ginseng kullananlar ?

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve hallowed tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hallowed

hallowed Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar. ginseng kullanımını önemsiyorum ben. çünkü hem dolaşım ve performans arttırırması,damarları açması,dinç tutması ve testesteronu arttırması gibi özellikleri bakımından önemli.

kullananlar varsa hangi markanın hangi ürününü yada yurt dışından gelen ürünler ise resmini,linkini koyabilirmi. çünkü güvenilmiyo ginsengin orjinalmi sahtemi olduğuna. bu konuda bi fikir birliğine varsak iyi olur sanki.

sizler hangi ginsengi kullanıyosunuz ?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bunun bir kanıtı varmı?
    biraz tatrışmalı olabilir gibi
    çünkü bazıları hiç bi işe yaramaz derken kimisi yarar diyor
    bildiğiniz bir araştırma vs varmı?

3. hallowed

hallowed Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    bilimsel araştırmalar var ginseng ile ilgili. bide mağlum her ürün her bünyede etki göstermiyo. örneğin nox. bazısında deli gibi etki ediyo akşama kadar uyutmuyo. bazısında tık olmuyo.

bununla birlikde ginsengin orjinal olma boyutu var. her kullanan orjinalinimi kullanıyo mesela ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ginsengin testosteronu arttırdığını hiç duymadım. Bununla ilgili kaynağınız var mı?

Bazı araştırmalarda etkili, bazısında etkisiz bulunuyor. Ben pharmaton'un biraz etkisini görmüştüm ama içindeki vitaminlerden miydi yoksa ginseng miydi bilemiyorum. Kore ginsengi içerenleri kullanmak gerek. Amerikan ve Sibirya ginsengi pek kullanılmıyor. Tabi ülkemizde ginseng içeren ürünler ilaç değil besin desteği sayıldığı için sağlık bakanlığının değil tarım bakanlığının denetiminden geçiyor, onlar da içerik kontrolü yapmıyorlar. Yani kore ginsengiyim diyen bir ürünün içinde ne olduğunu sadece üreticisi biliyor. Güvenilir firmalardan alın derim.

5. hallowed

hallowed Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    ''Üroloji Dergisi'nin 2002 Kasım sayısında rapor edilen bir çalışmaya göre, Kore ginseng erektil disfonksiyon için etkili bir tedavi olanağı sunabilir. Erektil disfonksiyon sorunu taşıyan bir grup erkek sekiz hafta boyunca günde üç kez 900 mg ginseng kullanmış ve süre bitiminde katılımcıların yüzde 60'ından fazlası plasebo grubuna göre daha iyi bir cinsel fonksiyon ve ereksiyon başarısı göstermiştir. Araştırmacılar kırmızı ginsengin erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan sentetik ilaçlara göre daha güvenli ve doğal bir alternatif olabileceği sonucuna varmıştır.''

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ginseng nitrik oksid miktarını arttırarak ereksiyona katkıda bulunur, daha doğrusu katkıda bulunduğu iddia edilir. Testosteronla ilgili bir durum değil. Şöyle kısaca baktım da birkaç tane birbiriyle çelişen araştırma var testosteronu arttırmasıyla ilgili. Net bilgi bulamadım.

7. hallowed

hallowed Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    arttırdığı kesinde. testesteron derken cinsen gücü arttırmasından bahsediyorum. siz neyi kast ediyosunuz ?

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hormon olan testosterondan bahsediyordum ben.

9. hallowed

hallowed Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    he pardon. farklı seyler

neyse konu amacından sapmasın kullanan yokmu ginseng ?

10. hallowed

hallowed Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    beyler yokmu fikri olan biri

Sayfayı Paylaş