Genel Sorularım Var > Protein Tozu - Doğal Beslenme vb

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hepar34 tarafından 28 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hepar34

hepar34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ben 2 aydır evde 3kg dambıl mekik şınav çalışıyordum gözle görülür gelişmelerde oldu. genelde 4x10 Şınav çekerdim sonra 25 dk boyunca cekmeye basladım 30 sn dınlenmeli mekikde aynı şekil. 2 haftadırda salona gidiyorum 6 tane baklava var salonda 5kg dambılla çalışıyorum hoca ısınma prog verdi yani

Yana Esneme 4x50
    Eğimli sehpada mekik 4x15
    Çakı Hareketi 4x15
    GöğüsPress 3x15 (ben 4x 15 yapıyorum 5 kg ile sağa 5kg sola 5kg )
    Göğüs Çekiş Pulldow 3x15 ( ben 4x15 yapıyorum 25kg ile )
    karına çekiş 4x15 ( 25kg ile )
    omuz yana açış 4x8 ( 5kg dambıl )
    ön kol ayakta 4x8 ( 5kg dambıl )
    sehpada dips 4x8 ( 30kg )
    ön ayak ( 18kg ) 4x8

programım böyle omuzlar 96 kol 26 bel 37 olması lazım hemen hemen buydu rakamlar 48.750 kg idim su 1-2 gündür bi 48.600 - 49.500 çıkıyorum ben sizce protein tozu kullanmalıyım kullansam hangisi kullanmalıyım
    Weider Gold Whey 500 Gr | Supplementler.com bu uygun olurmu?

Örnek : Kerem Bursin gibi kaslara nekadar sürede nelerle sahip olurum.
    birde sabah okul oldugu zamanlarda 1 yumurta 100 gr bal 100 gr peynir (3-4 dilim ) yiyorum ögle yarım ekmek tavuk veya çift durum tavuk akşam ne varsa baya iyorum 3-4 tas mercimek corbası vs vs. uzum mandilina süt çok içiyorum 2 bardak yatmadan önce vs vs
    bana önerilerde buluna bilirmisiniz ? şimdiden teşekkürler benim amacım Kerem Bursin gibi kaslı olup bir ajansa yazılıp dizilerde oynamak.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sana önerim boyunu , kilonu , yaşını belirtmen.Yeni salonda çalışmaya başlamışsın 2. ay programınla daha rahatlarsın.Protein tozu yerine düzenli bir beslenme programı oluşturmak daha mantıklı.Yumurtayı/Sütü/Tavuğu/Lor peyniri miktarıın artır.Karbonhidratıda antremandan 2 saat önce almaya çalış.

3. hepar34

hepar34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    boyum 1.70 kilom suan 49.250 16 yaşındayım ekimin 8 inde 17 olucam.
    ben karbonhidrat ve roteini yeteri kadar aldığımı sanmıyorum genelde

Hafta içi Sabah
    1 Yumurta pişmiş
    3-4 dilim kaşar peynir
    ve 100 gr yi aşkın bal
    normal ekmekle yiyorum

hafta içi öglen

yarım - dürüm - çift dürüm tavuk yiyorum bu değişiyor bazen yarım durum cogunlukla tek durum yiyorum yanıda kola içiyorum 200ml den.

hafta içi akşam

evdeki mevcut yemeklerden yiyorum genelde annem bana uygun yapar genelde
    Makarna
    Pilav
    Çorba (mercimek oluyor)
    yoğurt ( dolu 1 kase )
    salatalık ( salata tabagının yarısına yakın yiyorum salata domates zeyrin yaglı falan)
    bağzen et li oluyor

hafta içi gece

2 bardak süt içer yatarım

hafta sonu ise sadece kahvaltı farklı olur
    oda domates peynır fıstık ezmesi recel gibi ek yerım birde ögle arası falan üzüm elma falan yiyorum
    bende bunlar benım proteini alımı desteklemedeğini zannediyorum ondan toz almak istiyorum ve daha erken kas cıkarmak ıstıyorum

4. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    100gr bal neden yiyorsun şeker komasınamı girceksin? 2-3 tatlı kaşığı yeterli seviyede.

5. FizzB

FizzB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk 3 ay protein tozu kullanmamanı öneririm benim arkadaşım ilk ay kullandı evde 3 ay çalışmış hiç bir işe yaramadı

6. hepar34

hepar34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ben zaten zayıfım kaslarım belirgin oluyor ama dahada kütle eklemek istiyorum kaslarıma özellikle göğüs karın ve trapez kol bolgelerine zaten başka yer kalmıyorda :) buraları cok gelistirmek istiyorum o yuzden protein tozu kullansammı diye soruyorum görüşleriniz için sağolun balıda 2-3 yemek kasıgına dusurucem bundan sonra birde dezavantajı olurmu bu tozların

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bacak bölgesini unutma :) Supplement konusunda ise gerekli konular forumda mevcut. Araştırma yaparak detaylı bir şekilde öğrenebilirsin.

8. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Lor peyniri alabilirsin bütçenede uygundur tahminimce kahvaltıda yada yatmadan 1 saat önce tüketebilirsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:48 ----------

doğru doz aşımında pek problem olmaz fakat yaşın daha erken bu yaşlarda doğal beslenme daha uygun olacaktır . proteine vereceğin parayı doğal beslenme yoluna aktarırsan senin için daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum. shaq'ında dediği gibi supplement bölümüne göz atabilirsin tabii kendi kararın bunlar.

9. hepar34

hepar34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim arkadaşlar yarın hocamlada bu konuyu konuşucam bencede 2. veya 3. ayda almalıyım tozları teşekkürler arkadaşlar azmim cok fazla inşallah hedefe ulaşıcağım :) bench_O

Sayfayı Paylaş