gelişme ve uyku

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve emre01 tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. emre01

emre01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    daha önceleri deliksiz 7-8 saat uyuyabılıyordum suan da ise gece sureklı uyanıp tekrar uykuya dalıyorum bu gelişmemi olumsuz yonde etkıler mi ? bu sorunu nasıl çözebilirim cvp verirseniz cok sevinirim

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı sorun bendede var bir zamandır, bir saat uyuyup sanki biri uyandırmış gibi uyanıyorum sonra tekrar bir saat uyuyorum ve tekrar aynısı oluyor. biraz araştırdım uyku apnesi olabilir demişler. 7-8 saat uykuyu tamamladıkdan sonra sorun olmaz diye düşünüyorum ben. 24 saat içinde min 7 saat uyku aldıkdan sonra zamanlamanın bir önemi yok. bazı profesyonel sporcular uykuyu 24 saat içinde ikiye bölüyorlar mesela. gece yarısı 5 saat uyuyor, birde öğlenden sonra 3 saat uyuyor gibi.

3. taylaner

taylaner Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    deliksiz uykuyu hayatımda 2-3 defa uyumuşumdur :) ... hergece en az 4-5 defa uyanıp kalkarım... alıştım artık...
    gelişme olayına gelirsek.... o kadar etki eder mi bilmiyorum açıkçası.. bilgim yok :)

4. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    aslinda yararli bir konu ilerde banada lazim olur takipde kalicam

pöh'e girmek istiyorum ve su anda hala ozel harekar memuru olarak gorev yapan bi tanidigim var.

adamin kulaklari ayri olay;
    karsi dairedeki iseme sesini cok net duyuyor hatta sesin koyuluguna gore iseyen ayaktami comelmismi dolayisiyla kadinmi erkekmi cocukmu ona kadar biliyor

kulaklarinin tepkisi ayri olay;
    uyurken en ufak cit cikmayacak.bizim normal sartlarda duyamadigimiz karsi dairedeki iseme sesine uyaniyor adam.

bunu cok arastirdim babamda polis ve 97-98 sirnak silopideymis.

cit ciktigi anda gozunu acar.inanilmaz bisey.

ve gozunu actigi an pusu yese aninda karsilik vermeye hazirdir.hani ilk uyandiginizda yatakdan kalkamazsiniz veya vucudunuz tam acik degildir yururken tokezlersiniz falan ya,

alakasi yok adam gozunu acar acmaz yatakdan firlayip keklik gibi sekebilir odanin icinde.

ve bu tur savaslara (ordu/gerilla) katilip o gerilimi cok uzun sure yasamis adamlarin %98 i hayatini bu sekilde tamamliyor.bi askerlik anisi dinlemistim basindan sonuna kadar,
    bi yere yatip hic kipirdamadan 8-9 saat tek bi cit sesini duymayi beklediginizi ve bunu surekli yaptiginizi dusunun...

aslinda cok karizma bisey bende insallah ilerde oyle olurum ama vucuduma zarar verirmi onemli bi hadise

ozet: takipteyim

Sayfayı Paylaş