Glutamin Öncüleri ile Saf Glutamin Arasındaki Fark?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Axatan tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Axatan

Axatan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

Optimum Nutrition Gold Standart Whey Protein Tozu Kullanıyorum Ürünün 1 Ölçeğinde 4 Gr Glutamin ve Öncüleri var yazıyor bu Saf L-Glutamine midir.Ayrıca L-Glutamine Kullanmam Gerekirmi Yoksa Bu yazdığım Glutamin Formu İşe Yararmı ?
    bench_O

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    0
    işe yarar. Glutamine hep öncüleriyle birlikte veriliyor. sanırım bazal glutamine üretimini baskılamaması için(negatif feed back). Ama bir bilgim yok yanıltmayayım. Sadece bir tahmin.

3. Axatan

Axatan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam fakat L-Glutamine kutularının üstünde pureglutamine yazıyor 2 si farklı olmasın?

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    0
    ben protein tozu gibi desteklerde böyle olduğundan bahsettim

mesela optium %100whey var. 4082 mg glutamine ve prekursors var. 4 gr gayet yüksek bir doz

ve de glutamine 500 mg tablet var. onun üzerinde sadece L-glutamine yazıyor (yani öncül falan yok)

bu arada benimki sadece basit bi hipotezdi. doğruluğunu bilmiyorum ama glutamin vucutta üretilen bi aminoasit olduğu için böyle olabilir.

5. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bazı protein tozlarında glutamik asit yazar bazılarında ise direk L-Glutamin yazar.
    Glutamin öncüleri vücutta glutamin salğılanmasını destekler L-Glutamin ise zaten glutaminin kendisidir.
    L-glutamin içerenler daha yararlıdır.
    Zaten protein tozu alırken glutamic acidmi yoksa L-glutaminmi içerir ona dikkat etmek lazım.

6. Axatan

Axatan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki L-Glutamine almama gerek varmı yoksa bu glutamic asit de faydalı olurmu. Günde 8 gr glutamic asit alıyorum bu arada.bench_O

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    0
    direk L-glutaminenin yararlı olduğu kanısına nereden vardınız? Doğru bilgi olmayabilir.

Sayfayı Paylaş