Gerçekten mümkün mü ??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve akrepkral06 tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. akrepkral06

akrepkral06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar daha önce body salonuna gitmiştim 4 ay. Altyapım mevcut. Ancak şartlardan dolayı evde çalışcam. 2 adet 10 kg dumbell mevcut. Forumdaki yararlı bilgilerle kendime program oluşturdum. İstediğim vucut aşağıdaki gibi bi vucut. Evde düzenli antreman ve beslenme ile bu eldeki imkanlarla amacıma ulaşabilirmiyim ?

http://www.fitness.com/articles/uploaded/1196093282_hot_ryan.jpg

Teşekkürler.

2. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    İstedikten sonra herşey mümkün yeterki seni istediğin yere götürecek azmin olsun....

Ancak bu tip bir vucut için için 2 adet 1o kg dumbell yeterli olacağını zannetymiyorum.

akrepkral06 bunu beğendi.
  3. tiggk1987

tiggk1987 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen bende böle bi vücut istiyorum.Bende ise şuanda 4 adet 10kg , 4 adet 5kg , 4 adet 2.5kg plaka var 2 adet videlı kısa bar, 1 adet düz bar var arkadaşın dediği gibi bu vücut evde çalışmaya başladım.mümkünmü benimkinide cvplarsanız sevinirim.

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Ulaşılamıyacak diye birşey yoktur. Önemli olan bu vücuda ne kadar sürede ulaşabileceğinizi düşündüğünüz. Orta seviye bir vücuda sahip olup da bu vücudu 3-5 ay gibi ya da benzeri kısa sürelerde istemek boşa kürek çekmek olur. Kişiye göre değişse de ortalama 2-3 yıl arasında olabilecek bir vücut bence.

Morphling ve akrepkral06 bunu beğendi.
  5. akrepkral06

akrepkral06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    evet azim ile başarılmıycak şey yoktur. ancak 10 kg iki dumbell ile yapılcak hareketler(ağır giremiycem için yerine çok tekrar olur sanırım), şınav, mekik, vs. gibi evde yapılabilcek sınırlı imkanlarla olabilir mi ? asıl sormak istediğim buydu. sanırım yanlış sordum ilk başta

6. asdasd1235567asad

asdasd1235567asad Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İyi motive olman lazım.Bu sporda çalışmak ön planda değildir en önemli olan beslenme ve daha sonra dinlenmektir.

7. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    10 kg başlangıç için yeter daha sonra arttırmak zorunda kalabailirsin kgyi
    fotograftaki kişi karın,kollar ve gögüse ağırlık vermiş
    sende o bölgeler üzerinde yoğunlaş

8. akrepkral06

akrepkral06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    tekrarı artırsam etkisi olmaz mı ? yani hacim için. zorlayana kadar. birde ben asıl kanat geliştirmem lazım sanırım. evde barfiks çekcek demirde yok. :S

9. akrepkral06

akrepkral06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
  10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu vücut tipi daha çok definasyonla elde edilmiş bir vücut diğeriyle kıyaslanınca. Bu vücuttan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Üye fotoğraflarını gezerseniz eğer evde çalışan bazı forum üyelerinin ne kadar kaliteli vücut inşa ettiklerini görebilirsiniz.

11. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ryan reynolds bu vücudu blade 3 filmi için yapmıştı..Kendi anlattığına göre sıkı bir gym çalışması ve günde bir kaç ölçek optimum whey proteinle kısa sürede bu vücudu elde etmiş..Ben kür de kullandığını düşünüyorum çünkü zaten iri yapılı bir adamın kısa sürede iyi hacim+süper definisyon ikilisine kürsüz ulaşması bana pek inandırıcı gelmiyor..Akla brad pitt'in truva filmi çalışmasını getiriyor..
    konuya dönecek olursak, ev çalışmasıyla bu vücut elde edilebilir mi?Bence olabilir..Ama kısa sürede değil..Ayrıca vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler hakkında çok bilgili olmak lazım..Bir örnek vermek gerekirse, bu göğüsler için klasik şınav yetersiz kalacaktır..Direnci mutlaka arttırmak gerekir..Bunun için, farklı açış şekilleri ve süre olarak uzun(tekrar sayısı olarak değil) setler denenebilir..
    Sıkı diyet ve cardio olmadan da bu definisyon yakalanamaz diyorum..zor..

12. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece vücut ağırlıyla yapılan egzersizlerle bu vücutlara ulaşmak imkansız. Evde yapıyorsanız dambıl seti, sehpa ve yay ile başlarsınız, ardından bar ve barfikse geçmelsiniz.
    Eve yapan birkaç kişi biliyorum, çoğu sorunun üstesinden gelmişler. Sehpaları yok, fakat kitapları üst üste koyarak çalışıyorlar. İnlicne yapabilecekleri durumda sandalyeyi karyolaya dayıyorlar, gayet başarılı oluyor. Üstelik gayet ekonomik :) . Barfiksin üzerinden ip geçirmişler, ipe sepet bağlamışlar. Sepete 40 kilo ağırlık doldurmuşlar ve öyle sırt çalışıyorlar. İsteyen olursa arkadaşıma sorarak 1-2 vücut evde vücut fotosu koyabilirim.

13. taskin

taskin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İlk resimdeki kişinin 10kg lık dambıllarla bu vücuda sahip olmadığını düşünürsek 10 kg dambıllarla bu iş olmaz derim. Krın kası çıkablir ancak diğer gruplar için iddialı bir vücut beklemek beklentilerin hüsranla sonuçlanacağı sonucunu doğurabilir.Bende evde calısıyorum sırf bu yüzden kpss yi bile aksattım gidiş fena değil derli toplu bir vücut oldu şimdilik.Fazlasını bekleme makulu hedefle derim.Saygılar...

14. Steve

Steve Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    Ev de o dumbellar ile imkansız. hatta sadece dumbell ile imkansız.

15. akrepkral06

akrepkral06 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    benim yaş 24, boy 182, kilo 72

kol: 34
    göğüs: 95
    bel: 85

olması gerektiğini düşündüğüm ise:
    kol: 37-40
    göğüs: 102-105
    bel: 78-80

uçurumda yok arada :) belki yapabilirim diye düşünüyorum. bakalım.

teşekkürler arkadaşlar.

16. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    10 kg senın ıcın ılk baslarda yeterlı gelır ancak daha sonra kasların bu agırlıga alısınca buyumemeye hatta kuculmeye baslayacak bunu onlemek ıcın yapabılecegın tek bır sey var oda agırlıgı arttırmak baska da bır yolu yok gogus ıcın sınav cekebılırsın daha sonra da ustune agırlık koyarak yada kucuk bır cocugu sırtına cıkarrak dırencı arttırabılırsın kollar ıcın ıse dambıllar yeterlı ancak agırlıklar yetersız kalır sırt ve kanat ıcın bır barfıks sart bunuda kapı barfıksı alarak cozebılırsın
    ıyı calısmalar...

17. acarkan05

acarkan05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kardes 10 kglik dumbell hafif geliosa altına ustune 2,5 litrelik kola şişeleri bagla tabi ici su dolu hatta kum dolu olursa daha agır :D eder sana 15 20 kilo rahatca calısabilirsin

18. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    sen kendine inanıyorsan sorun yok dostum! elindeki ekipman tabiki yetersiz zamanla zenginleşecektir... ben de imkansızlıklar içinde başladım ancak yavaşa yavaş geliştiriyorum hem vücudumu hem de ekipmanımı, amacımız ortak... bilgilerimizi paylaşarak destek olarak hepimiz başarıya ulaşacağız mutlaka...

19. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ryan Reynolds gibi olmak kolay mı bu kadar. Bir defa adamın genetik özelliklerine, vücut yapısına dikkat eder misin... Oblikleri dar, beli ince, çatısı da fena değil. Gögüs kafesi de bence gelişmeye müsait. Senden de çok iyi bir vücutcu olabilir belki. Ya da çok fit bir vücut. Ama diğer vücut tiplerine bakarak aynısı yapmak imkansız gibi birşey. Belki bicepslerin ryan'ı gölgede bırakacak kadar hacimli olacaktır; ama aynısı da hiçbir zaman olmayacaktır...

20. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

tabiki hırs yapıp uğraştıktan sonra oLmayacak birşey yok ama aynı kiLo dumbeLLarLa bu öLçüLere uLamazsın çünkü kasLar bi süre sonra bu ağırLıkLara aLışır ve geLişimi durur.Bundan sonra da çaLışman sadece Laktik asite karşı dayanıkLıLığını arttırır.Ayrıca sadece dumbeLLa da oLmaz bence bi de bar aLman Lazım.ağırLıkLarı artırarak düzenLi çaLışarak ve iyi besLenerek uLaşırsın anca böyLe öLçüLere.

Sayfayı Paylaş