Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve wrestler tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 151 üye.
  1. vedkum

vedkum Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci-Halkla İlişkiler
    Yer:
    İstanbul
    Bence beslenmeni spor ile beraber planlamalısın.Değerlerin benimle aynı.

2. ermanyaman

ermanyaman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam program harika gorunuyo benim yaptıgımada benziyo, ben gecen ay ara donem tatilinde bi beslenme programı yaptım hic olmadıgı kadar duzenli ve iyi oldugunu dusunuyordum 1 ay sonrasında tekrar indexi ölçtüklerinde 2.2kilo yag alıp 0.5 kastan vermisim, program su: sabah 7 cornflakes yulaf ezmesi karısımı yaklasık 300 gram kadar, 10 gibi 6 yumurta 3 tam, peynir domates,esmer ekmek,reçel saat 13.00 gibi ogle yemegi haslanmıs patates haslanmıs brokoli domates mantar 100gr tavuk falan, 14.00 gbi gain fast karbonhidrat agırlıklı toz- antreman. Antreman sonrası bi shake daha 2 ölçek var her seferinde buda yaklasık 70er gr karbonhidrat 12 şer gram protein. aksam yemeği makarna ton balıgı sebzeler (kırmızı etle değişiyo). yatmadan da peynir benim sorum yedigim besinlerin gramlarını hesaplayıp yememe ragmen yinede arada boyle şeylerin olması normalmi?

boy 1.86 kilo 90 (73kg kas)

Son düzenleme: 21 Şubat 2013
  3. By_MEM0

By_MEM0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir yazı yazmışsınız emeğinize sağlık..

4. anlys

anlys Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle yazınızdan ötürü teşekkür ederim çok bilgilendirici olmuş. Ancak bir sorum var. Şimdi buradaki kişiyi recaiyi gibi çöp şiş değil de, şişman olmayan çok hafif göbekli, yağlı biri için düşünsek aynı program uygulanabilir mi acaba? Yani vücudu yağlı birisi sonuçta ve yağlarını eritmesi gerekiyor, programda fıstık ezmesinden falan bahsediliyor. Her gün yenmesi yağlı birisi için tezat olmaz mı?(aklıma yazıdaki fıstık ezmesi geldi örnek vermek için ben genel olarak soruyorum) Teşekkürler

5. Ersin899oo

Ersin899oo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok bilgilendirici güzel bir yazi yazmissiniz, emeginize saglik.

6. mykingdom

mykingdom Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Foruma az önce kayıt oldum , bu yazıyı okudum ve bir soru sormak için oldum .

Sabah kalkar kalkmaz İçim , Dimes Meyve Sularından içiyorum ve onlarda şeker ilaveli , bu şeker ilavesizi neden belirtmişsiniz acaba?

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    esasen fruktoz şurubu gibi sağlığa zararlı tatlandırıcıları kullanmadıklarını bilebilsek, şeker pancarından üretilen bildiğimiz sofra şekeriyle tatlandırdıklarını bilsek sabah kullanım için bir sorun teşkil etmez.

ancak ne kadar az endüstriyel maddelerden uzak durursak, ne kadar az katkısız, doğal beslenirsek o kadar iyi.

• Lounger • bunu beğendi.
  8. aliburak43

aliburak43 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler.

Ben sürekli beyaz ekmek üstüne sarella sürerek kilo aldım 5 ayda 7 kilo gibi bir rakama ulaştım.60 kilo idim 67 oldum.Ancak bu vücudumun toparlanmasını sağladı.

Şimdi dediklerinizi görünce korktum.(Diyabet karaciğer yağlanması vb) Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek yiyerek ve ona fıstık ezmesi sürerek de kilomdan düşmeden aynı şekilde kilo artışına daha sağlıklı olarak devam edebilir miyim?Yoksa beyaz ekmeğin verdiği değeri vermeyip kilomdan düşürür mü?

Şimdiden teşekkürler cevap için.

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    kepek ekmek ve fıstık ezmesi beyaz ekmek+çikolata dan çok daha besleyici bir seçim.

beyaz ekmek+çikolata zayıfken sana kilo aldırmış olabilir. ancak yeterli kiloya ulaştıktan sonra sende yağ olarak birikecektir.

aliburak43 bunu beğendi.
  10. Talat2106

Talat2106 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar spordan sonra 1 tabak taze ceviz,findik,badem,incir,uzum karisimi yiyorum ne diyorsunuz? Ayrica saf tahin'de kahvaltida yiyorum .:)

11. aliburak43

aliburak43 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Peki abi tam tahıllı buğday ekmeği ve fıstık ezmesi ile beslenirken kilo kaybedermiyim?

12. Talat2106

Talat2106 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tahin-pekmez karisimi spordan once bir kase yiyorum vucuduma bir zarari varmi?

13. Ozan21

Ozan21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar .Ben 1 aydır vg'ye gidiyorum.
    Boyum:1,79
    Kilom:53,5
    Beslenme programım şöyle:

Uyanış:1 bardak meyve suyu
    Sabah kahvaltısı: 1 kase Nestle müsli + 2 adet yumurta+1 dilim bol tahıllı ekmek
    --İDMAN
    Ara öğün:Fındık,fıstık,kuru üzüm,muz vb.
    Öğle yemeği :Sebzeli yemek(nohut,fasulye vb.),pilav (Bazen de tavuk döner,kebap veya çiğköfte)
    Ara öğün:Ton balıklı veya peynirli sandviç
    Akşam yemeği:Makarna veya pilav ,ayran .
    Yatmadan Önce:peynirli sandviç (bazen de 1 bardak süt)
    Amacım kilo almak,kas olarak hacim yapmak .Sizce nasıl bir program arkadaşlar?Teşekkürler şimdiden ..

14. kralmert1997

kralmert1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yumurtayı rafadanmı yemeliyiz yağda mı yoksa haşlayarakmı ???

15. R2maru

R2maru Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bende yeniyim konu için teşekkürler

16. merthunter

merthunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş bu programın neresi sağlıklı .sen önce bir doktora görün derim ,kilon çok düşük.ayrıca akşam yemeği yemiyorsun resmen.yazıyı tekrar okumalısın.

17. mykingdom

mykingdom Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkürler , çok işime yaradı bu program 58 kiloda sekiyordum 61 kiloya vardım 2 haftada tabi göbek de çıktı ama bu sorun değil . Benim sorum şu:

1)Meyve suyunu sabahları tüketmek gerekiyor mu ? Çünkü vücudumdaki yağlar sabahları enerji yerine geçebilir ve kaslardaki proteinler harcanmaz diye düşünüyorum.

2) Forumda hafta içinde dinlenme günleri bırakın kendinize yazıyor ve ben zaten çok zor şeyler yapmıyorum dambıl falan yok yani şınav,mekik bir de ben de bir alet var forearm çalıştırıyor o kadar benim dinlenmem lazım mı hafta içinde ?

18. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Gayet açıklayıcı olmuş başta anlattığınız metin beni gösteriyor resmen :) Kısmet olursa tekrar spora ve diyetisyen eşliğinde protein tozuna başlıyacağım tek sorun var yumurtanın beyazı bende alerji yapıyor sarısını yiyebilirim ama beyazı asla yiyemem bu yumurtanın beyazını karşılamak için protein tozu işimi görür mü acaba

19. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Tam aksine sarısının alerji yapması lazımken beyazının nasıl alerji yaptığına şaşırmaktayım. Yalnıs yazmış olabilirmisinz çünkü sarısı bana alerji yapıyor ama beyazı ilk defa duydum :)

20. glmz.rmzn

glmz.rmzn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar lor peynirinde whey proteini yok mu recai kardeşimiz neden gece yatmadan lor yiyor diğer sayılanlar tamam casein olabilirde araştırmalarıma göre lora whey denmişti ve loru hangi öğünlerde almamız iyi olur bilgilendirirseniz sevinirim

magicbaris bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş