gerekli kaloriri miktarını tutturmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mustafat tarafından 20 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mustafat

mustafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle herkese selam,yaşım 36,boy 172cm,kg 76,son 15 gündür bir gün ağırlık,bir gün kardio çalışması yapıyorum,her iki antremanıda 45 dk tutuyorum.öncelikli amacım göbek etrafındaki yağları eritmek,daha sonrada kas inşa etmek,bunu için ilk önce yemek programını düşük karbon,yüksek protein olarak ayarlamaya çalışıyorum.fakat kafamı karıştıran nokta var ,forumda ve başka sitelerde araştırdım,haftada 5 gün spor yapan birinin günde yaklaşık 2500 kalori alması gerektiği yazıyor,eğerki yağ eritmek istiyorsan 500 kalori az al,kilo almak istiyorsan 500 kalori daha fazlasını al deniliyor.fakat ben sabahları aç karnına elma sirkesi ve limon karışımı su içiyorum,yarım saat sonra haşlanmış 5 yumurta 2'sini tam olarak yiyorum.500 gr tavuk göğsü haşlanmış ve fırın olarak ve 300gr pişmiş esmer prinç veya bulgur plavını 3 eşit öğüne bölerek akşam 7 antremanına kadar yiyorum,yanlarında 3 adet domates ve bir bardak ayran.gün içinde de bir avuç badem yiyorum.15 gündür bu şekilde devam edeiyorum göbeğimde bir değişim görmedim.asıl sorum şu tüm bu yediklerimin kalori miktarı yaklaşık 1350 kalori/170 gr protein/80 gr karbon şeklinde.bu hesaba göre ben almam gerekenin altında kalori almış oluyorum,bu şekilde vücut aç kalıp yağ depolayabilirmi.işin uzmanı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,beslenme şeklim yanlışmı,forumlarda okuyorum iyi beslenme düzenli sporla 1 ayda 5,6 kilo yağın verilmesi normal gibi görünüyor fakat bende 15 gündür bir değişiklik yok.bu arada kiloma göre kas oranımda düşük özellikle üst bedenimin kaslanmasını istiyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

2. mustafat

mustafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar konu günceldir,fikir ve yardımlarınızı bekliyorum.

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    1 ayda kim 5,6 kg saf yağ kütlesi kaybetmiş ?
    İmkansız. Kesinlikle öyle bir olay yok. 5-6 kg kaybedilir ama bunun içinde su olur, kas olur. Yani sadece yağ kaybedemezsin.
    Hem 15 günde de bir değişim beklemen oldukça yanlış. Sen antrenmanlarının hakkını ver zaten vücut fazlasını da yakacaktır düzgün beslenmeyle.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    15 gündür 76'dan 75'e inemediyseniz kalori hesabı yanlış demektir. Mutfak tartısında tartıyor musunuz? Bulgur piştikten sonra 300 gr değil mi? Bir avuç badem kaç gr? Herkesin avuç ölçüsü farklı, bu yüzlerce kalori fark anlamına gelebilir. Tavuğu fırında yaparken üzerine terbiye sürüyor musunuz?

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu hesapta biseyler yanlis,yedigin 1350 kaloriyse Kilo vermemen yanlis,Kilo verememissen aldigin kalori yanlis.

Sayfayı Paylaş