Glucosamine ??

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve 007EMRE tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bi kaç gündür sağ bilegimde cok rahatsız edici bi agrı var.Bu ağrı özellikle biceps çalıstıgım günlerde barbell curl hareketini yaparken ikiye katlanıyor.Ortopedi doktoruna gittim.Röntgen falan çekti anormal birşey yok dedi,fazla zorlamışsın ondandır dedi.Voltaren jel yazdı ve 2-3 hafta agırlık kaldırmayı bırak dedi.Ben tabi bu ilacı aldım almasına ama agırlık kaldırmayı bırakmadım.Agrım azaldı ama tamamen geçmedi.Şimdi bu eklem,kemik,kırkırdak sağlığı için glucosamine iyi gelir yazıyor.Alıp kullansam acaba işe yararmı ? Tabi 2 hafta kadar falan ara vericem.Zaten kolumda hep atel takılı yoksa bu agrı geçmiyecek.En cok korktugumda agrı geçtikten sonra ağırlık kaldırmaya tekrar başladığımda agrınında başlaması.Yardımcı olursanız sevinirim :)

2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar telaş yapmana gerek yok çoğu kişi bilek ağrısı çekmiştir zaman zaman Glucosamine tek başına değilde joint formula şeklinde olanları var onları kullanabilirsin
    +bicepsi düz barla çalışıyosan ez-bar a geçmeni öneririm

3. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    bicepsi 2 aydır zaten z bar ile yapıyordum.Program değişince z bar yerine barbell curl geldi.O yüzden düz barla yapıyorum.Z bara geçsem tekrar değişen birşey olurmu ?

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    barla olay değişmiyor, hareketle değişiyor
    ben 2 hafta dumbell curl-barbell curl-preacher yapmadım
    biceps için sadece hammer curl yaptım
    sadece o hammer curl yaparken ağrısı minimum oluyordu
    geçene kadar da o hareketi yaptım
    2 hafta boyunca da bileğime günde 2-3 kez naprosyn jel sürdüm ve üzerini bezle korudum. görenler "intihar mı ettin" diye takıldı hep.
    yeni yeni geçiyor gibi
    dün ilk kez diğer curl hareketlerine başladım, bugün ağrım yok
    bilgin olsun.

5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    e yani düz bar bileklere daha çok yük bindiriyor ez bar ile devam et hatta kendinde deneyebilirsin bileklerin hangisinde daha çok zorlanıyor

6. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Tabikide barbell da daha zorlanıyor.Ama 3-4 gündür glucosamine-chondroitin-msm 3 lüsünü kullanıyorum.Ağrım yok oldu sanki hiç eser kalmadı :) ama bileğimi çevirnce çat çut sesler devam ediyor.Acaba bu kullandığım ürün ağrıyımı alıyo yoksa onarıcı etkiside varmı ? bileğimde atel takılı geziyorum hep bide voltaren jel sürmeye devam ediyorum.

7. AYHAN58

AYHAN58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    SİVAS
    dizimde kıkırdak zedelenmesi var 2 sefer glucosamin kullandım faydasını göremedim :mad:

Sayfayı Paylaş