Glucosamine Chondroitin Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Hknn tarafından 30 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar ben sabahları yürüyüş yaparken kasık aralarımdaki eklem yerlerimde ağrı meydana geliyor.Örnek veriyorum pazularımı sıkarken dirsek kemiğim ağrıyor , diz çöktüğümde dizlerimden tuhaf tuhaf sesler geliyor kıkırdaklarda problem var sanırım.

Bunun için bana Glucosamine Chondroitin tavsiye edildi.Bende Multipower Glucosamine Chondroitin aldım.

Sizce doğru tercih mi yani bu tür durumlara faydalı olur mu ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Glukosamine in eklem ve kikirdak sagligi icin kullanildigi dogru.Ancak oral kulaniminda emilim epey dusuk.

Annem diz ameliyati gecirdikten sonra doktor tavsiyesi uzerine gondermistim. Kikirdak gelisimi hizli oldu ve gayet saglikli.

Eminim size de yardimci olacaktir.Ancak her ihtimale karsi bir ortopediste gozukmekte fayda var.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/eklemlerden-gelen-sesler-t13992p8.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/glucosamine-sulfate-t2529.html?p=524283&langid=3

Konularina kesin gozatin derim.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Farklı bir markanın ürününü kullanıyorum. Bende de eklem ağrıları boy göstermeye başlamıştı. Kısa sürede geçti. Fakat ses olayı hala geliyor. Ama asıl amacıma ulaştığım için sorun etmiyorum. Eklem ağrısının yanında yazın tricepsle omuz arasında bir sakatlık geçirmiştim. O kolumda sorun vardı üzerine filan yatamıyordum dinlendirmeme rağmen. Hatta bir gece acıdan uyutmamıştı. O ağrıları da yok etti. Etkisi tartışılır ama bende olumlu yönde etki yaptı diyebilirim

Hknn bunu beğendi.
  4. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Verdiğiniz linkleri inceledim öncelikle teşekkür ederim.

Diğer başlıkta yazan arkadaşlar günde 1500 mg alınması gerektiğini yazmışlar.Fakat benim aldığım Multipower'ın içeriğinde 700 mg Glucosamine sulphate 700 mg yazıyor.Günde 2 adet alsam herhangi bir problem yaşar mıyım ? Ayrıca kullanım şekli olarak kutusunda günde 1 adet yazıyor.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Ben sahsen kendim destek amacli gunluk 700 mg aliyorum(Kahvalti oncesi multivitamin ile birlikte).

Anneme onerilen dozaj gunluk 1500mg idi ameliyat sonrasi.

Bence 1 tablet almaniz yeterli olacaktir.

6. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Galiba aç karnına almanın bir zararı yok.Ben tok karnına içiyordum da bir problem olmaz sanırım.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Ben su ana kadar sikinti yasamadim. Mide icin sikintili olmasi mumkun ancak emilim acisindan en guzel zaman bos mide.

Sayfayı Paylaş