General Mobile Discovery Elite mi Galaxy S4 mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve JauneRouge tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Sizce hangi telefon?

1. General Mobile Discovery Elite

57,9%
  2. Samsung Galaxy S4

42,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi General Mobile Discovery Elite mi Galaxy s4 mü daha iyi? Discovery Elite'nin özellikleri ilgimi çekti.
    Discovery'nin dahili hafızası 32 gb ama microsd desteği bulunmuyor. Kamerası arka 16mp,ön 8mp. ,
    Galaxy S4'ün 16 gb dahili hafızası var 64 gb'a kadarda microsd kullanılabiliyor. Kamera arka 13mp, ön 2mp. Bu iki telefondan hangisi daha iyidir sizce?
    Discovery Elite 1299 Tl-Galaxy S4 1399 Tl.
    Diğer özellikler internette mevcut fakat bana gereken kullanıcı tecrübesi.
    Siz veya çevrenizden birileri bu iki telefondan birini kullanıyor mu? Yorumu nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeşim GM kullanıyor. Telefonundan memnun bende bir iki kere alıp inceledim güzel bir telefona benziyor. Ama elektronikte işin biraz şansa kaldığına inanan birisiyim. O nedenle içinize hangisi sinerse onu alın. Birde herşeyden önce telefonu hangi amaçla alacağınız önemli.

3. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Suanki telefonum dahili hafiza olarak oldukca dusuk galaxy ace S5830i kullaniyorum hafizasinin ne kadar az oldugunu gormussunuzdur:)
    Bir iki kucuk capli uygulama indirdigimde baska.uygulama indirmeye yer kalmiyor. Suanki harici.hafiza kartim 2 gb o sekilde 1gb bos.halde microsd gerekli degil diye dusundum gm elite 'de 22.5 gb alan kaliyormus telefon.apk lerinin.kapladigi alan cikarilirsa. Oda yeter sanirim. Birde fotograf cekmeyi cok seviyorum ama her an yaninizda fotograf makinasi.bulundurma imkaniniz olmuyor.o yuzden telefonumun kaliteli fotograflar cekmesini.isterim buda hafizadan sonra bana laizm olacak 2. Husus. Diger husus ise garanti olayi bisey olsa telefona hemen ulasabilecegim bir servisi olsun .
    Kagitta yazan,Teknik ozellikleri bakimindan gm cok.iyi s4e gore ama kullanici tecrubesi bana gore daha onemli. Kardesiniz elite modelimi kullaniyor.yoksa 16 gb olan modelimi?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    2 sinide kullanmadım ama bence Samsung'dan uzak dur. Sebebi ise patlama haberlerini duymuşundur. Samsung Ace var bende inan bana deliricem bu telefonla 5-10 dakika internete giriyorum telefon ateş gibi. Ayrıca donmalar da cabası.

Gerek plastik tasarımı gerekse ısınma ve patlama sorunlarından dolayı Samsung'dan uzak dur derim tekrardan.
    GM Türk malı olduğu söyleniyor üstelik fiyatları da cazip bence. Eğer marka takıntın yoksa GM al derim özellikleri de gayet iyi tam fiyat performans ürünü.

Fakat telefon alırken bunları göz önünde bulundur.

1) Özellikler
    2) Tasarım
    3) Marka
    4) Fiyat
    5) Ekran boyutu
    6) Dayanıklılığı

Ne amaçla alacağını bil yani mesela tablo çiz özelliklerini yaz hangisi hangi özelliği ile üstün ise ona işaret koy ve karşılaştırmayı yap hangisi kafana yatarsa onu al derim.
    Şahsen ben yerinde olsam GM Elite alırdım benim öyle marka takıntım yok hatta iddia ediyorum bir kaç sene sonra ülkemizde General Mobile markası çok popüler olacak. Sebebi ise fiyat performans ürünü olması yani tam aradığımız türden bişey.

Ayrıca sana tavsiyem ios veya windows phone yani Apple ve Nokia ürünlerini tercih et derim. Sebebi ise bunlara öyle her önüne gelen uygulama kabul edilmiyor. Android ise açık her uygulama kabul ediliyor sonradan oynama yapılabiliyor yani Android kullanıcıları tehdit altında olduğunu belirtmeliyim.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2014 ---
    Telefonumuzun modeli aynımış :)

5. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen Galaxy Ace demek isyan demek sinir topu olmak demek cinnet geciriyorum 20mb bos alan var inmiyo 1mblik uygulama bile hele o.isinma sorunu tam sinir ediyor.
    Gm elitenin fiyat performans orani.cok hosuma gitti teknik ozellikler hemen hemen galaxy s5 gibi. Bana bol uygulama kullanabilecegim alan olsun ve kamerasi iyi olsun yeter.

6. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    GM ELİTE işini görür bence. Android telefon oda zaten. Hafızaya gelirsek şöyle diyeyim eğer ben film doldururum telefona vs. diyorsan hafızaya önem vermen lazım. Tabi şu da var Samsung serilerinde 16 GB'ye mesela yarısı telefonun kendi donanımlarına gidiyormuş hafızası. Diğer markalarda durum nasıldır bilmiyorum tabi.
    Karşılaştırması da burada

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/General-Mobile-Discovery-Elite-vs-Samsung-I9500-Galaxy-S4

7. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Film izlemem telefonda genelde flipboard vb uygulamalar + oyunlara ilgim var gm elite 22.5 alan kaliyormus

8. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    GM ELİTE alsan daha mantıklı çünkü performansı da fiyatına göre çok iyi. Evet marka değeri yüksek değil ama ilerleyen yıllarda ülkemizde popülerleşecektir bence.
    Hatta bizim sınıftan bir arkadaşım vardı geçen sene onda vardı ama Elite değil di bir alt modeliydi 1-2 kez oyun oynadım öyle internetefilan girmedim ama ekran boyutu hızı filan iyidi kasma vb. sorun yaşamadım.

9. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Tesekkur ederim tavsiyeniz icin

10. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Htc one x ,LG G2 aradığınız fiyat aralığında var onlarıda tavsiye ederim. Cihazların çoğunda ısınma sorunu var güçlü işlemci ve ekran kartıları ısınır ,laptop ve pc lerde soğutucu fan var telefonlarda yok .

Benim tercihim Samsung tan yana olurdu.

Satış sonrası servis desteği Samsung markasında üst düzeyde >>> KvK en bililenen ve güvenilir yetkili servis.
    Gm >>> Telpa

11. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Benim bildiğim kadarıyla Samsung'un servis desteği üst düzeyde değil.
    Hatta şöyle bir haber çıkmıştı.

HTC Reddit kullanıcısına One M8 hediye etti | Cepkolik.Com
    Htc’Den Galaxy S4′ü Yanan Kullanıcıya Hediye Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet

Bu biraz daha ayrıntılı.

Son olarak telefonun ısınmasının sebebi açtığın uygulamanın özelliklerinden ve telefonda internet, müzik, uygulama vb. şeyleri aynı anda veya çok uzun süre kullanırsan ısınma sorunu olur.

12. Halit Dönmez

Halit Dönmez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    General mobile elite , samsung s4 den cok daha iyi s5 ile karşılaştırılan telefon gm elite iyi bir telefon gerçekten fiyatına göre.

13. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    General Mobile Elite üst düzey chipset kullanıyor. S4 sorunlu bir cihaz dolayısıyla GE Elite iyidir. Alternatif olarak LG G2, Elite ile aynı performansı verir ve bilindik markadır; servis sıkıntısı çekmezsiniz.

14. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bende S5 var lakin GM iyi bir telefon inceledim

15. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Tesekkur ederim arkadaslar yorumlariniz icin gm elite sececegim o zaman alirken.

16. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Alma şansınız varsa LG G2 alın derim, sıkıntı çekmezsiniz.

17. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Simdi sizin de hatirlatmaniza baktim 16 gb saniyordum 32 gb imis.
    13.1 mis arka kamerasi 2 gb ram, snapdragon800 islemci 1299 tl. Lq nin garantor firmasi hangisi acaba Kvk mi telpa mi genpa mi?

18. Halit Dönmez

Halit Dönmez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben daha geçen hafta GM elite aldım beyaz vodofone bayisinden 999 tl ye ama diğer bütün bayiler de 1.100 dü ben şansa 999 a aldım migrosdaki bayisinden.. çok memnunum 16 gb 999 tl 32 Gb si 1.270 felan pişman olmassın alırsan kamerası felan cok güzel :)

19. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Farklı bir distribitör sanırım. Fakat General Mobile Elite diye bilinen cihaz "Gionee Elife E7" olarak Çin'de üretilir, General Mobile üzerine marka basar sadece.

20. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet biliyorum tanitimini izlemistim cok hosuma gittigi icin arastirdim karsima dediginiz sonuc.cikmisti. Lg microSd destegi vardi sanirim. Elite'de microsd kullanilmiyor sadece telefonun 32 gb'ina bagli kaliyoruz ve garantor firmasi eksileri olarak geldi bana.

Sayfayı Paylaş