Gelişmek ve Yağ yakımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve athn1905 tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. athn1905

athn1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Birçok yazı okudum bununla ilgili forumda ama bi kaç sorum olacak. vg ye başlayalı 3 ay oldu kaslarımda belirgin bi gelişme olmadı vücudum biraz yağlı olduğu için sanırım. Günaşırı salona gidip 25 dakika bisiklet yapıp ağırlık çalışmasına geçiyorum.sizce bisikleti 45 dk falan yapıp ağırlık çalışmasını biraz daha hafifletmem mi gerekir. hani önce yağ yakıp sonra gelişmek için?Yada ikisini birarada götürmelimiyim?. 2.sorum yaş 16 yani büyüme çağındayım bu yüzden fazla ağır kilolarla çalışmamam gerektiğini biliyorum(boy uzamasını etkilediği için)
    ,ancak barfiks çekmem için lat pull down da ağır kilolarla çalışmam bi sorun olurmu? şimdiden teşekkürler.

2. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Dİet yapmazsanız zayıflayamazsınız üzgünüm.16 yaşında ağır kilolara girmek derken zaten ağır kiloları kaldıramazsın 3 ay olmuşsa ama biraz zorlayabilirsin kendini.Bu problem oluşturmaz.Bu spor asla boy uzamasını olumsuz etkilemez.Hatta uzatır bile merak etme.
    Tabi kas kütlesini artırmak ve yağ yakmak asla bir arada olmaz.En azından çok uzun zaman alır bunu yapman.İkisinden birini amaçla daha sonra diğerini amaçla.Daha kolay olur.

3. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    sana tavsiyem şudur eğer bu sporu devamlı yapıyorsan kışın ye iç kas yap yani bulk ol yazın ise yağ yakımına başla elinde hiç olmazsa biraz kas kalsın :D

zoparrat bunu beğendi.
  4. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Hem kas yapim hem yağ yakim demek, hayatı çok kolay görmektir.
    Çünkü yapım işlemleri için de enerji gereklidir. Biz enerjimizi yağ yakarak tükettiğimiz zaman doğal olarak kas yapım işlemi gerçekleşmez. Ayrıca kas yapımı ve yağ yakımı diyetlerini aynı zamanda uygulayamıyacağımız için de bu durum söz konusu olamaz.

Boy ve kilonuzu yazmamışsınız. Yağlı olduğuzu kabul ederek yazarsam, yağ yakım egzersizleri ile ideal kiloya inildikten sonra kas gelişimi beklenmelidir. Direk kas yapmak söz konusu ise, kardio(kardio demek illa yağ yakımı demek değildir, kalp-kan dolaşımı düzene sokmaktır. Bu da metabolizmayı hızlandırdığı için as yapımı hızlanır) ile beraber kas yapım işlemleri götürülebilir.

Boydan bahsetmişsiniz. Dizlere ve omurlara baskı bindirilen bir takım hareketleri yapmamalısınız. Squat, ayakta enseye press, ayakta fransız press bunlara örnek(yani kaldırdığınız ağırlık sizin ense seviyenizden yukarı çıkmamalı). Bunların dışında ağır çalışmanızda sorun yok.
    Kendi görüşümce ben 16 yaş civarında iyi bir bacak ve sırt beklemiyorum. Çünkü gelişmiş sırt ve bacak kasları kemikleri uzama bölgesinden saracağı için uzamayı engeller. Bu nedenle sırt ve bacağı vasat bir şekilde geçmenizi öneriyorum.

josef_1531 bunu beğendi.
  5. athn1905

athn1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok teşekkür ederim baya aydınlatıcı oldu bu bilgiler benm için. bu arada yağlıyım derken boy 1.75 kilom 66 yani cokta kilolu değilim ama bilirsiniz ya işte göbek ve bel çevresi. ozmn bir 2-3 ay yağ yakımına ağırlık verip sonra hacim kazanmalıyım .Tabi beslenmemde çok dikkat ediyorum bu arada yağı %90 kestim protein ağırlıklı besleniyorum antremandan sonrada meyve suyu.

6. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    aynen diğer arkadaşların dediği gibi ayağa fazla ağırlık verme. ben o hatayı yapmıştım 1-2 sene önce :D
    leg press i
    yani şunu

yaklaşık 120-140 kiloda fln yapıyordum. bilmiyodum çünkü zararını. yani düşük kiloda hafifler bana kolay geliyordu bende ağırlıkları koyuyordum öle bilinçsizce :D:D:D
    tabi bunun boyumu etkilediğini düşünüyorum. hani o hareketi normal olarak yapsam yada hiç yapmasam belki boyum şuan normalden biraz daha uzun olacaktı. şuan 170-171 flnım belki onu yapmasam 176-180 olabilridm. belki diyorum :D ama olumsuz yönde etkilediği kesin... :( o yüzden sende butür hatalar yapma bence :)

athn1905 bunu beğendi.
  7. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş