Giyimde yaşadığım ikilem(Ağır mı, spor mu)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve salvadore_xp tarafından 22 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Arkadaşlar, içinden çıkamadığım ve sizin de daha önce karşılaştığınız bir durum olduğunu düşündüğüm için sizinle paylaşmak istediğim bir problemimdir bu. Ben genellikle keten yada kot pantolon üstüne ise sade renk gömlek ve blazer giymeyi seven biriyim. Bu zamana kadar da genellikle böyle ağır bir giyim tercih ederdim. 6-7 aydır body bulding yapmamın etkisiyle gögüsler genişledi ve omuzlar daha belirginleşti. Haliyle kendime pek yakıştıramadığım; tyşort ve sweeti yakıştırır oldum. Aslında fena sayılmazdı; ama şuanki kadar ısrarlı olacağım gibi durmazdı. Ağır giyimin vücut kusurlarını örtmek gibi bir özelliği varken; spor giyim ise vücudu tüm gerçekliğiyle sunmakta. Eskiden kafamın bir kenarında spor giyinmek gibi bir seçenek olmadığı için elbise ve tarz konusunda pek problem yaşamıyordum. Vücut hatlarını ön plana çıkaran bir ağır giyim aslında tam benim aradığım; ama ikisinden birini tercih etmek bana daha akıllıca geliyor.

Yerine göre ağır, yerine spor giyinmek de mantıklı. Yalnız yerine göre ağır giyineceğim durumlar pek az oluyor. Ben her alanda ağır giyinmeye de alışmış biriyim. O yüzden spor giyimin bile fazla uçmayanı bana yakışıyor. Yani yırtık kot, taşlanmış ve boynu bağcıklı bir tyşört hayatta giyemem.
    Elbet bu duruma zamanla kati bir çözüm getireceğim; ama yazının başında da belirttiğim gibi, siz de benim karşılaştığım bir durumla karşılaşıp, body bulding'in sizi tarz değişikliğine doğru ittiğine şahit oldunuz mu? Olduysanız buna nasıl bir çözüm getirdiniz?

2. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    geliştikçe daha dar şeyler giymeye başlıyor insan tabi :)
    eskiden bol şeyler almak isterdim şimdi tam tersi vücudumu kaplayan şeyler almaya özen gösteriyorum.
    geçen başıma gelen bir olayla örnek vereyim.gömlekle gitmiştim salona çalışırken bol bir tshirt giydim hiç kimse bir şey demedi.aynı gün gömlek yerine dar body giymiştim ''aa senin omuzlar baya iyimiş'' diye bir iltifat aldım :p
    bana kalırsa spor,dar giyinmek bizim hakkımız.coğu insan sokakta aylak aylak dolaşırken bizim saatlerimiz salonda geçiyor.

3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Değişik bir bakış açısı...
    Gerçekten body yapmayan insanlara nazaran vücudumuza daha fazla değer ve önem veriyor, feragat ediyoruz. Bunun neticesinde herkesin imreneceği ve beğenisini kazanacağı bir vücuda sahip olmak en doğal hakkımız. Vücudun ne kadar üçgen, ne kadar kaslı ve hatta çatın ne kadar geniş olursa olsun, ağır giyimde bunların hiçbiri dikkat çekmiyor; çünkü bu özelliklerinden hiçbiri belli olmuyor. Ki ince bir vücuda sahip olanlara ağır giyim daha çok yakışıyor. Body buldingle belki yağlarınızdan arınıp, belirgin kaslara sahip olabilirsiniz; ama pek ince de olamıyorsunuz(bel hariç). Bir de sağlam bir calf ve baldırlara sahip olduğunuzda kumaş pantolonlar da pek güzel durmuyor...

4. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce bende hep bol giyinmeyi severdim, ama geliştikçe gittikçe darlaştırdım kıyafetleri. şimdi gardrobumun %90ının kolları çok kısa ve vücudumu iyi kavrayan kıyafetler. özellikle lycralı t-shirtler favorilerim :D

5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ağır giyimle vedalaşmak zorundasınız, çünkü spor giyim sizde ne kadar güzel duruyorsa; ağır giyim de okadar itici duruyor.

6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Benim gardrobum bodye baslamadan once spordu, simdi ise daha cok "business casual" diyebilecegimiz bir tarzda giyiniyorum. Disari cikarken yirtik kot'un ustune dar t-shirt giydigim de oluyor ama eskisi kadar sIk degil. Illa ki dar t-shirt yirtik koy giymen gerekmiyor vucut hatlarini gostermen icin. Mesela soyle bir ustun altina dockers'in alt tarafi hafif saran bir kumas pantolunu emin ol butun bakislarin sana donmesine neden olacaktir.

http://www.bananarepublic.com/browse/category.do?cid=28660

Giyim konusundaki baska ve bence daha onemli olan faktoru de goz ardi etmemelisin, bu da yas ve giyim tarzi arasindaki korrelasyon oluyor. Yasin ilerledikce kendine uygun tarzi oturtuyorsun. 5 sene once hayatta giymem dedigim seyleri simdi ayila bayila giyiyorum. Onun icin ben bunu hayatta giymem deme, soyledigin buyuk sozun altinda kaliyorsun sonra uzun vadede :).

Konuyla direk olarak alakali degil, ama bir de eskiden marka olsun camurdan olsun diye zevksiz seyler alip benim universite hayatimin ilk senelerinde dustugum hatalara dusmemeni tavsiye ederim salvadore_xp :)

salvadore_xp ve D.Wolf bunu beğendi.
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    aneximandros cok haklısın...ben ya kolsuz bir tshirtle ya da vücudumu belli edecek tshirtleri tercih ederim hep...ama gerçekten cok sıkıldım artık..biraz daha agır giyim merakım başladı bu aralar:)...ne bileyim gömlek, üstüne güzel bir sweater, onunda altına güzel bir pantolon cok şık gösterir diye düşünüyorum...zaten, artık vücut göstermek insanı sıkıyor belli bir dönemden sonra...yavaş yavaş, sadece alışveriş yapmaya giderken tshirt giyemeyi tercih ediyorum artık ...vücudumu belli edeyim merakı ilk zamanlarda oluyor...daha sonraları, insan hem şık görüneyim hem de vücudumu kullanarak giydigim kıyafetlerin bana daha da estetik kazandırmasını saglayayım düşüncesine giriyor...spor giyim bazen cok basite kaçıyor ve heryere giyilmesi uygun değil...kıyafetler, kullandıgın parfüm insanların duruşunun ve kişiliğinin yansımasıdır...

aneximandros bunu beğendi.
  8. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yakışan neyse onu giyiyorum ama genelde spor giyimi tercih ediyorum. Vücut geliştirmeye başlamadan önce ne alırsam alayım üstüme oturmazdı, çılgına dönerdim ama şimdi durum değişti. O yüzden gönlünüzden ne geliyorsa, size ne yakışıyorsa onu giyin. ;)

9. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    2-3 aydır staj nedeniyle takım elbise giymeye başladım ..özellikle gömlek konusunda çok sıkıntı yaratıyor staj yaptıgım yerin kuralı olarak yaka dügmesi kesinlikle kapalı olmak zorunda , geçenlerde gömlek almaya gittim normalde 2 -3 numara arası gömlek giyerdim ama bu sefer iş farklı 2-3 numara gömleklerin hiç birinin yaka dügmesini kapatamadım 4 numara gömlek aldım yaka dügmesini zorda olsa kapattım ama bu seferde sorun diger bölgelerde çıktı , kollar çok bol duruyor gölegi giydigimde gögüslerin büyük olması nedeniyle sanki gömlek öne çıkmış gibi bir görüntü var , trapezler zaten ayrı bir dert omuzları çok dar gösteriyo gömlek giyildiginde , son sorun ise bel bölgesinde bir türlü bel bölgesini düzgün şekilde kıvrılmıyo çünkü gömlek baya bol , inanın çok kötü bir görüntü oluşturmaya başladı benim ölçüler çok saglam olmamasına ragmen ben bu sorunları gözlemledim ölçüsü iyi olanları düşünemiyorum bile :)

10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    :confused:

11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Verdiğin linkteki giyim şekli bana da isabetli geldi. Aslında blazer ve kumaş ya da keten pantolon yerine business casual tarzına doğru yönelsem tek taşla iki kuş vuracağım. Bu spora aşinalığın sizin kadar eski değil. 6-7 ay oluyor. O yüzden vücut göstermeye pek bir meraklıyım sanırım. Heralde bir süre sonra vücuda alışır ve her ortamda vücut hatlarımı belli etmeye çalışmam diye düşünüyorum. Gerçi zamanın neyi göstereceği hiç belli olmuyor. Hiç defina olmayan biri olarak kazara define olduğumda üstsüz dışarı çıkma ihtimalim bile var :D
    aneximandros, bir de öğretmen adayı olduğum için pek şatafatlı giyinme alışmamış ve tüm atılımlara rağmen alışamayan biriyim. Yine de büyük konuşmamak lazım; sonra boxerimdan ayakkabıya kadar converse giyinip gezinmeye de başlarım :D
    business casual tarzını biraz da araştırmalıyım. Şimdilik kafama yattı. Teşekkürler fikr için.

Bende de gömleklerin gögüs kısmı felaket geriliyor ve triecpse denk gelen kolun arkası da yırtılacak gibi oluyor. Define olamayınca belde de pek bol gelen yer olmuyor :D Ben özellikle kumaş pantolonda problem yaşıyorum; baldırlarım bayağı kalınlaşmış sanırım.

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    geçen gün dikkat ettimde arnolda takım elbise yakışıyor gibi veya bana öyle gelmiştir

Sayfayı Paylaş