Genel olarak soracaklarım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ElyesaEscobar tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ElyesaEscobar

ElyesaEscobar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve muhtemelen çoğunuz benden büyüksünüz. Özellikle belirtmeliyim ki ben vücut yapıp arkadaşlarıma hava atacak milleti dövmeye kalkacak biri değilim kavga yönünden hiç bi sıkıntım korkum yok bi ihtiyacım yok yani vücutlada hava yapacak halim yok özellikle aynaya baktığımda keşke şuram böyle şuram şöyle olsun demek istemiyorum ve forumada bu yüzden üye oldum diyebilirim. Abilerim kardeşlerim şöyle başlayım ki 98 Şubat ayında doğdum 1.80 boyum olmasına rağmen 59 kiloyum ve utanarak söylüyorum ki 3-4 ay öncesine kadar esrar ve alkol kullanıyordum sürekli olarak ama iki aydır ağzıma sigaradan başka birşey sürmüyorm ve ve 5 yıldır sigara bağımlısıyım diyebilirim neyse konuya geleyim kilomdan oldukça rahatsızım etrafımdakilerin cılız kürdan demesi ne yalan söyleyeyim canımı sıkıyor ve vücuduma sinirleniyorum şikayetlere başlayacak olursam bileklerimin kalınlaşmasını istiyorum biraz inceler kol kaslarımda ne yalan söyleyim biraz güçsüzler :) ve belimin inceliği beni gıcık ediyor '' kız gibi belin var '' lafını duymaktan bıktım biraz aşırı ince diyebilirim kasık kemiğim belli oluyor ve bu beni vücutumdan soğutuyor belimi kalınlaştırmak istiyorum ve kollarımı bileklerimi irileştirmek göğüs kaslarım yok denecek kadar az kısaca şunu söyleyim tam bir cılızım :) bana tavsiyeleriniz neler olabilir abilerim ?

Eresbos bunu beğendi.
  2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Vucut tipine gore yemeli ve spor yapmalisin. İsmini yanlis hatirlamiyorsam 3 vucut tipinden ektamorf vucut tipi var sende.
    Bol bol yemek yemelisin ve agirlik calismalisin. Yeni baslayanlar bolumundeki antremanlari ve beslenme seklini uygula. Seni en zorlayacak sey bol bol yemek yiyeceksin.kilo alman lazim.
    GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Dogal yagli besinler tuketebilirsin zeytinyagi findik fistik tereyagi gibi karbonhidrati bol tuketmelisin ama duzenli tuket onun disinda mutlaka spor yapmalisin spor yapicaksan gainer kullanabilirsin bunu sonra dusunmelisin ama

4. TolgaTunçel

TolgaTunçel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Sadece kol göğüs gelişmesini istersen gelişmesi uzun sürer ve çok biçimsiz bir görüntü oluşur.

Tavsiyem Sağlam Bir Beslenme Programıyla , ağır kilo düşük tekrar çalışarak hacimlenip büyümen , ama bunu yaparken tüm vücut çalışmalısınki büyük kaslar hormon salgılanmasını artırsın.Sağlam Beslenmeyide gainer ile destekleyebilirsin istersen.

Bel içinde ağırlıklı twist yapabilirsin.

5. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bileğinin inceliği ise genetik ve vücut tipinden dolayıdır. Bilek kalınlığını fazla arttıramazsın.Ama el yayı kullanıp, dumbell ile forearm curl hareketleri yaparsan sağlam bir ön kolun olacaktır.

6. ElyesaEscobar

ElyesaEscobar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    böyle bi vücuda sahibim öyle sadece kol göğüs istemiyorum düzgün bi vücudum olsun yeter ve eklemeliyim ki spor salonuna gidip gelecek zamanım yok evde çalışabilirim sadece

Ekli Dosyalar:

7. TolgaTunçel

TolgaTunçel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    p90x olabilir.

8. mst_mysterious

mst_mysterious Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Forumdaki "Beslenme" bölümünde bulunan "Beslenme konusunda tavsiyeler", "Genel beslenme mantığı", "Nasıl kilo alabilirim" vb. gibi konuları okumakla başlayabilirsin işe.. Sonra Evde Vücut Geliştirme' ye dair konular ve paylaşımlara da güzelce bir bak, oku.. Bu okuduklarınla kafanda birşeyler oluşacak yavaş yavaş ve ona göre kendine bir beslenme ve antrenman programı çıkaracaksın ve uygulamaya başlayacaksın.. Böylece kilo aldıkça boy ve kilo dengen oturacak ve kas kazanmaya başlayacaksın inşaallah.. Başarılar..

Sayfayı Paylaş