Gencler için bir paylaşımım var !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bal tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Bal

Bal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar yaklaşık olarak 7 aydır bu sporu yapıyorum ve yaşım 17.Agırlık calısmayı bırakalı 2 ay oluyor.Birgün spor yaparken deneyımlı bir abi yanıma gelip yaşımın daha kucuk oldugunu vucut agırlıgımla calısıp(barfiks,sınav,egilip kalkma),yüzme,kosma gibi yan calısmalarla ıstedıgım vucuda daha saglıklı ve saglam bır sekılde elde edebılecegımı soyledı.Acıkcası bende agırlık calısmaktan bunalmıstım ve kısa bir zaman düşündülten sonra agırlıkla calısmayı bırakmaya kadar verdım.Insan bır dakıkadan sonra bunalıyor yada ben bunalmaya baslamıstım.Abinin dedigi gibi kuvvet antrenmanına gectım ve kısa zamanda faydasını gordum.Baslangıcta 4x15 sınavı zor cekerken sımdı 6x25 sınav cekebılıyorum ve baslayalı 2 ay oldu.Benim kucuk yastakı arkadaslarıma tavsıyelerım(gelişme cagında olan) eger ıstedıgınız vucut fit asırıya kacmamak ise ve bu sporu saglık ve kuvvet ıcın yapıyorsanız vucut agırlıgınızla duzenlı calısmanız.Yuzme,kosma,ip atlama vb. sekıldede bunu desteklemenız.Gelısme cagında oldugum ıcın pek agırlıga gırmenın taraftarı degılım.Sizce yanlıs mı dusunuyorum ? İstediğim üçgen vücuda da sahip olacagıma ınanıyorum gelısmeler gozle gorulecek kadar oldu bile.

Prometheus676 bunu beğendi.
  2. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Bende vücut hareketlerinden bunaldım emin olabilirsin.Özellikle de şınavdan bir aralar 40-45-60-50-35 şeklinde çekiyordum 90sn dinlenerek.Ama inan bana artık şınavın s'sini bile duymak istemiyorum yalnızca göğüs antrenmanlarından önce 40 tane çekip ısınırım.

3. Bal

Bal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bunun yanında yüzme,ip atlama,kosma vb seylerı yaptın mı ? Yazımda vurgulamak ıstedıgım sey sıkılıp sıkılmamam degildi aslında.

4. 45_Burak

45_Burak Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ben 15 yaşındayım vücudum berbat yani yağlı :S spor salonuna başlamayı düşündüm vazgeçtim birde kardeş uyguladığın programı bana verebilir misin ?

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    7 ayda bunalmışsan zaten sen hiç başlamamışsın demektir,unutmayalım bu spor azim ve sabır işidir.Yanına gelen büyüğün,haklı olabilir yaşın gereği,ancak bunalmak vede sıkılmak olmuşsa iyiki bıorakmışsın.Vücut ağırlşığıda yararlı haeketlerdir,sadece yana eğ,lme ^yi tavsiye etmem..

Kolay gelsin...

Prometheus676 bunu beğendi.
  6. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Emeğinin karşılığını almış olsaydın inan bana her gün salonda olmak isterdin.

Demekki yanlış yaptığın bir şeyler var ve bu yüzden bunaldın.

7. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporda nasıl bunaldığını anlayamıyorum. Ben 2 aydır gidiyorum çok fazla gelişme yok ama her ağırlığı kaldırışımda içimde müthiş bir patlama oluyor.

Sayfayı Paylaş