Gelisme süreci ne kadar devam eder

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve brEAk_The_bAT tarafından 24 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar Bodybuilding sporunu yapıyoruz beslenmemizi düzenli bir şekilde yapmaya çalışıyoruz peki atıyorum bugün kol çalıştım öğleden sonra 14:00 da. Çalışma bir saat sürdü . Peki ben bundan sonra o anki çalışmanın tesirini ne kadar süre hissederim? Hani biyolojik olarak çalışırken kasları yırtmayı ,yani lifleri çalıştırıp yırtılma işini yaptık. sonra ne kadar süre o anki çalışmanın etkisi ile onarım /gelişim devam ediyor ? Bir sonraki yediğiniz öğünle beraber son mu buluyor ?Yoksa Akşam başınızı yastığa koyduğunuzda hala vücut onarım ve gelişme ile meşgul olup uykuda büyümeye mi çalışıyor ? Yoksa bir sonraki günü de içine alacak şekilde o gün çalıştığınız bölge hala yediğiniz içtiğiniz besinlerden beslenip büyüme/gelişme / onarımı sürdürüyor mu ? Ya da sandığımızdan çok daha mi uzun bu süreç? Bilimsel olarak ne kadar ? Bu sorunun cevabini bulursak nokta atışı yaparak harika bir beslenme programı yapılabilir diyorum=

ch1vas bunu beğendi.
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenmandan 48-72 saat sonraya kadar protein sentezi hızlanmış olur.

brEAk_The_bAT ve columbu bunu beğendi.
  3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    İlk öğünle bu süreç sonlanıyor olsaydı işimiz ya çok kolay ya da inanılmaz zor olurdu :) Belirtilen ortalama yenilenme süreleri içerisinde her an yenileniyor kaslar, uyku da dahil, casein gibi vücutta geç işlenen proteinlerin yatmadan evvel kullanılmasının sebebi de budur. Mühim olan bu sürecin tamamında ne besin alındığı, öğünlerin gidişatı büyük oranda etkileme gücü yok.

brEAk_The_bAT ve doxux bunu beğendi.
  4. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Sürecin tamamı ibaresiyle çok açıklayıcı oldun gerçekten istediğim cevaba kavuştum. Yani dediğin gibi takip eden gunlerde de beslenme ve dinlenmeyi sıkı tutucaz . Teşekkür ederim . Bu ne zamandır kendi içimde celisdigim bir soruydu. Ama herkes gibi ben de en etkili gelişimi ya da tesiri o antrenman günü hissediyorum belki de psikolojik biraz :s

columbu bunu beğendi.
  5. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Duzenli besleniyorsan kucuk kas gruplari 48saat buyuk kas gruplari 72 saatte kendini yenileyebiliyor. Sonra tekrar yirtabilirsin :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

brEAk_The_bAT bunu beğendi.
  6. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    36-72 saat arasında kasın boyutuna göre çesitlilik gösterir. Ama sunu diyebilirim ilk 24 saatde bu süreç hızlı gelişirken daha sonra yavaşlayarak son bulur. Antrenman sonrası beslenme önemlidir fakat ertrsi off günündede aksatmaman lazım. Kolay gelsin.

doxux ve brEAk_The_bAT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş