Geniş Omuz Sorunu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve tevhid61 tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar body ye başladığımdan beri omuzlarım çok genişledi ben bu kadar geniş omuz istemiyodum body yaptıkca daha çok genişlemesindne korktuğum için body işini bırakmayı düşünüyorum.acaba göğüs kasıyla alakalı bişeymi aynada kendime bakınca gerçekten omuzlarım çok geniş duruyor vücudumda en çok gelişen kas göğüs kası olduğu içinmi acaba bunu düzeltmenin bir yolu yokmu body yüzünden oldu çünkü body ye başlamadan önce o kadar geniş değildi gerçekten vücudumdan iğrenir oldum bundan sonra hiç çalışmasam düzelirmi acaba.

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Anlamıyorum bir insan geniş omuzdan neden şikayetci olabilir ki, bir konu daha açılmıştı bu tarz. Resim koyabilirmisin birde

Çözüm olarak bicepslerini şişirdikce omuzlar arka planda kalabilir ne diyim :D

3. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu günlerde böyle şaka konuları sık görülmeye başlandı forumda nedendir bilmiyorum. Milletin canı sıkıldıkca kafa buluyor ne hikmetse...

loveofbody bunu beğendi.
  4. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    14 yaşındayım boyum 1.68 ve omuzlarım genişlediği için sanki geniş adammışım gibi(yanlış anlaşılmasın)duruyor kısa ve geniş omuzlar ve sanki boyum uzamıycakmış gibi duruyor kısa ve geniş omuzlu olmak istemiyorum ben boyumuda kısa gösteriyor acaba sebebi nedir bu omuz genişlemesiniz şınav çekmekmidir??

5. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Genetikdir, bodyde omzuda çalıştığın için dahada genişlemiştir. Ailendekilerin boyları ne kadar ? daha gençsin ailendekilerin boyu uzunsa dahada uzayabilirsin

6. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Boyunu yazmasaydın ben de bunu söyleyecektim.Kısa boylu adamda çok geniş omuz iyi durmuyor.Küçük üçgen peynir gibi oluyor.Ergenlik bitsin sorun olmaz merak etme hem öyle fazla bir gelişim söz konusu olamaz kısa zamanda.Ayrıca beden genişlediğinden boyu kısaymış gibi gösterebiliyor vücut kalın durduğundan.Göğüs hacim aldıkça omuzları daha geniş gösterecektir,barfiks çektikçe kanatlardan ötürü omuz genişleyecektir.Yan kol çalıştıkça kollar hacim alacağından omuz genişleyecektir vs vs.Benden tavsiye yüz.Boyun uzar bunu da takma.Ama yüz.Hem omuzunu doğal olarak genişletir hem de yaşın açısından en uygunu.

Son düzenleme: 3 Eylül 2011
    tevhid61 bunu beğendi.
  7. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben çok yüzdüm sanırım omuzlarım bu yüzden geniş gibi geliyor bana.bu yaşta omuzlar genişleyince boyum uzamıycak gibi sanki inşallah öyle bişey olmaz ama bende dar omuz hertürlü daha avantajlı çok geniş omuzda hiç güzel durmuyor.

8. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Daha ergenlikte olduğun için ve boyun uzamadığı için haklısın ama dar olması her zaman kötüdür.Geniş omuza herkes özellikle kadınlar bayılır.Aman "dar olsun" diyen kadın görmedim.Hatta dar olduğu için "ıı beğenmedim" diyen kadın gördüm.Ayrıca bu düşük omuz için de geçerli.Düşük omuz da iyi değil.

Son düzenleme: 3 Eylül 2011
  9. ucan_yumruk

ucan_yumruk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım geniş omuz tabiki iyidir, ama boyun kısaysa tabi kötü durur,yaşın daha genç uzarsın diyenler oluyor da herkes öyle uzasaydı kısa kalmazdı.Sana tavsiyem boy uzamasıyla ilgili özel doktora gitmen,çok faydalı olacağını düşünüyorum

10. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzamasından bir sorunum yok yaşıma göre boyum normal sadece omuzlarım geniş olduğu için daha uzamıycak gibi biir görüntü veriyor sahi küçük yaşta geniş omuzlu olunca boy uzamazmı ?

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    omuzların gelişmesin istemiyorsan direkt olarak omuz çalışmayacaksın işin özü bu. omuz zaten göğüs çalışmalarının bir kısmında çalışır, bunlarla idare et. yalnız ben esases yorumlara takıldım. kısa boylu insanlarda geniş omuz kötü durur ne demek yahu? 1.70'in altı kimse omuz genişletmek için uğraşmasın o zaman. bu spor vücut geliştirme ise, her boyda en gelişmiş, en hacimli olmak her zaman en iyisidir bana kalırsa..

12. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu spor vücut geliştirme ve amaç sadece irileşmekse evet doğru.Ama amaç estetik ve güzel durmak ise yanlış.Zaten çok iri kaslı insanların kaslarının hoş durmaması da bu ikilemden kaynaklanıyor bence.Kası şişireyim şişireyim,daha üçgen olayım daha üçgen olayım.Ama herşeyin estetiği var.Göze en hoş gelen dikdörtgen bile,uzun kenarının kısa kenarına bölünmesi sonucu belli bir oranda olan dikdörtgen.(Hatta oranı da:1.618).Vücudundaki estetiği keşfedip kendi kas oranını bulursan bence herkes sana hayran hayran bakar ama herkes daha irileşmek derdinde bunu anlamak zor.Egosal işler sanırım.Kısa adamda geniş omuz kötü durmaz çok geniş omuz kötü durur.Düm düz olmaktansa biraz geniş omuz iyidir ama abartmamak gerekir diye düşünüyorum çünkü gördüğüm kadarıyla kötü duruyor.Benim omuzum 120 cm ve 125 olsa benim için yeter mesela.

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    maalesef katılmıyorum. bana kalırsa bu yolda gidebildiğin kadar gitmek en iyisi. hatta limitin 130 ise mesela 132, 133 zorlamaya çalışmalı insan. bana yeter dediğin an gerilemeye başlıyorsun, çevremden de gördüğüm kadarıyla. eğer bu işi fitness için yapıyorsa bir kişi, o zaman dediğinde kesinlikle haklısın ancak bir insan bbciyse, irileşebildiği kadar (yağ oranı makul bir ölçüde olmak şartıyla) irileşmeli diye düşünüyorum. biraz da demin dediğim gibi insan kendini rakamlara şartlamamalı derim..

Sayfayı Paylaş