Gelişimde karbonhidrat ihtiyacı ve protein oran celişki?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sosunaverenso tarafından 21 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meraba arkadaslar aklıma takılan iki soru var özellikle bunun için uye oldum, bizler için karbonhidrahın önemi nedir ? Yani ben enerji için gerekli oldugunu biliyorum o tamam ama kas gelişimine nasıl bir etkisi var ne kadar gerekli almassak gelişemezmiyiz? + kilo basına yaklasık 1.5 gr protein alıyoruz buda tamam ama vucudumuz tamamen kas değil ki mesela %20 yag oranımız var bunuda genel hesaba katıp, 1 kilo kasada 1,5 gr protein 1 kilo yagada 1,5 gr protein demek yanlıs olmuyor mu ?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  3. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    yaptığın spora, türüne ve programına göre bu oranlar değişiklik gösterir. Yağ ve şeker alımını minimum değere indirim protein değerini kilon x 1.5 veya 2 ye Karbon hidrat değerini kilon x 2.5 ila 4 değerleri arasında alman Vg yaparken ki beslenme oranın olabilir. Ayrıca koşu,jog veya Jimnastik ile ilgilenen sporcular için protein kilon x 1 veya 1.4 arası Karbon Hidrat kilon x 1.75 ile 2.5 arası yağ ise kilon x 0.75 Tabiki bunlar sabit veriler.

4. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkurker

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş