Gelişmeye hangisi etkili ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve badiufuk tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. badiufuk

badiufuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar tekrar merhaba
    benim olmak istediğim vücut tipini daha öncede söylemiştim fazla gelişmiş resimlerdeki gibi abartılı değil 1.85 boya orantılı bide body yaptıgım belli olsun yeterli.
    Şuan
    boy 182
    kg 63
    1.5 aydır falan düzenli besleniyorum fazla yiyorum 3 kg falan aldım. memnunum ama bodye tekrar başlayacagım kolumun sakatlıgı tamamen geçti sayılır.
    evde çalıştıgım için ilk 3 ayı normal geçirmek gibi bişey düşünmüyorum direk protein tozu yada gainer takviyesi düşünüyorum almam gereken günlük proteini alamıyorum.
    Amacım kilo almak ve kas yapmak tabi doğal olarak. Ama vücudumda ( biceps - triceps - göğüs - kanat ) yağ da var. Bunlarda kasa dönecektir diye düşündüğüm için gainer almayarak direk protein tozu ile girsem dahamı iyi olur diye düşünüyorum.
    3.5 4 kg arası bir şey alsam beni 3 ay kadar idare edebilirmi ? Birde idare etti mesela. Antremanımı düzenli yaparım beslenmede aynı şekil kaç kg alabilirim ve mutlak bir değişim farkedebilirmiyim ? Mesela 70 kg olabilirmiyim ?
    şimdiden tüm üstatlarıma teşekkür ediyorum iyi antremanlar:)

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    boyuna göre kilon cok düşük yağlanıcagını hiç düşünmüorum... Fotograflarını da koy ona göre tavsiyede bulunalım ama kilon az yağlı olucagını düşünmüyorum az bi yağ flndır sendeki. Kütle kazanmaya bak sen gider o.

3. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Bir alman atasözü Eile mit weile -der yani acele işe şeytan karışır...
    Sorduğunuz soruların ilk önce sonuncusuna cevap vermek gerekirse 80-85 kg a kadar yolunuz var. Ancak bünyenizin bu değişimi olumlu olarak karşılayabilmesi için zamana ihtiyacınız olacaktır. Bu süre 1 ila 2 yıl arasındaki bir dönemde gerçekleşecek olursa orantılı ve sağlıklı bir yapıya sahip olabilirsiniz... Çünkü kısa dönem de alınan ve verilen yüksek kilolar sağlık sorunları oluşturacaktır.

Diğer sorularınıza bakınca temelde hangi ek besinler ile beslenmeliyim sorusu ortaya çıkıyor... Forum içerisinde sizi doğru bilgiye ulaştıracak konular mevcuttur. Araştırmanızın size faydası olacaktır.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f6.html

Sayfayı Paylaş