Glutamin , creatin ve bcaa kullanımı ile ilgili bilgi verebilcek varmı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve t3amsah tarafından 23 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar protein tozu ve bcaa yı galiba antrenman öncesi hemde sonrası kullanıcam.Diğerleri glutamin ve creatini nasl kullanıcaz yardımcı olursanız sevinirim

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu = Antrenman öncesi ve sonrası en ideal zamanlardır. Fakat günün herhangi başka bir vaktinde de kullanılabilir. Sıkıntı yok.

BCAA: Antrenman çevresinde de kullanılabilir, öğün aralarında da kullanılabilir.

Creatine : Antrenmandan sonra 1 tatlı kaşığı yeterlidir.

Glutamine : Antrenman öncesinde ve sonrasında alımı yeterlidir.

3. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    proteini senin dedigin gibi alirsa 1 aya biter o.. bcaa alma zaten hicbir faydasini gören olmadi bu zamana kadar..ayrica protein tozunun icinde mevcut.. protein sadece antrenman sonrasi yeterli yaninda da muz yada cikolata gibi cabuk tüketilebilen karbonhidratli besin al yoksa proteinin bir anlami kalmaz ictigin gibi yine tuvalete dökersin.. creatine antrenmandan sonra 5g yeterli.. eger creatin kullaniyorsan glutamin kullanmana gerek yok creatini 6 hafta kullanip 2 hafta ara ver o 2 haftalik sürede de antrenmandan sonra creatin yerine 5g glutamin al 2 haftadan sonra yine aynen devam et creatin bitene kadar.. bittikten sonrada glutamine gecersin.. bu kadar basit.

Son düzenleme: 23 Eylül 2012
  4. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    sabah : protein
    ant önce: creatine

ant sonra : whey,creatine,glutamine

uyumadan önce: glutamine.

Glutamine Creatine 5 gr.

5. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    creatinin antrenmandan önce bir faydasi yokki.. mide bosken alinmasi gerekirki kisa sürede kana karissin...

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

BCAA'nın anabolik özelliklerini araştır. Ben de kullanmam ama kullanmamam etkili olmadığı anlamına gelmez.

Bitebilir tabi, parası az olan az kullanır.

Yani antrenmandan sonra protein, karbonhidratsız alındığı takdirde boşa gidip tuvalete dökülüyor öyle mi ? Yorum yok.

Glutamine, recovery ve bağışıklık sistemi için kullanılabilir.

Creatine' e ara verilmek zorunda değil.

7. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    ben bu zamana kadar kullandim kullanan arkadaslarimda oldu kimse bir yararini görmedi zaten wheyin icinde bcaa mevcut ekstra bcaa takviyesine gerek yok.. he cok parasi varsa gitsin alsin beni ilgilendirmez ben sadece söyledim insan gibi.. sende gelmis kendin kullanmadigin halde burda muhalefet oluyorsun creatine ara vermek zorunda degil fakat ara vermesi iyi olur üretici firmalarda genelde 6-8 hafta arasi kullanilip 2-4 hafta ara verilmesinin iyi oldugunu söylüyor sen onlardan da iyi biliyorsun bu isi seni dinlemesi daha dogru olur.. antrenmandan sonra wheyi karbonhidratsiz alirsa vücut karbonhidrati nerden temin edecek? tabiki whey den dolayisi ile ictigi whey bosa gitmis olacak bu kadar basit... bu konuda ben cok arastirma yaptim yabanci forumlarda herkes antrenmandan sonra wheyin komplex karbonhidrat ile birlikte örnegin maltodextrin ile kullanilmasi gerektigini söylüyor.

Son düzenleme: 24 Eylül 2012
  8. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    * Ekstra BCAA' yı cutting safhasında denedin mi ? Benim kullanmamam BCAA' nın önemini düşürmez.

* Benim Creatine ürünümde böyle bir yazı yok. Neden ? çünkü bunu veya tersini destekleyen bir bilimsel referans yok.

* Antrenmandan sonraki protein ve karbonhidrat penceresi o kadar dar değil. Yani bir kişi whey' ini alıp, 2-3 saat sonra da karbonhidrat alımı yapabilir. Maksimum fayda sağlamak ayrı birşey, vücut proteini atar boşa gider demek çok ayrı birşey.

* O yabancı forumlar Dextrose'dan bahsetmiyor mu hiç ?

9. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    dextrose da kullanilabilir tabiki.. fakat ben tercih etmiyorum maltodextrin dextrose kadar tatlilik vermiyor proteinde fazla tatlilik sevmiyorum midem bulaniyor... bilimsel bir referans yok diye adam 1 sene boyunca durmadan creatin mi alsin? o 3. dediginide arastiracagim

10. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    proteini antreman sonrasi kullanabilirsin creatini ant oncesi ve sonrasi 3 er gram seklinde olabilir glutamin ise uyumadan once ve antreman sonrasi bcaa yida antreman oncesi ve sonrasi diye bolebilirsin

iyi calismalar

11. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    sen miden doluyken mi antremana gidiyorsun ?
    2-3 saat önce yemek yemeyi bırakıyoruz biz idmana gitmeden,yani boş mideye alıyoruz creatini
    sıkıntı yok yani

12. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    creatini steroid le karistiranlar var.. antrenmandan önce aldilarmi daha fazla basabileceklerini felan saniyorlar ha antrenmandan önce ha antrenmandan sonra vücut zaten creatini depoluyor günde 5g yeterli ne zaman alirsa alsin... önemli olan midenin bos olmasi.

nitrococuk bunu beğendi.
  13. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    İsrarla creatinin antreman öncesi yerine antreman sonrası alınması gerektiğini söylemişsiniz ancak creatinin hangi formundan bahsediyorsunuz açık değil. Benim bildiğim kadarıyla monocreatinin antreman öncesi ya da sonrası alınması pek farketmez ancak bazı kompleks creatin ürünleri var ve özellikle antreman öncesi güç vermek için tasarlanmışlar.

Yeni kullanmaya başladığım MP Creatin buna örnek verilebilir.

14. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    ilk dediğin doğru .

ürünün hakkında; içinde kafein falan yoksa antrenmandan önce kullanmanın mantığı nedir anlamadım ve araştırdım ele avuca gelir birşey bulamadım da. Bu supplement'in kazandırdığı özellikler zaten Creatine' in düzenli kullanımında kazandırdığı şeyler.

Son düzenleme: 25 Eylül 2012
  15. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar supplementlerimi aldım ve şekilde kullanıorm
    nitro tech 1.8kg antrenman öncesi ve sonrası
    weider bcaa 2000 3 tablet antrenman öncesi 3 tablet antrenman sonrası
    creatin ultimate nutrition antrenman öncesi 5 gram, antrenman sonrası 5 gram
    glutamin hard line antrenman sonrası 5 gram

Sayfayı Paylaş