Gelişimin Devamı için Gereken Supplementler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve serkanover tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. serkanover

serkanover Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Geçmişte amatör olarak düzensiz aralıklarla vücut gelişimi ile uğramıştım ancak Mayıs ayından itibaren düzenli olarak devam ediyorum. Gayet iyi gelişim oldu bunda da istikrar ve beslenmenin önemi oldukça büyük. Bu süre zarfında belki erken diyebilirsiniz ancak 2. aydan itibaren Weider gainer kullandım o bitincede Optimum Whey Protein aldım onu da tükettim. 190 boy 71 kg idim şimdi 82 kg oldum. Son 1.5 aydır herhangi bir ürün kullanmıyorum ve vücut gelişimi durdu. Yani ne ileri gidebiliyorum ne de geriliyorum..

Antreman hocama sorduğumda gayet normal bir durum vücut sürekli yukarıya doğru gelişmez bazen durur ancak sonrasında yine devam eder diye cevap vermişti. Aldığın ekstra besinler bittiyse durması çok daha normal dedi. Maddi imkanım çok fazla değil ayda her ay 400-500 lira ayırmamın imkanı yok besinler için.

Devamında sadece protein veya sadece gainer kullanmam yeterli olur mu yada yanında amino ile destekleyerek ? Çok fazla konu açılmış bununla ilgili ancak daha doğru tavsiye vermeniz için kendi durumumu özetledim ekstra bilmediğim tavsiye edilen ürünlerde var başlıklarda. Yardımlarınızı bekliyorum..

2. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    aynı durumu ben de yaşadım spora 62 kg ile başladım (boy 1.87) ilk 6 ayda 11 kg aldım tabi gainer destegi ve iyi beslenmeyle sonrasında malum yaz donemiydi bir de mide rahatsizligimdan dolayı kg alımım ve gelisimim durdu neyse sonraki iki ay kilo al ver derken 74.5 kg ile bayramda ara verdim su an 75kg civariyim yeniden başlayacagim.. bence sizin kilonuz boya göre normal sınırlarda ben protein +creatin denemenizi tavsiye ederim.. Bunu aynı zamanda multivitamin ve balık yağı ile de desteklerseniz daha iyi olur..

Son düzenleme: 2 Aralık 2012
  3. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Ben de protein + kreatin takviyesinin istediğini vereceğini düşünüyorum, hem bütçenizi de çok yormaz. Ama beslenmenizde de bir artı alıma gitmenizde fayda var. Günlük aldığınız kalori miktarını artırmayı deneyebilirsiniz.

4. serkanover

serkanover Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaz aylarında gelişimi sağlayıp kilo aldığım için bu mevsimde durması kötü hissettirdi beni. Creatin için forumda yazıları okumuştum uzun vade kullanıldığında karaciğeri çok fazla yorduğu ve bıraktığında kazanılan hacmin kaybolduğu yazılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Bunlara rağmen protein ve creatin tavsiyesinde kararlı mısınız ?

5. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul

Sayfayı Paylaş