gelişmeyen vücut

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Giray1515 tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    problemlerimi anlatmak ve öneri almak için doğru yeremi yazıyorum bilmiyorum ama anlatıcam artık

boy: 177
    kilo: 80

yaklaşık 10 yaşından beridir 2-4 er kiloluk dumbellarla saçma sapan kol geliştirmeye çalıştım.geçen sene 8 kg aldım ve 28-29 dolaylarındaki çapa sahip kolum 33-34 e çıktı şu anda ama tabiiki yeterli değil.düzenli yapmama rağmen neredeyse hiç bir gelişim göremiyorum yani kondisyon bile olmuyor şu anda hiç bırakmadan 50 kere kaldırsam ve bunu hergün yapsam haftaya 51. yi yine kaldıramam böyle birşey.

kaldırma işlemini normal şekilde yapıyorum dumbell eldeyken avuç içi karşıya bakacak şekilde..bir sette 12 tekrar-setler arası 30 sn dinlenme-5 set ve canım çıkıyor ama kas yine yok.yani görüntü bozuk.kolumu sıkıp kaldırınca kas dağınık yani tek bir yerde toplanıp şişmiyor fazla.ayrıca kas içe doğru çökük.yani sağ kolumun kasını sıkıp kaldırıp yukardan bakınca pazı sola yani vücuduma doğru taşıyor

ayrıca omuzlarda çökme gibi bişey var yani omuzlarım boyundan uca doğru aşağı kayıyor ve uçlarını görmeden ortasına baksak omuz kası var diyebilecez ama uçları resmen aşağıda.herkesinde dikkatini çekiyor

omuz için ne yapmalıyım ve kolumun gelişip-şekillenip kalınlaşması için evde ne yapabilirim?ayrıca şu pazının yukarı deilde vücuda doğru çıkması sorunu için ne yapılır?

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece kol çalışarak ne bekliyorsun ki,
    orantılı bir şekilde çalıştırmalısın vücudunun tüm bölgelerini.
    Başarılar.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    haklısınızda benim işim omuzdan itibaren kol.haricinde mekik falanda yapıyorum tabii ama evdeyim yeterli alet-edevat-mühümmat yok.siz soruma cevap verirseniz yeterli olacaktır.öneriniz içinde teşekkür ederim ama elimden gelen bişey yok

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sana önerim git basketbol oyna voleybol oyna omurga sağlığın ve boy uzaması için faydalı olacaktır.
    Evde de yine şınav,barfiks ve mekik e devam et.

selim4141 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    forumu arastirmayi denedinmi.en azindan bi sabit basliklari falan.eline yapismaz yani

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    sana tek tavsiyem Bir Vg salonuna git bende senin gibi evde çalışıyodum pek bir gelişme olmuyordu salona başladığımda çok fark etti.

7. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Beslenmen nasil? Bence bikac sene daha bekle öyle git salona :) onun yerine yüzmeye evde barfiks, sinav, mekik yaparsin yeterli

Sayfayı Paylaş