Genetik açıdan şanslı oldugumuzu nasıl anlıyoruz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve volvol6161 tarafından 13 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    arkadaşlar genetik açıdan şanslı diyoruz mesela lazar angelova
    peki biz nasıl anlayacağız şanslı veya şanssız oldugumuzu eminim bilmeyen cok kişi vardır bende dahil bunu anlamanın yolu nasıldır

2. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Bence erkeklerde boy, omuz genişliği önemli, metabolizma hızı da önemli olabilir, çok yeyip kilo almıyorsa şanslı. Uzun boylu geniş omuzlu bir erkek vücut geliştirdiği zaman 170 boyundaki omuzları dar vücut yapmış olan erkeğe göre daha güzel gözükür, boyu daha kısa olan adam daha çok çalışması lazım, ufak bir kilo hemen belli oluyor, uzun boylularda o kadar belli olmuyor.

volvol6161 bunu beğendi.
  3. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bencede daha spora başlamadan önceki ölçüler önemli. Ayrıca spora başladıktan sonra çalışılan bölgelerin gelişimi gözlenerek bir sonuç çıkarılabilir. Mesela geçen 4 ay sonra omuz ölçüsü değişmeyen biri vardı.Doğru çalıştığını varsayarsak omuz yönünden genetiği kötü diyebiliriz. Ben yeni başlamış olsamda kendimin omuz genetiğimin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü spor yapmadan olan ölçü 110 civarıydı ve çalıştıktan sonra gerçekten belli ediyorlar kendilerini.

volvol6161 bunu beğendi.
  4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Bana kalırsa bu uzun vadede anlasilacak bir mevzu.Önce tüm hareketleri nizami yapmayı, idman yapmayı, işin felsefesini az çok öğrenirsin.Her bölgeye hakkını verirsin.Sonra gelişime bakarsın.Örneğin kol idmanın çok sıkıdır ama kolların geriden geliyordur.Ya da bicepsin.Bu genetik dezavantajdır.Bu söylediklerim direkt kas sisteminin genetiğiyle alakalı.Bir de iskelet sistemi var mesela.Omuz çatısının geniş olması, boy uzunluğu, uzun kollar vs.Metabolizma hızı var.Hayvan gibi yeyip kilo almayanlar mı dersin, su içse yarayanlar mı...Özetle bu spor insanın vücudunu tanıma sporu.Dolayısıyla bize bahsedilenleri kesfetmek zaman istiyor.

volvol6161 ve HecToR Tuning© bunu beğendi.
  5. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    dediklerinize katılıyorum bence de ilk 6 ay alışma ısınma zamanı vucut orda beslenme düzgünse birden çıkıyor ondan sonrası önemli babam güreşçiydi umarım genetikten bişeler katmıştır bana:rolleyes: yorumlar ıcın teşekkürler

HecToR Tuning© bunu beğendi.
  6. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    bence tüm vücut için genetik iyi yada kötü diyemeyiz herzaman
    mesela benim kollarım boyuma göre baya uzun o büyük dezavantaj kolum geriden geliyor vücuda göre
    ama omuzlarım genetik olarak iyi gibi gelişimden bunu gördüm

7. jandersunstar

jandersunstar Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    kasların simetrisi, başladığı ve bittiği noktalar genetik şansını belirliyor kimisinin bicepsi kısa olurken kiminin dirseğinin önünden başlıyor bu genetik faktör :)
    ama bunlara bence fazla takılmadan elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız sonuçta bunu değiştiremeyiz off genetiğim kötü deyip sporu bırakmakta olmaz

Sayfayı Paylaş