Gelişim sürecinde omuzlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve valiantby tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. valiantby

valiantby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba, yeniyim aslında ehi konuyu açtığım yerden de bellidir tabii ki :}

çoğu erkeğin derdidir dar omuzlar ve çooooook konu okudum hem bu forumda olsun hem başka forumlarda tabii ki bütün forumu okuyamadım :}}

15yaş 1.70 boy, 55 kiloyum yaklaşık 1 aydır dambıllarla çalışıyorum. başta 2,5luklarla yapıyordum şimdi ise 4lüklerle devam ediyorum

ilk başlarda sırf omuz çalışıyordum bir gün 13 x 3 2,5luklarla sonraki gün dinlenme sonraki gün tekrar 13 x 3 dü

salona giden bir abimin tavsiyesiyle 2hafta sonra durumu anlattım (4lüklere geçmiştim o zaman yeni) göğüs,sırt ve omuz çalışmam gerektiğini söylemişti sonradan ona döndüm yaklaşık 1 aydır da yapıyorum sırt-dinlenme-omuz-dinlenme-göğüs diye gidiyor sürekli

açıkcası duruş bozukluğu var sanırım omuzlarım önde ve bu yüzden düşük duruyorlar

1.si duruş bozukluğunu nasıl gideririm
    2.si 15yaşında olduğum için gelişim sürecindeyim malum ilerde omuz kemiklerim daha da nasıl genişler yani kemik olarak doğal yollardan kasları bir kenara bırakırsak :}

şimdiden teşekkürler umarım yanlış yere açmadım konuyu

iyi forumlar.

2. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Doktara gitmeni tavsiye ederim. Kambur olabilirsin. Hastanede birisini görmüştüm sırtından omuzlarına göğsüne kadar bi şey takmışlardı dik durmasını sağlaman için.

valiantby bunu beğendi.
  3. valiantby

valiantby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hayır hayır kamburlukla alakası yok sadece omuzlarım önde o kadar aklına ne geliyor bilmiyorum ama öyle çökmüş bir halim de yok tam olarak :}

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    843
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Duruş pozukluğunu nasıl çözüceğin konusunda tam bilgim yok onu araştırıp bir uzmandan destek alman gerek ama o kadar hafif kilolarla çalışmak yerine sana daha fazla kaslanabileceğin bir yol tavsiye ederim.Street Workout , kendi ağırlığınla yaptığın hareketler güçlenmendede bir yandan büyük etki yaparken kaslanmandada etkilidir.Düşünmek istersen tavsiye ederim.

valiantby bunu beğendi.
  5. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Göğüs omuz trapez sırt kanat kası yaparsan zamanla düzelme olabileceği görüşündeyim. Zayıflıktanda olabilir ?

valiantby bunu beğendi.
  6. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Dostum cok yeni oldugun icin bilmiyorsun ki bu iş sadece omuzla gogusle olmaz vucudun dengesini bozarsin kotu bir gorunus cikar ortaya..

valiantby bunu beğendi.
  7. valiantby

valiantby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SiR_Arawn : aklımın bir köşesinde sürekli olacak uygun olduğum her zaman yapmaya çalışıcam

osmanAlptekin : üst göğüs etki edebilir demişti biri ama evde dambılla yapılacak üst göğüs hareketi bulamadım ,belkide olabilir normal olarak 3 kilo daha almam gerek ama olmuyor :}

FitFighter : başlarda sadece omuz çalışıyordum dediğinde de haklısın ama göğüs omuz sırt ve bilek çalışıyorum artık yetmez mi :}

8. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Bacak calismanin ne kadar onemli oldunu forumda oku anlarsin kardesim ..Tabi karin da calismiyosun six pack istemiyosun galiba :)

valiantby bunu beğendi.
  9. valiantby

valiantby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim önce bir sor si pack in var mı yok mu diye belki var ondan çalışmıyorum :p

şaka bir yana göbeğim var doğrudur ama fazla da değil, rahatsız da değilim :}}(şimdi düşününce bu rahatsız değilim kelimesi pek olmamış gibi geldi :})

hemen bakıyorum bacak kasının önemine bir de sen burdan bir kaç zor bulunan bilgi verebilir misin bacakla alakalı :}

vay be ilk defa duydum açıksası bacak kasının bu denli yararlı olduğunu bugün bacak günü :p

Son düzenleme: 6 Ağustos 2013
  10. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Sen forumu iyice okuduğuna eminmisin bir şeyler öğrenmen gerekiyor her şeyden önce forumu araştır bilen kişilerden yardım falan al.Sonra başla sporuna bişeyleri yanlış yaptığını anladığında iş işten geçmiş olabilir.

valiantby bunu beğendi.
  11. valiantby

valiantby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hem bu forumda hem başka forumlarda baya konu okumuşluğum var işime yarayacağını düşündüğüm, genelde omuzlar için. Programımı değiştireceğim gibi duruyor.

12. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Eğer duruş bozukluğun varsa P90X tam sana göre benle iletişime geçebilir misin? Sana bu konuda yardımcı olmak isterim.

valiantby bunu beğendi.
  13. valiantby

valiantby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mesaj attım bakarsan sevinirim

Sayfayı Paylaş