Gelişme = Kaslarda; (Agrı + Acı + Kasılma)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 26 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 200 üye.
  1. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    İlk başladıgımda 2hafta boyunca agrılar gecmedi 3.ayım ve sıkı çalıştıgım için ogün hiç bi agrı sızı olmuyor ama 1gün sonra sanki yataktan kalkınca kollarımla sanki sarılır gibi yapamıyorum tabi gögüs calısıtıgımda böyle oluyor kol calıstıgımda elimi kaldıramıyorum :) ama idmana girince acma germe yaparken agrılardan eser kalmıyo hosuma gidiyo ağrıması hergün geliştiğimi hissediyorum bölgesel calıstıgım için agır giriyorum ve dinlenme süreleri de oluyor gelişim güzel tabi bana göre

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ya arakadaşlar ben ne kadar ağır çalışırsam çalışayım ağrı olmuyor eve gidince.Bence ağrı olması için drop set uygulamak lazım.Bunu anladım.öyle değil mi ?

3. KrazyPitbull

KrazyPitbull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    usta acıyor :D:D:D:D

4. KrazyPitbull

KrazyPitbull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günde 40 şınav 100 mekik çalışıyorum ama nedense sadece bacak kaslarım ağryo :D:D

5. blasterreal

blasterreal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet benim agrılarım oluyor 1. gün yaptıgım bölgelerde agrıları olmakta 2.günkünkün dede aynı daha yeni başladım 2 gün oluyor ama katlancaz :) özzelikle omuz,kol,gögüs,yan kanatlar agrıyor weightlifter

6. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Benim salona zayıflamak amacıyla gidiyorum ilk gittiğim 1 hafta öyle bi ağrı yok kolları 90derece ile geziyordum neyse 1. hafta geçti şimdi ise sadece hareketleri yaparken yanma hissediyorum özellikle bench presste 15 tekrar basmam gerekirken 8 de9 da bıraktığım oluyor yanlış mı yapıyorum

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    değerli arkadaşlarım ve hocalarım, 7 yaşından beri sporla uğraşıyorum lisanslı futbolcuydum fakat 17 yaşımda geldiğimde bıratım, şu an 20 yaşındayım vücudumda yağlanma var ve 1 hafta önce body building olayını giriş yaptım 3 gün üst üste göğüs, karın,biceps ve arka kol çalıştım , 1. günün ardından ertesi sabah uyandığımda göğüs bölgesinde ağrı vardı fakat şiddetli bir ağrı değildi belli ki kasları çalıştırmıştım...
    Şimdi bu noktada şöyle birşey söylemek istiyorum ; ben klupte top oynarken çok muhterem bir hocamız bize yaz tatilinden sonra 100 şınav 100 mekik çektirirdi ve karın bölgesinde yoğun bir ağrı oluşurdu, ertesi gün idmana geldiğimizde ağrının üzerine tekrar 100 şınav 100 mekik uygulatırdı , 3. gün dehşet bir ağrı oluşurdu adelelerde, 6. güne kadar hergün ağrının üzerine aynı tarifeyi uygulatırdı ve haftanın sonuna doğru ağrı azalarak biterdi...
    şimdi değerli arkadaşlarım ve hocalarım ben de bu tecrübemden yola çıkarak, 3 gün göğüs bölgesine yüklendim bugün 4. gün ve off gün yaptım, bunu yapmamın sebebi yoğun ağrımdan ziyade, ağrının üstüne idman yapmaktan üşenmem ya da çekinmem değildi sadece forumda okuduğum kadarıyla overtraining durumuna düşerek deformasyon yaşamak oldu, şimdi değerli arkadaşlarım ve hocalarım eğer varsa bana bu konu da tavsiyeler verirseniz ya da yorumlar yaparsanız gerçekten memlun olurum çünkü biraz yönlendirilmeye ihtiyacım var yarın 5.gün olucak ve idmana gidicem, günlük cardiomun dışında tekrar göğüslere yüklenebilirmiyim sizce
    saygılar

ŞiŞman bunu beğendi.
  8. runoo

runoo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bence acı gerekli direk kas gelişimine etkisi varmı bilmiyorum ama psikolojik olarak etkilediği kesin en azından benim için öyle.Her antrenmanın ertesi günü göğsümde omzumda böyle dokundukça ufak acılar beliriyor ve kasılma oluyor tabi ki..Bu bana idmanın verimli geçtiğini hisstetiriyor.Sadece kanat çalıştığımda bu hissi yaşıyamıyorum malum evde çalıştığım için t-bar ve dumbell row un pek yararı olmuyor gibi.

9. trall

trall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende ise ağrı iki gün sonra ortaya çıkıyor.O gün neremi çalıştırdıysam parmağımla dokununca tatlı bir ağrı oluyor.Bu da bana mutluluk veriyor. bazen sırf tekrar bu acıyı hissetmek için salona gidiyorum.Vududumun salgıladığı bu hormon her neyse zevk verir derecesinde..

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bazı kişilerde bunun iyi çalışmayla alakası yok
    uzun aralıklarla aynı bölgeyi çalışması yada bir önceki aynı bölgeyi hafif çalışmasıylada alakası vardır.

11. hacker

hacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Cuma günü biceps ve triceps çalışmıştım.8 ay salona gitmemiştim düşük kilolarda çalıştım.

barbell curl :10 kg ve 15 kg
    push down :15 20 25 35 girdim

bugün akşam göğüs ve omuz çalıştım üzerine ve tricepslerime bastırdığım zaman acıyor yarın tekrar biceps ve triceps çalışmalımıyım?

12. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

Hocam
    Her kas grubunu haftada birkere çalıştırıyorum

pazartesi : gögüs karın
    çarşamba: kanat biceps
    cuma : omuz arka kol bacak
    antrenmanım bu şekilde ancak 3 aydır her üst gögüs çalışmamdan sonraki gün üst göğüsümde aşırı bir ağrı oluyor acaba 1 hafta dinlendirdiğimden dolayı hamlık ağrısı mı oluyor yoksa gelişim ağrısı mı ? ( beslenmem düzgün )

Teşekkürler.

13. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    onemli bi soru

ben şunu merak ediyorum. Mesela pazartesi göğüs çalıştım. Çarşamba günü az da olsa halen göğüs kasımda bi gerginlik kalıyor. Çarşamba günü tekrar göğüs çalışsam bi zararı olurmu?

14. meteorfal1

meteorfal1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben anladım sanırım geçen gün mekiği fazla kasılınca 3 gün karnımı kasamadım bilerek değil yataktan kalkarken doğrulurken felan acıyodu ama verdiği his cidden bana zevk veriyo :D

15. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar haftada 2 kez göğüs giriyorum

bigün çalışıktan sonra bastırdığımda hafif bir ağrı oluyor iyidir dimi?

16. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    olmasa daha iyi olur bence,neden çünkü arkadaşımda hiç olmuyordu ve çok hızlı gelişiyordu,bende de oluyor ağrı özellikle de göğüste

17. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de tespit ettiğim bir bilgiyipaylaşmak istiyorum. Bundan 1 ay öncesine kadar göğüs programım
    Barbell bench press 4x 10
    dumbell fly 4x10
    dumbel pullover 3x15
    şeklinde idi ve antremandan sonraki özellikle 2. gün müthiş göğüsüm ağrıyordu ( bütün her yeri)
    1 aydır programım
    Barbell bench press 3x10
    dumbell incline bench press 3x10
    chest press makina dar tutuş 3x10
    Polaris 3x10
    şeklinde ve ağır girmeme rağmen antreman ertesi gün ağrı az ve sadece üst ve yan taraflara doğru oluyordu.
    Şimdi programıma tekrar fly hareketini koydum ( bir de creatine tekrar başladım) ve şu an tam 2 gün oldu göğüslerde müthiş bir ağrı var alt üst orta neresine bastırsam parmaklarımı ağrıyor.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2010
  18. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Göğsüm acımıyor sebebi ise bench yaparken biceps kaslarım göğüsümü zorlamama izin vermiyor.Forumda bir çözüm buldum "Önceden Yorma Sistemi " fakat oradaki geçen terim ve hareketleri öğrenmem lazım.

19. paladin1453

paladin1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben de lateral raise yaptığımda ertesi gün trapezlerde hissediyorum hafif bir ağrı ve gerginlik. bu beni çok üzüyor çünkü trapezlerden hiç hazzetmiyorum. şimdi üzülmekte haklı mıyım? trapezlerim mi gelişiyor omuzların yerine?

20. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Benim hocada kendimi zorlama diyor zorlanırken hareketi yanlış yapıyorsun ve bunun hiçbir anlamı yok diyor.

Sayfayı Paylaş