozellikle C vitamini . Glutamin bi arka planda olsun , senin vitamine ihtiyacin var , hem halsizligini alir hem biraz daha vicuduna direnc getirir.

Sayfayı Paylaş