Gerekli Kalorimi Karşılayamıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Emre Gökşen tarafından 25 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Emre Gökşen

Emre Gökşen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben 2 3 sene önce hiç bişeyin farkında olmayan bilincsiz yemek yiyen hergün gece yatmadan zararlı beslenirdim bi gün böyle devam etmez diyerekden diyet e ve spora basladım sporu fazla devam ettiremeden bırakdım ama diyeti bırakmadım 1 seneye yakın sürede 33 kilo verdim 100 kilodan 67 e boy 1.80 sonra kas yapmak icin spora basladım 3 ay devam ettim üni fln derken gene bırakmak zorunda kaldım temmuzda başladım tekrar 4 aya girdim devam ediyorum suan bırakmaya niyetim yok dersler muaf çok okula gitmiyorum o yüzden haftanın 5 günü spora gidiyorum

yazı uzun olabilir yukarda yazdığım geçmişimdi aşağıda yazıcaklarım önemli

şuan vücudumdan gayet memnunum en son yağ oranım %10 du yine %10 11 civarındadır 70 kiloydum en son 72 fln olmuşumdur benim icin vücüdum yeterli suan daha irileşmek istemiyorum sadece vücudumu biraz daha parçalamak istiyorum karın kaslarım iyice belli olmasını yağ oranımı dahada düşürmek istiyorum ama yanlış yapdığım şeyler var suan spor yapdığım için 3000 lerde kalori almam lazım sanırım bakdığım zaman ben aşırı az alıyorum ve bu yapdığım çok yanlış biliyorum ama fazla yiyince sanki eski halime döncem kilo alıcam korku kalmış içimde öğünlerimi aldığım kalori yazıcam :

mutfak tartısı var tartıp diyetkolikden kalorisine yağına karbonhidratına bakıp hesaplıyorum 2 öğün veya 3 öğün yiyorum aksamları aşırı fazla bi açlık oluyor öğünden dolayı büyük ihtimal

mesela 1 gün
    kahvaltı 1 yumurta rafadan 1 salatalık
    öğle 100 veya 150 gr tavuk göğsü veya hindi göğsü yanında yağsız salata veya 200 gr brokoli veya karbonhidratı düşük sebze bakıyorum taze fasulye kabak vs yağsız
    aksam da öğle gibi oluyor gr değişebiliyor sadece 100 veya 150 şekilde

gün sonu bakdığım zaman 400 500 600 meyva fln katınca bide ceviz 700 800 oluyor karbonhidratta 50 hic gecmiyor 20 30 40 bu şekilde şimdi benmi yanlış yapıyorum hesaplıyorum anlamadım 500 kalori alsam aşırı aşırı az almış oluyorum ihtiyacıma göre düşüp bayılmam gerekmiyormu anlamadım bide bu şekilde beslenerek kas seviyemi arttırdım biraz daha fazla yiyordum ozm ama aşağı yukarı aynıdı suan karın kaslarım normal durunca gözükmüyor ışıkda midemi ileri doğru itince görebiliyorum amacım iyice belirginleştirmek o yüzdende yağ oranımı düşürmek istiyorum ama bu şekilde beslenmeye devam edersem düşmez gibi geliyor 1600 1700 lerde kalori alsam daha iyi ama bi sorunda nası alıcam okadar kaloriyi beyaz pirinc yemiyorum yersem esmer kepekli pirinc aldım benim ne yapmam lazım yanlış yapdığımın farkındayım yardımcı olabilirmisiniz

not: uzun oldu biliyorum kb en başdaki yazıları okumuyabilirsiniz

Sayfayı Paylaş