Genetik mi yoksa Diyaframdan mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve The_DarkMen2 tarafından 26 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar herkesin bayramını şimdiden kutlarım. Bir sorum olacak. Yaklaşık bir kaç aydır (4-5) yüzüyorum. Vücut bu şekilde. Üçgen omuzlar kollar göğüs sırt falan filan. Ama ne yaptıysam (karın çalışması) Bu göbeği eritemedim. Yada eritilcek bi tarafı yok mu ? Daha fazla diyet yaparsam kas kaybı olur diye düşünüyorum. Yatmadan önce ya kuruyemiş çerez yada meyve yiyordum şimdi bıraktım bunun etkisi olabilir mi ? Oturunca kat kat oluyo ve yemek yiyince fotoğraftakilerden çok daha fazla şişiyor fazla dedigim biraz işte anlayın :) Foto yüklemeyi çözdügümde yükleyecem.

2. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Fotoğraf olmadan yorum yapmak zor.

The_DarkMen2 bunu beğendi.
  3. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar durum böyle yüzmeyle bu kadar olıuyor vücudum KAS YAPMAYA elverişlimi ? Bu arada forumda yeniyim yaptıgım tüm yanlışlar dolayı özür diliyorum.Kuralları okudum... Her neyse sizce vg ye başlayayım mı ?[​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 26 Temmuz 2014
  4. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    flood için özür. Güncel

5. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Bana göre karın bölgende büyük bir yağ tabakası yok gibi belkide karın egzersizleri ve beslenme ile takviye etsen bir şeyler daha da belirginleşir. Karın bölgesini çalıştıran antremanlara yönelmeni tavsiye ederim.(minder hareketleri, barfiks vs.)

6. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam internette araştırdım eğer diyetsiz karın gelişytirme programı uygularsak kaslar büyür ama diyet olmadıgı için yağlar kalır daha göbekliymişiz gibi görünürmüş ben de 2 hafta yapıp bıraktım sonra tekrar yaptım tekrar bıraktım sürekli yaptım bun belki ondandır ama karnımı sıkınca elleyince çok rahat hissediyorum hatta şekillerini bile ama gözükmüyor ve salınca da göbekli gözüküyom hele alt karın yemekten sonra baya şişiyor

7. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ falan gözükmüyor . Genel anlamda hacim almaya çalış , karın egzersizlerini de ihmal etme..

8. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Kardesim senin gobegin normal, abartilacak korkulacak birsey yok.Bak sana tavsiyem seni kirmadan nasil soyleyecegim bilmiyorum.Yasin daha ufak fazla diyete falan girme gordugum kadari ile buyume cagindasin.Yasini bilmiyorum, resimlerden konusuyorum.Ama genede insanlara saygi duymak gerekir, sana tavsiyem gunde 30 dakka yuru, arada ufak tempo kos, beslenmene dikkat et, ve karin icin 3 4 degisik hareket yap.Zamanla sertlesir karnin, yavas ve aceleci olma.Takdir edersjnki aldigimiz kilolari 1 gunde almiyoruz, verirkende 1 gunde olmuyor.

9. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Neden kırasınız ki ? :) Ayrıca bildiginiz güzel karın egzersizleri var mı ? Yüzmeden sonra mı yapayım yoksa yüzmeye gitmedigim 3 günde mi ? Birde bu yaşta bosy ye başlamak doğru mu yakın çevrem boyun uzamaz ağırlıgın altına girme yüzme en iyisi diyor ama bilmeiyorum vücudum kas yapmaya elverişlimidir ? Çok soru soruyorum lütfen kusuruma bakmayın teşekkürler şimdiden ...

10. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Yasinizi hala bilmiyorum.Karin kasi icin internetten 4 5 hareket bul.Ben yazarak saglikli anlatamam.Boy uzamasina gelecek olursak...
    Ağırlık çalışmanın kemik oluşumunda yani sertleşmesinde önemli rol oynadığı tıp bilim adamları tarafından ispatlanmıştır. Şöyle ki; kemiğin etrafındaki kasların dirençli çalışmaya girdiği andan itibaren gıdalardan aldığımız kalsiyumun kemiklerin içine intikal ettirildiğini,çok miktarda kalsiyum depolandığını ve büyüme çağında olan çocukların kemik uçlarının henüz tamamlanmayıp kapanmadığından dolayı boy uzatabileceğini soylenebilir.

Soru sormaktan cekinme, yarinda sana soracaklar.Ogrenmek guzeldir.
    Bil mukabele saygilar.

11. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yaşım 16. Okullar açılınca başlarım spor salonuna. İlk defa gidicem spor salonuna ortam nasıldır bilmiyorum forumda da salon kuralları diye bi konu var okudum mesela kullancağımız aletin altına havlu koyacakmışız vb. Siz ilk gittiginizde kaygılarınız varmıydı ilk gittiginizde ne yaptınız anlatabilirmisiniz. Birde orda hocalar nasıldır bilemiyorum çok fazla soru sorarsam sıkılırlarmı , ilgilenme yönünden sıkıntı çekermiyim bilemiyorum

12. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Ah su ilkler.Tabi ki yururken bile utanirsin ilk gittiginde, ama isin gercegi kimsenin umrunda degildirsin.Sen kimsin ki? Ya da ben kimim? Herkez kendi isiyle ugrasiyor, kimse sana bakmiyor, kimse seninle ilgilenmiyor.Saglam calisirsan erkekler bakar, kendileri yapamadigi icin.Bayanlarin sana bakmasindan sikayetci olacagini dusunmuyorum:D
    Terlik, parmak arasi giyme, havlu kullan, agilik kaldirirken oluyormus gibi bagirma, tabiki bagiracaksin ama etrafi rahatsiz etmeden, pantolonla falan gitme,ve kakdirdigin agirliklari makinadan cikar senden gucsuz birisi gelir, gucu yetmez kakdiramaz, bayan olabilir vs vs.

13. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlk olmaktan nefret ediyorum hocam ya resmen çömez muamelesi yaptınız :p :D Peki vücut ölcülerimi alıpdamı program vericek yoksa öylesine elime bi programmı sıkıştaracak hoca :) Başladım mı tam bir spor salonuna başlamak istiyorum ilgili bilgili bir hoca lazım :D

14. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Iste o zor.Spor salonlarinda hocalar hepsi degil, genelde bastan atmak icin klasik beskenme programi veriyorlar.Sen hedefini soyle guzel konus, yardim edecegine eminim.

15. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O zaman ben kendime göre bol protenili az yağlı beslenme programı oluşturcam gibi gözüküyor. Bırakınca sarkma oluyor daha fazla kilo alıyorsun diyorlar doğrumudur ?

16. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Protein cok onemli.Antremanda kaslari yirtarsin, antremandan hemen sonra onarim baslar ve burada da protein ihtiyacin vardir.Proteinler doku, hucre onarimi icin muthis onemlidir.Yagliysan gobek falan sarkar zaten.Sporu biraktiktan sonra antreman yapilmadigi icin, kaslar uyku moduna gecer ve kuculur, vucutta yaglanir.Sarkma denilen sey budur.Proteinleri ogren onemlidir cok.Toz kullanicaksan ne nedir ogren.Whey nedir? Iso nedir? Cassein nedir? Bunlar ogren, bilmiyor isen gene konusuruz, anlatirim.

17. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Sana gobek icin kesin cozum soyluyorum. Ben ektomorfum, bunu saglik icin yaptim benim gobegimde bile degisiklik oldu. Ama yapmak cok zordur kimi insanlara gore. Yapacagin tek sey hayatindan endustriyel sekeri cikartmak. Sekerli seyler, kek, kola vs kullanma. Bal yiyebilirsin dogalsa ama sadece sabah. Bunlar disinda normal sporuna devam et. Karninda az sekil de istiyorsan kos, mesela 15 saniye depar at 30 saniye normal kos. Iki hafta boyunca bakma gobegine hic. Iki hafta sonra farki goreceksin.

18. nihatgulec96

nihatgulec96 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Büyüme çağında diyete gerek yok ki gördüğüm kadarıyla pek de göbeğin yok.

The_DarkMen2 ve Bitli prens bunu beğendi.
  19. The_DarkMen2

The_DarkMen2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yok da yemekten sonra şişiyor hocam söylemesi ayıp hamile gibi duruyor bunun çözümü nedir

20. asalakadam

asalakadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim ne kadar yediğine de bağlı :D eğer sonradan iniyorsa pek kafaya takacak bir şey görünmüyor. Ben de aynı sorunu yaşadım, kafaya takılacak bir şey yok. Diyet felan yapmaya kalkma. Sağlam bi karın programı yaparsan kolayca çıkarırsın baklava

Sayfayı Paylaş