1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

gky

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve gky tarafından 15 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. gky

gky Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
  2. gky

gky Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önceki yorumlar çok işime yaradı. Bu yüzden herkese teşekkür ederim.

başlangıç kilosu: 102kg 3 ay sonunda kilo: 86 kg
    bel :110 cm bel:92 cm

Yorumlarınız i.in şimdiden teşekkürler...

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler, cok güzel kilo vermissin ve vücudu büyük oranda şekle sokmussun, ama elbette daha vermen gereken, 8 kilo var, ondan sonra, ağırdan ağır çalışmalara başlayabilirsin.
    Zaten vücudun ağırlık çalışmasına iyice alışmış olacak.
    Bence şu noktada her bölge birbiriyle orantı içerisinde, hiçbir yerde büyük bir kas kütlesi yok, ama her bölgede ağırlık çalışmasının etkileri gözleniyor, yani cevap vermeyen bir bölge yok.
    Trapezlerin gelişmemiş, ama bu çok doğal, bence simdi biraz daha kilo vermeli, beli inceltmelisin, mide çalışmıyorsan, artık başlamanın zamanı, 5 kilo daha verdikten sonra mide kasların kendilerini belli etmeye başlayacak, buna eminim.
    Maksimum 10 kilo sonra belin 80 santimin altina iner, ki bu ilk başladığın halinle kıyasla inanilmaz iyi bir görüntü demek.
    Üst göğüsler hemen hemen herkeste oldugu gibi boş, ama bence simdilik oraları doldurmakla uğraşma, şu yağlardan iyice kurtulmaya bak.
    Başarılarının devamını dilerim.

4. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bu belin normal kalınlığı ne kadar olmalı mesela benim boy:1.80 bel.85 ama belim çok ince gelio bana daha kalınlaştırmaya calışıom bir kış sezonunda 75 ten 87 ye getirdim ama şu aralar biraz inceldi,siz ise 80 cm den ince bir bel istiyorsunuz anlayamadım??? :?

5. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben de seni anlayamadim; bel neden kalinlastirilmak istensin ki? extreme bi durum soz konusu degilse, yani ucubemsi bi goruntu olusturmayacaksa, belin mumkun oldugunca ince olmasi daha iyi gibi; yaniliyor muyum?

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    1.80 boyda, 80 santim belin cok ince durdugunu bir sende duydum vallaha!
    Bilemiyorum, göğüs ölçün kaç, ama 120 bile olsa, kötü duracak bir durum yok, hepimiz Arnold'in estetiğini konusuyoruz, adamın beli ile göğsü arasında 60 santim fark var, çokta iyi duruyor, 30-40 santim fark elbette güzel, ama tuhaf duracak kadar fazla değil...

7. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma bizde senin kalınlaştırma isteğini anlayamadık.hayır sumo güreşcisi falan olmaya niyetliysen kesinlikle çok ince belin :lol: .onun dışında zaten ince bel en makbulü ve kalınlaştırmya çalışman çok anlamsız.

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Belin tabi ki incesi makbul. Ben bir adamın sadece kol ölçüsünü ve göğüs ölçüsünü duyarsam bu kişinin ne kadar iyi göründüğünü anlamam imkansız olur ama bel ölçüsü verilirse eğer o kişinin beline oranlayarak başarısını anlarım. Bence göğüs-bel ve kol-bel oranlarına bakılırken çıkartma işlemi değil bölme işlemi yaparak proporsiyona (ortanıya) bakmak çok daha mantıklı olur.
    Örnek: Göğüs 115 cm. Bel 70 cm. Fark 45cm. Oran 1.65
    Göğüs 150 cm. Bel 91cm. Fark 59cm. Oran 1.65
    Bence burada farktan çok oran konuşur estetik konusunda. Oran aynı olduktan sonra kütle miktarı kişinin zevkine kalmış tabi.

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Mühendis adamin hali başka oluyor, çıkarmak bölmeden kolay geliyordu, ama haklısın.
    PumpForever'da iktisatçıydı, o icat etti bu olayı zaten, definisyonum bitince buraya yazarım ölçülerimi, benim icin hesaplarsın Blitz :D

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Açıkçası olayı biraz da bel inceliğime mal etmek için yazdım :). Yoksa fark bende de az hani 30 farkı zor yakalıyorum.

11. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    3ayda 16kg çok iyi bir rakam abartı olmaması çok iyi metabolizmayı bozmama açısından...Belin incelmeye devam edecek gibi duruyor çünkü o potansiyel var..Çok iyi bir ilerleme kaydetmişsin 3ayda daha da devam etmesini diliyorum.Bel inceliğine gelince 180 boya 70kg 105cm göğüs 130cm omuz ve 70cm bel nasıl arkadaşlar...arkadaşa başarılar...

12. gky

gky Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle karasan ve adrenalinshot a yapıcı eleştirilerinden dolayı teşekkür ederim.

programımda şöyle; size göre yanlış yerleri varmı? Yada eklenmesi veya çıkarılması gereken hareket varmı?

Haftada 5 gün salona gidiyorum.

1.gün: Gögüs-biceps
    2.gün: Omuz-bacak-ön kol
    3.gün: Sırt-triceps

gögüs; 1-bench pres 2-Dumbel Fly 3-İncline 4- Pullover
    biceps; 1-Barbell Curl 2-Consantre Curl 3-Scott curl

Omuz; 1-Behind neck press 2-side lateral raises 3-Dumbel öne press(ön Omuz) 4-Barı çeneye çekme(adını unttum:)
    Bacak; 1-Leg Press 2-Leg Extension 3-Leg Curl 4-Squat
    ön kol; Bilek Kıvırma

Sırt; 1-Lat Machine 2-T-bar 3-Cable rowing 4-one dumbel arm rowing(ismi yanlış olabilir) tek dambıl çekiş
    triceps; 1-Triceps Lying 2-Close grip bench press 3-Makarada triceps 4-dips triceps

her idman sonunda 20-30 dk arası cardio ve mide çalışıyorum..

Acaba haftada 1 gün sadece cardio-mide-bel çalışsam fazla yağlardan kurtulmada daha faydalı olabilirmi sizce?
    Yoksa böyle mi devam etmeliyim. 1 gün cardio kas gelişimimi yavaşlatırmı?

Şimdiden teşekkürler...

Saygılar...

13. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Tabi ki ince bel estetiktir ama 80 cm den ince belde tığ gibi duruyor sanki kopcak gibi,benim beli inceltme bakımından hiç sorunum yok azcık uğraştımmı incelir ama heralde eskiden kalan bi kompleks olsa gerek cok ince beli sewmiyorum..

14. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Belin gereğinden kalın olursa üçgen vücut yerine fıçı şeklinde vücut olur. Herkesin zevkine kalmış tabi ama sorun olmuyorsa ince tutmak, bence 80-85in üzerine çıkmamaya bak. Biz sporcuyuz çok da takılacak bir durum değil ama 90ın üzeri bel kalp krizi riski için alarm niteliği taşıyormuş.

15. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    85 bencede ii ya kalın bel anlayışım haywan gibi bel diilde biraz kalın kız beli gibide olmamalı bence tabi bu benim görüşüm..

16. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Blitz sanki göğüs uçlarında bir gariplik var senin???

17. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Hehe bunu konuşmanın yeri burası değil sanırım ama belirteyim, jinekomasti vardı bende ameliyat oldum; şekil olarak hala daha toparlanamadı göğüs uçları, biraz da duruştan da kaynaklanıyor; ışığın vurma açısı oradaki sorunu iyice büyütmüş, yoksa o kadar da farkedilen bir durum değil artık. Dikkatlisin :). Umarım şekil düzelecek, düzelmezse boşuna ameliyat olduk demektir :(.

18. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Geçmiş olsun ya düzelir işallah öle gözüme çarptıda sorim dedim kusura bakma.dediğin gibi ışık görüntüyü çok değiştirio ii ve kötü olarak farklar yaratabılo bizim ewde bi ayna var ordaki ışıktan heralde bu benmiyim falan diyorum :)

19. gky

gky Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya hocam sohbetinizi bölmek istemezdim ama. bi yorum da bana yazpsanız iyi olur ama siz bilirsiniz tabi

saygılar...

20. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka

Sayfayı Paylaş