1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Gelisim icin onerileriniz henuz 1 ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Mirac Barlak tarafından 15 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mirac Barlak

Mirac Barlak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    IMG_20150215_182335_1.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Şubat 2015 ---
    Merhaba arkadaslar 1 aydir vucut calisiyorum Boyum:1.75 Kilom:59.5
    1 at boyunca hergun her bolgeye çalıştım 2.ayda ne yapmalıyım ? Bu arada supplement kullandım beslenmeme dikkat ettim abur cubur vb şeylere ağzımı surmedim.

2. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Sadece sunu sorucam supplementi niye spora baslar baslamaz kullanmayi tercih ettiniz?

3. Mirac Barlak

Mirac Barlak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Çevremde onerdikleri için.

4. Serdarmcmv

Serdarmcmv Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Supplement kullanmaya gerçekten çok erken başlamıssın hiç bir yararının olucagını düşünmüyorum ,ben 3.ayı bitirmeme yakın, 4.aya girerken başladıgım halde ,inan suan pişmanlık duymaya başladım erken başladıgım için .
    forumda full body konusunu aratıp , bunun hakkında biraz bilgi edinirsen ,belki bu program senin gelişimine yarar sağlayabilir , sahsen kendi adıma konusmam gerekirse benim kafama iyice yattı , bir haftadırda fulbody programı cıkarttım ona calısıyorum,
    hem zamandan kazanıyorum ( bir saatten birazcık daha fazla sürede bitiyor ) , hem bütün vucudumu calıstırdıgımı hissediyorum . özellikle bacaklarım ilk defa böylesine agrımaya başladıgını söyleyebilirim, ama bende bu programa yeni başladıgım için , sana kesin olarak fayda getirir diyememem fakat,
    bu konuyu arastırmanı önerebilirim.

5. Orhun Şen

Orhun Şen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar spora başlar başlanmaz supplement kullanımın nesi kötü ve neye dayanarak bunu diyorsunuz? Sanki 3 aydır idman yapan birisinin steroid basması gibi tepkiler veriyosunuz.

6. Serdarmcmv

Serdarmcmv Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben kendi adıma cevap vericek olursam ,herhangi bir sebepten ötürü kötü olduğunu soylemedim,sadece bu seviyede herhangi bir getirisi olduguna yada herangi bir fark yaratacağına inanmadığımi belirttim ,forumda bununla illgili veyahut farklı yerlerde bununla ilgili çok açıklayıcı bilgiler mevcut ,her yerde ilk 3 ay Suplement kullanımı kimseler önermiyor.

7. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Öneri ile yapılmaması gereken şeyler arasında bir çizgi var supplement çeşitine göre her süre zarfında başlanabilir siz supplementi ilaç gibi gören zihniyetteki insanların tepkisi bu olsa gerek supplement besin takviyesi ve günlük alınması gereken protein miktarının altında bir alım var ise bence gayette alınabilir sonuçta vücuda protein takviyesi yapıyorsun 6 ay ile ilk ay arasındaki farkı bana biri anlatabilirmi kas kütlesinde değişim olucak sadece anlamsız bilgiler veriliyor hayır önerilmiyor derken neden önerilmediğinin altını doldurun lütfen hadi kreatin,glutamin veya bcaa bir nebze anlarım başlangıçta altını çizerek söylüyorum gereksiz peki başlangıçta ne olabilir en fazla kullanıma bağlı olarak.

Sony Xperia Z3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orhun Şen bunu beğendi.
  8. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Açıkçası bir ay daha çalışmalısın gelişim başlamış geliştir başarılar ;)

9. Serdarmcmv

Serdarmcmv Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bak arkadasım bunu forumda bulunan bir hocamız @FleXoR yazmıs ki bunun gibi googleda bir sürü acıklama var ,biraz arastırmanı tavsiye ederim , ayrıca kimse supplementler için burda zararlı yada kötüdür tu kaka dır demedi ,ilk bir kaç ay için gereksiz oldugu söyleniyor sadece , sen neye dayanarak ilk aydan itibaren cok yararlı olup nasıl bir etki edecegini söylüyorsun ? İnsanlara burda supplementleri ilaç gibi gören zihniyet diye yaklaşmanda hiç hoş değil ,çünkü öyle bir konusma yada onu ima eden bir konusma gecmedi bu sayfada , sadece ilk 3 ay gereksiz oldugundan bahsediliyor. daha yeni başlamız insanları direk supplement pazarına itmende dogru değil cok gerekliymiş gibi !!

Yeni başlayanlarda suplament kullanımı özellikle ilk 3 ay gerekli değildir.

Sebebi yeni başlayanların gerek kas tonusu gerek ise bu kaslara yapılan baskılar suplament kullanımı için yetersiz olup ilerki dönemlerde gerekli ise kullanımı önerilir..

Kişi spora başlamıştır günlük yediği yemeklerden (sabah,öğlen,akşam) almış olduğu kalori yapacağı hafif egzersiz için yeterlidir..

Ama alırsam ne olur derseniz vucut sistemi önceliği sindirim sisteminde parçalanan hücre zarından geçip enerji santraline düşen besinlere yer verir yani yediğimiz yeni başlayan bir kişide doğal yoldan üretilen enerji yeterlidir vucut haricen alınan suplamenti ikinci planda yada yedek olarak tuttuğundan antreman sonunda Alınmış olan gereksiz suplamentin atımı için uğraşır. burada paramızı çöpe atmış oluyoruz yani suplament vucut tarafından tercih edilmeyip
    öncelik besine veriliyor aldığımız suplament vucutte vucut tarafından atılmaya çalışılıyor..

Buna ben boşa atılan para derim..

İleriki zamanlarda 3. aydan sonra artık standart proğramlar aşılmış adeleler gelişimini tamamlamış hoca çalışkan bölge ile tembel bölgeyi tespit etmiş çalışkan bölgeyi yerinde tutarken tembel bölgeyi tamamlayıcı proğram yazmış kısacası size biraz yüklenmeye başlamıştır..

Eğerki Bu yüklenmelerde yediğinizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız önce hocanızın vereceği suplamentleri kullanın.

Çoğu yeni başlayanlarında yapmış olduğu hata direk suplament kullanmaktır gerek ucuz oluşu gerek ise kişiye güç vermesi kişileri yanılgı ve hataya sürükler hatadır çünkü kişi sadece cretine kullanarak performansını arttırır fakat karşılığı (amino asit) olmadığı için vucutta yıkımlar kaçınılmaz olur en yakın şubeden yıkım yaparak hareket halindeki bölgeye takviye yapar vucut haliyle cretinin ve antremanın etkisi ile şişen kolumuzdan zevk alsakta yaptığımız tek taraflı hamle yanlıştır.

10. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Birincisi hiç bir şekilde yazımda supplement kullanılması gerektigi çok yararlıdır sözleri ve iması dahi geçmemektedir öncelikle yazdığımı okuyup anlamalısın bahsettigimiz şey önce supplement ise supplementin ne olduğunu açıklarmısın benim için besin takviyesidir ötesi yoktur ben yazımdada bunu dile getirdim mesajımın ucunu başka yönlere çevirmemeni rica ediyorum.İkincisi bir insan gerektiği kadar protein alımı veya karbonhidrat neyse beslenmesi ile sıkıntı yok ise ben kalkıp supplement kullanımı zaten mantıklı degil hatta ve hatta anlatmak istediğim 6 ay olduğundada sağlıklı zaten besleniyor yeteri kadar sağlıklı besleniyorsun gerek duyulmamalıdır bahsettiğim şey buydu arkadaşı direk supplemente başladığı için suçlayarak itham etmek ne kadar doğru belki yumurta tüketiminde sorun yaşıyor belkide et,tavuk,balık vs. arası yok fazla yiyemiyordur alır gerektiği kadar protein alamadığındadamı ilk ay olduğu için sen supplement desteğini yararlı bulmuyorsun.Üçüncüsü anlattığının bilimsel bir açıklaması yok tamamen mantığa dayalı 1 yıllık sporcunun ihtiyacı temiz bir 3200 kalori olup bunu alıyor ise 1 aylık sporcunun 2000 kalori olup temiz bir şekilde alıyorsa ikisindede enerji geçişi aynıdır.

Bir dahada söylemlerine dikkat edersen iyi olur supplement pazarına itiyormuşum bana tek kelimemde gerekli olduğunu belirten bir cümlemi göster konuyu kapatıp senden özür dilemesini bilirim senin yargın esas direk bazı şeyleri insanlara yaptırım yapmak adına 3. ay bitti 4. aya giriyorum pişmanım kimse alınması gerekmediği kanaatinde alma o zaman sanki uyuşturucu bir kere başlandığında bırakılamaz.

Sony Xperia Z3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kotu diyen olmadi sanirim. Sadece su supplementi sihirli bir degnek gibi gormeleri sacma hayatinda ilk defa spora baslayan birisi ne dusunerek gerek duyduda baslar baslamaz gida takviyesi alma yolunu secti? Once bir kac ay gitsin duzenli yemegini yesin uykusunu duzene koysun,bakti ki yedigi yemekten aldigi protein gelisim saglamasina yetmiyor o zaman o yolu secebilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Şubat 2015 ---
    Inceliyebilirsiniz,kendi 3 aylik surecim.
    18.12.2014--12.02.2015 3 AYLIK SÜREÇ 19 YAŞ

12. Serdarmcmv

Serdarmcmv Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Söylediğim şeyi dediğin üzere tekrar gözden geciriyorum
    1- Supplement kullanmaya gerçekten çok erken başlamıssın hiç bir yararının olucagını düşünmüyorum ,ben 3.ayı bitirmeme yakın, 4.aya girerken başladıgım halde ,inan suan pişmanlık duymaya başladım erken başladıgım için .
    ( Burda sadece kendi fikrimi söylediğim için mi , arkadası suclamış oluyorum ? pişmanlık duyuyorum cünkü burda forumda paylaşılan bir yazıdanda alıntı yaptım ,ve internettede bunun üzerine arastırdıgımda ilk 3 ay için cok gereksiz , keske 6.ay itibariyle baslamıs olsaydım deyip , bu konuda pişman oldugumu söyledim )

Siz burda yeni başlamıs,daha ilk ayında olan insanlar kullanabilir demiyormusunuz ? benmi yanlıs anlıyorum , eger diyorsanız, bana göre hiç bir etkisi ve yararını göreyemeyecekleri halde ,arkadaslara kullanabilirsiniz deyip daha ilk günden supplemente yöneltmiş oluyorsunuz , dediğim gibi kendi düşüncem bu yönde ,ben dediklerinizden bunu cıkarıyorum cünkü , bundada alınacak yada özür dileyecek bir duruma girmenize gerek yok , siz düşüncenizi söylüyorsunuz ben söylüyorum , ayrıca herangi bir söylediğiniz seyi , farkederseniz ki alıntı yapıp size cevap niteliignde söylemiyorum, herkesin fikir ve düşüncelerine açık olan bir platform burası , bu konu hakkında sizinle ikili tartısmaya girmek istemiyorum.
    Tekrarlıyorum benim bugüne kadar yaptıgım arastırmalarda , konustugum kişilerde, bu sporu uzun yıllar boyunca yapan arkadaslardan aldıgım bilgi ( supllement kullanımı ilk 3 ay için gereksiz ve paramızı çöpe atmaktan başka birşey değildir ) benim düşüncem bu yönde , katılanda olur katılmayanda , herkesin düşüncesine saygım var , bende burda profosör bilim adamı değilim , sadece fikirlerimi ve düşüncelerimi söylüyorum , her söylediğimiz sey içinde bilimsel bir açıklama ve kaynak gösterme gereği oldugunuda düşünmüyorum .
    saygılarımla..

13. Orhun Şen

Orhun Şen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar benim görüşüm eğer kimse ihtiyacını yeterince karşılayamıyorsa ha 6 ay sonra ha direk ha 1 sene sonra başlasın farketmez.Bunlar sonuçta gıda takviyesidir.Ben ilk başlar başlamaz peş peşe 2 tane mass gainer bitirmiştim.Çok ta faydasını gördüm

Sayfayı Paylaş