Gelişim ve Sert Bacaklar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheRebellious tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TheRebellious

TheRebellious Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerime ve kardeşlerime merhabalar ben Rusya'da öğrenciyim spor salonuna yazıldım 1 haftadır yapıyorum futbol da oynuyorum şimdi öncelikle maddi durumum iyi yani protein tozuna amino asitlere verecek param var ama beni yönlendirmeniz lazım..Ben hacim kazanmak istemiyorum fazla boyum 1.75 kilom 73 şu anda ben maximum bu kiloda vucudumu kas yapmak yağları yakmak istiyorum ekmek yemiyorum...

Bana protein tozunu ne zaman kullanmam gerektiğini ve aminoasitlerin bacak kaslarıma ne gibi yararları olur futbolcuysan birisi kullan demişti ben çözemedim olayı ufak bir beslenme örneği ve bu cretain amino asit ve protein shake lerini ne zaman kullanmam gerektiğini söyleyen herkese şimdiden teşekkürler

2. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Supplement kullanımı ilk 3 ay pek de tavsiye edilmez.
    Vücut zaten ne yesen onu kullanır yeni başladığından dolayı.
    Neyse.

Protein tozu vücudun protein eksiğini kapatmaya yarar.
    Amino asit ise vücudun daha çabuk toparlanmasını sağlar.

Protein tozunu sabah kalkar kalkmaz, ant. önce ve sonra olmak üzere kullanabilirsin 1 er ölçek.
    amino da ant. önce 3 ant. sonra 4 olmak üzere alabilirsin.

3. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    günde 3 ölçek protein tozu kullanırsa :D 2 güne kalmaz her yeri sivilce dolar ayrıca karaciğeri yorar.Bence protein tozunu yarım litre süte 1.5 ölçek kat bunun yarısını antrenmandan önce yarısın antrenmandan sonra kullanmalısın tabi bu kendi görüşüm.Antrenman olmadığı günlerde aynı yarısını sabah kahvaltısından sonra kalan yarısını da öğlen yemeğinden sonra kullansan iyi olur.şayet ben öyle yapıyorum

4. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Bende öyle bir etki yapmamıştı 3 ölçek toz, tabi herkesin bünye farklı.

5. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozunu antremandan önce sütle içmek sinidirimden dolayı mideyi yoruyo ve suyla içmek daha mantıklı =)))

6. TheRebellious

TheRebellious Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlk öncelikle tüm yorumlar için teşekkür ederim...

Ben fazla hacim kazanmak istemiyorum şu anda yağları yakmak için sürekli cardio yapıyorum yani kilo verme yağlardan kurtulma aşamasındayım ve fazla hacim kazanmak istemiyorum hani bruce lee tarzı kas olur ya hem güçlü olur hemde fazla şişik olmaz onun gibi birşey istiyorum desem :) Futbol oynadığım içinde bacaklarımın güçlü olmasını istiyorum

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    441
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşım cardio yapıyormussun hem kondisyon hemde yağ yakımı için faydalı bu. hacim kazanmak istemiyorum diyorsun bruce lee den örnek vermişsin ozaman senin yapmak istedigin tam olarak body olmuyor. zaten futbol oynadıgın için yapman gerekende body değil fitnessdir. bunun içinde hafif agırlıklarla çok tekrar yapman gerekir.

body yapanlar genelde 3 ay sonra supplement kullanmaya başlıyor bence bu bile az bi süre mümkünse 6 ay hatta 1 sene sadece yediklerimizle günlük protein ihtiyacımızı karşılarsak daha iyi olur.sonra supplement kullanımı ve kombinasyonlarla vucut çok daha iyi tepki verebilir. 3. ayında supplement kullanan adamın gelişim hızı belli bir süre sonra aynı hızla devam etmez gelişim belli bi süre sonra yavaşlıyor. ama 1 sene sonunda supplement kullanımına başlayan birinin takdir edersiniz ki gelişiminde artış olabilir. sonuçta 60 kg lik 70 kg lik birinin günlük protein ihtiyacını yedikleriyle karşılaması çok zor olmaz. önce iyi beslenmek lazım...

8. TheRebellious

TheRebellious Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım kilomun büyük kısmı bacaklarda üstü biraz şişirmeye karar verdim bunu dün farkettim birde anlamıyorum benim omuz kemiklerim öne doğru çok oturmaktan heralde gögüs kası oluyor ama omuzlarım çok çabuk yoruluyor çalışınca yani üçgen olamıyorum gerçi 1 haftadır yapıyorum :) 2 gün pilates gidiyorum hergün 4 kilometre koşuyorum 15 dakka eliptik ve sürekli yürümekteyim zaten 1 haftada ekmeği kestim yeşil çay içiyorum ve yememe dikkat ediyorum 74.6 kilodan 72.2 olmuşum

Sayfayı Paylaş