Gelisemiyorum, biktim, sıkıldım artik..6 ay oldu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    MerhAba arkadaslar,

Ben bu spora baslayali 6 ay oluyor. 1 ayda ara verdim 5 ay. Su an amerikadayim ve burada salona gideli 2 ay oldu ondan once 1 ay ara verdim, turkiye de 3 ay gittim. Ama hic gelisemedim 6 ay once nasilsam hala ayniyim. Agirlik artiriyorum ama gelisme yok, gunde min 3 ogun yerim Ama yok. Sıkıldm artik yeter gitmeyem diyorum salona ama 4 ay sonra gitmedigim icin pismN olurum. Yani anlacaginiz bir umut icin. Tr de 3 ay gittim 2 program atladim 1 ay ara verdim burada tekrar 2. Programdan basladim. 1 ay yaptiktan sonra flexor hocamin 3. Ay programini uyguladim 1 ay bitti ama hala gelisme yok. Agirligin altina giriyorum yakiyorum da her hafta artiriyorum da. Optimum whey protein kullaniyoum spordan once vE sonra 1 olcek su ile. Ama yok nerede yanlis yapioum bilmiyorum. Benimle beraber baslayan adamlar tabiri cazse arnold oldular ama ben hala ayniyim. Boyuma vE bedenime gore elbiseler giyiyorum uzerimde cuval gibi. Bu yuzdn yazi istemiyorum ince kollarla ve cuval elbise ile. Biliyorum bu hemen olmaz sabir isi ama 6 ay oldu ya . 1 ayda 1 cm cok iyiydi 6 cm almam gerekirken kollar hala 30 cm ayni hic degismedi. Yardim edin arkadaslar nefret ettim kndimden uzun biyluyum birde siz dusunun. FOtomu paylasmak isterdim ama tlf.dan giriyorum pc yok. Size eski konuyu atacagim orada eski foto var ama ayniyim degisiklik yok ordan bakabilirsiniZ.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:19 ----------

Flexor hocamin 3. Ay programi

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodybuldinge-yeni-ba-layanlar-1-t12394.html

Buda benim fotolar ve antrenman programm. Olculerim dahil herseyim ayni

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-ba-layal-2-5-t45782.html?p=453842

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:22 ----------

Turkce bozuklugu icin ozur dilerim tlf.dan yaziyorum dedigim gibi. Ona takilmayin tekrar ozur dilerim.

2. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Ya 58 kez bakilmis hic mi yardim yok arkadaslar :( Dalgayami aliyorsunuz bilemedim, kisisel almayin ama bizim Turk milleti neden boyle konularda ben mi ugrasacam dusuncesi icindedir?

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    çok ağırlıkla yapmak değil hareketin hakkını vermek önemli
    hareketi tam düzgün yap
    püf noktaları atlama
    mesala zorlanırken nefes ver
    çok yağlı yeme
    sağlam uyu
    bol sıvı tüket
    hareketin en zor kısmında zorladığın kası sık
    çalıştırdığın bölgeye odaklan
    vs vs vs

Erencanns bunu beğendi.
  4. Eminem34x

Eminem34x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardes bu çok zor bi soru bu soruya herkez cevap veremez git hocanla konus söyle böyle böyle 6 ay oldu yine aynıyız bu is ne böle de

5. ginoturk

ginoturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
  6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Cevap gayet basit beslenme düzenin iyi değilse düzene sok sadece whey protein ile olacak iş değildir.İdmanlarda da hakkını vererek çalışmıyorsan gelişim bekleme zaten.

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Herkülün duvarında 15 16 antrenman sistemi adı devamında 3 nokta vardı bir de yapılan hatalardan biri yemem çalışma dinlenme 3lusunde dinlemeyi yeterince ciddiye almamaktır. Beslenme ve antrenmanda gevşek olmadığınızı varsayiyorum tabii. 6 ay plato 3. 4. Senede olağan bişdir telaşa gerek yok körük değil bu pompaladıkça şişın . Plato zamanini Kuvvet arttırma dönemi içinfırsat olarak kullanin sinirlerin ve tendonlarin gelişmesi de onemlidir.

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İyi beslenip,iyi dinleniyorsan ve hareketin hakkını veriyorsan, gelişmemen imkansız.

Mesela ağırlık çalışırken, negatif pozisyonu hızlı mı yapıyorsun, falan filan...bunlara dikkat et.

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yazınıza kısaca göz gezdirdim anladığım kadarıyla sabırsız bir yapınız var bu yapınız bu spor dalı ile örtüşmez yani demek istediğim vücut geliştirme , fitness vb spor dalları ( steroid ) olmadan yapıldığı zaman uzun zaman gerektiren minimum 6 ay kadar süreyle netice alabileceğiniz spor dallarıdır . Bu 6 ayın sonunda resimlerde gördüğünüz fitness modelleri gibi olmanız imkansızdır . Nedeni ise çok basit o tarz vücutların hiç biri doğal yollarla yapılmaz istisnalar dışında eğer uyguladığınız beslenme programı ve antreman hareketleri ile netice alamadığınızı düşünüyor iseniz bunları biran önce değiştirip tam zıttı bir antreman programı hazırlamanız sizin için son derece faydalı olabilir .

Sayfayı Paylaş