glisemik indeksi yüksek gıdalar yerine

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Uprising41352 tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Uprising41352

Uprising41352 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, spora başlayalı bir ay kadar oldu ve bu süreçte içerisinde yüksek glisemik indeksli gıdalar tükettim (yulaf ve süt ürünleri gibi)
    yine bu süreçte yüzümde kistik akne adı verilen büyük bir sivilce meydana geldi. yüksek glisemik indeksli gıdaların bu duruma çanak tuttuğu bilgisini araştırmalarım sonucunda elde ettim.

yeni başladım, uyguladığım beslenme programı ne kadar doğrudur? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

yukarıda paylaştığım beslenme programım paralelinde; yulaf yerine antrenmandan önce yiyebileceğim ve süt/ peynir ikilisini azaltmak suretiyle (en azından kistik akneyi tedavi sürecinde) aynı besin değerlerini alabileceğim gıdalardan tavsiye edebilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

2. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    yanlışın var yulaf glisemik indeksi yüksek değil oldukça düşük bir gıdadır.

3. Uprising41352

Uprising41352 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    glisemik indeksi yüksek gıdalar arasında mısır gevreğini görünce yulaf da onlardandır diye düşünmüştüm, öyleyse sadece süt ürünlerinden almış olduğum besin değerlerini karşılayacak ikame besin tavsiyesine ihtiyacım var.

Sayfayı Paylaş