Genrise Protein Lugol ( Nişasta ) Test Sonucları

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BeachBoy tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. bady ekrem

bady ekrem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    vucutbilim sitesinde
    ***************/gida-takviyesi/siralama/213.html

Genrise hammadde oranı 20 üzerinden 10
    Kullanıcı memnuniyeti 30 üzerinden 20 maalesef ...

22 inci sırada . Protein miktarınıda yazmamışlar .
    Aşağıdada oranın admini şöyle yazmış :

Merhaba arkadaşlarım! eleştirileriniz i dikkatle okudum fakat yapıcı bir eleştiriden öte sanki hırslanarak bir tavır alırcasına düşüncelerinizi yazıya dökmüşsünüz. Meselenin bu yönüne takılıp mevzuyu uzatmak istemiyorum. Eleştirilere umarım herkesin anlayabileceği şekilde NET cevap verebilirim.
    Analiz kelimesini birebir değerlendirdiği nizde aklınızda laboratuvarda detaylı bir inceleme gibi geliyor. Biz, ürünlerin hepsini veya bir tanesini bile detaylıca inceleme altına almadık yani ürün içerisinde whey pro- vitamin- yapışkanlığı kokusu- aroması- katkısı ve bağlantısı incelenmemiştir . İsterseniz nasıl bir analiz yaptığımızı açıklayayım.

#29 Analiz eleştirilerine cevap! — yönetici-admin 10-08-2011 09:04 seçtiğimiz marklardaki en çok tercih edilen protein ürünleri ele aldık(daha çok izolat formlarına bakıyorduk) ve yanında kreatin ürünlerini değerlendirmeye aldık. Amerika-avrupa ve türkiyede satışı zirve yapan ürünleri tercih ettik. 5-6 kişiden oluşan bir takım kurduk. Bu arkadaşlarımız puanlarını aktaracaktı(pua n meselesini de sanırım anlaşılmamış).
    ürünlerin değerlendirilme si:
    1.Ham madde ve işlenmesi (birçok protein üretici firmalar ortalama aynı yerden hammaddeyi almaktadır. Mesele hammadde ile kalmıyor. Birde onun aromaya bağlanması ve işlenmesi söz konusu(bu konuda özel yoruma geek varmı?). Sadece 8 üretici firmanın ürünü özel BASF-Ludwigshafen kimya laboratuvarında selim ve andreas arkadaşlarımın analizleriyle protein miktarına, kalıntılara ve tarihi geçip geçmediği bozulmalara bakıldı. geriye kalan ürünler analize tabi tutulmadı(gerek duyulmadı. bilinenler olduğu için.)

#30 Analiz eleştirilerine cevap! — yönetici-admin 10-08-2011 09:11 devamı....
    2. etiket ambalaj sunuş (bunun şahsım adınada hiçbir önemi yok ama bilindiği gibi halka sunuş yapılırken olayın gösterişide değerlendiriliy or örneğin yemek servisi yaparken tabağı süsleyip daha lezzetli görünüme büründürmek gibi. Bu analiz detayında etiket düzeni görüntüsü ambalaj görüntüsü düzeni ve piyasaya sunuş modeli değerlendirildi .
    3. kalite-fiyat-analiz etken. bu devreye kadar bir ürünün kalitesi oluşmuş ve hesaplanmış bulunuyor(ham madde-işlenme ve ambalaj görüntüsü)fiyat politikası incelendi. Ayrıca üzerindeki fiyat etiketine göre yapılan satışlar değerlendirildi ve bunun alıcısı ile fiyat-kalite-memnuniyet üçgenini inceleyerek puanlamalar birlikte hesaplandı. Ekip, kullanım ve fayda görüp görülmediği analiz raporlarını birleştirilerek değere tabi tuttular. #31 Analiz eleştirilerine cevap! — yönetici-admin 10-08-2011 09:29 devamı... son olarakda kullanıcı memnuniyetini değerlendirmede ön sıralara aldık. Bütün dümyada en çok değer verilen bu kullanıcı memnuniyeti durumunu arkadaşlar internet sitelerinden-spor salonlarından ve bizzat görüştükleri sporculardan dinleyerek notlar alındı ve burada sizlere yansıtıldı.

Bu çalışmayı 5 ay zaman zarfında bitirdik. Şu an dünyada benzeri olmayan ve imkanlar nisbetinde araştırılan bir çalışmaydı. Bizler, amerikalı bazı sahtekarlar gibi ranglist oluşturmadık veya anlaşılan bazı satıcılarla işbirliği kurup yanıltıcı liste oluşturmadık. Aslında bi liste oluşturmadık. Arkadaşlar sıralamayı bir ranglist gibi düşünüyorlar. Oysa 1. sıra ile 5. sıra, veya 6. sıra ile 20. sıra arasında fark yok. Farkındaysanız puanlarda birbirlerine yakın. Bu bir bilimsel akademik çalışma değildir ve %100 veya %90 bir doğruyu ifade etmez bunuda belirtmiştik

Son düzenleme: 20 Mart 2012
  2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    30 üzerinden 20 az değil bence

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

O yazıyı bende okumuştum fakat hammadde puanı 20 üzerinden 10 değil 20 üzeri 18 puan almıştı. Yine aynı sıralamada hammadde kalitesi bakımından Ultimate , Dymatize , Twinlab gibi markalarada 18 puan verilmişti.

Universal , Gaspari ve Hardline gibi markalara ise 17 puan verilmişti.

Son düzenleme: 20 Mart 2012
    Pappy, jankad ve mista bunu beğendi.
  4. bady ekrem

bady ekrem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Beach Boy haklısın . Arkadaşlar kusura bakmayın hammadde 20 üzerinden 18 . Ayrıca diğer markaların kabının dikkat çekme oranı oranlarınıda eklemişler sıralamaya .

5. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    protein amino asit testini koyabilirsen iyi olur

Big_Hammer bunu beğendi.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Genrise'a ait 1-2 ürüne protein testi yaptırıcaktım fakat son gelen zamlar ürünün fiyat / performans avantajını büyük oranda yitirmesine sebep oldu.

Ürünlerin 1 KG Maliyetleri:

Genrise Whey Konsantre = 34 TL den 46 TL ye çıktı.

Genrise Whey Isolate = 39.5 TL den 54 TL ye çıktı

Optimum Gold St. = 60 TL (10 lbs için )

Hardline %100 Whey = 55 TL

Aradaki fiyat açıklığı ciddi şekilde kapandı artı olarak Optimum gibi ürünlerin tat , hammadde kalitesi ve üst kalitede işlenmiş olması gibi avantajları da bulunmakta.

Şuan için Genrise Whey Isolatın azda olsa bir albenisi bulumakta. Emin olmamakla beraber bu ürünü test ettirme düşüncem var fakat bu fiyatlardan bu ürünleri hala satın alan var mı bilmiyorum .

jankad, GencGrafiker, luskov ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende katılıyorum az bır farka degmez genrise almaya eskıden nerdeyse 1 kg fıyatına 2kg alınırdı sımdı aynı :(

8. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    aslında değerined satış yapılıyordu ne olduysa yükseldi. bu fiyata kimse alamayacağına göre hakettiği değerine inecektir yakında. (benim wheyim bitti genrise alacaktım vazgeçtim)

9. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Şu sıra ucuz protein ihtiyacınızı karşılamak için tr power whey uygun gözüküyor

kilosu 37 TL geliyor 3.5 kg ambalajda.

içeriğine bu gün yakından baktım %80 konsantre protein içeriyor. bu fiyatla dene ne bilir.

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    nitrofull un kardesını denemeye gerek yok bence

pek farklı değil nıtrofullden

muratcan.biceps bunu beğendi.
  11. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Beachboy keşke hardline, twinlab gibi fiyatı uygun wheyleride test ettirsen harika olur:)

12. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    nitrofull kullananların çoğu ishal ve aynı markayı 2 farklı şahıs üretiyor.

bu marka çok tandır var en azından kullananlardan mide şikayetleri duymadım kullananlar memnun, karışımdan içerikten. pek ürün sattığını da zannetmiyorum kendini nasıl finanse ediyor merak ediyorum.

bence bir markanın sektördeki işleri yatırımları fuara katılımı, sponsorluğu varmı, ürün ambalajına verdiği özen, web sitesi gibi bir çok unsur var.

ürünlerin üstünde besin degerleri var sitesinde yok lab. ürün analiz sonuçları gibi eksikleri var.

sahibi bu gibi bir çok şeye önem vermediğini biliyorum eski jenerasyon kendisi.. birisi çıkıp şunları yapman gerek demesi gerekli bunun dışında ürünler direkt almanyadan geliyor ve diğer markalar gibi TR de paketleniyor.. kullanıp kullanmamak tabiki kişiye kalmış..

13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Pappy ve jankad bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş