Geniş Antrenman Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve artist28 tarafından 8 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. artist28

artist28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    1.80 Boyundayım ve 62 Kilodayım. yaşım 20.
    Vücut Geliştirme ile 1 yılı aşkın bir süredir aralıklı olarak uğraşıyorum şuanda tam bir düzen ve nizam içerisinde devam etmekteyim.
    Kendime hazırladığım farklı bir program var öncelikle çok yoğun bir program ama ben altından kalkabiliyorum.
    Haftada 6 gün çalışıyorum bu program ile eğer derseniz ki kasların dinlenmeye ihtiyacı var her bölgeyi 2 gün ara ile dinlendiriyorum.(48 saat minimum ihtiyaç)

Pazartesi ve Perşembe günleri göğüs ve omuz Salı ve Cuma günleri Biceps Triceps Çarşamba - Cumartesi Sırt ve Bacak çalışıyorum.
    Burda karın eksik aslında karın için bi sistematiğim yok çünkü zaten baklavalarım belirgin bir halde haftada 3 ila 4 karın çalışıyorum ama salonda deil kendim evde çalışıyorum onu extra olarak.
    Program biraz yoğun. Ama her bölge haftada 2 kere çalışıyor bence bir sorun yok.
    Buna ek olarak şu soruyu yöneltmek istiyorum ; Şimdi mesela Bench Press ile başlıyorum ama bu Bench Press in bir de dumbell ile yapılanı var normalde 3 set bench yapar bırakırım ama şöyle yapmaya karar verdim. 2 set Bench Press ardından 2 set Dumbell Bench Pres = 4 set hangisi daha mantıklı acaba?

2. Q6u7

Q6u7 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    haftada 6 defa çok fazla neden konu kasların yorulması değil vücudun yorulması elbette ki biz robot değiliz ki çok enerji harcarsın kesinlike en az 8 kilo eksiğin var 6 defa gidersen daha çok enerji harcayacağın için kilo almaktan çok verirsin o yüzden
    2) bacak ve sırt büyük kas ikisini aynı gün çalışma aldığın verim azalır onun yerine sırtla arka kol --- bacakla biceps çalış mesela
    Son soruna gelince 2 farklı press hareketini arka arkaya yapmak yerine bir hafta bench press bir hafta dambıl press yapabilirsin kasları şaşırtmak amacıyla daha iyi olur

artist28 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş