Gelişemiyorum..Tavsiye ve önerileriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakingty tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi günler ben 1.83 boyunda 70 kiloyum.Fitnessda 3 ay bitiyo nerdeyse ama hiç gelişme yok kaslar sıkılaştı ama öyle 3 ay fitness a gittiğim belli olmuyor.Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum?Ben yumurta ve sütü çok tüketemiyorum kokularını ve tadlarını sevmiyorum ama çikolatalı süt fln tüketiyorum.Spora gitmeden 1.5 saat önce öküz gibi pilav yanında protein ihtiyacı için ton balığı,kırmızı et,tavuk yemeye çalışıyorum.Aradan yarım saat geçtikten sonra yani spora gitmeme 1 saat kala Optimum Nit.%100 whey gold tozumu içiyorum.Antremandan sonra protein tozumu içiyorum ve 1 saat sonrada yine pilav yanında kırmızı et,balık,tavuk ne olursa yiyorum.Köfte yiyeceksem bile tavaya 1-2 damla zeytinyağı koyarak kızartıyorum yapışmaması için yani beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum elimden geldiği kadar....Yulaf yiyorum karbonhidrat için.Acaba protein tozu yerine gainer mi kullanmalıydım??Birde forumda konuları okudum antreman bitiminde basit şeker almamız gerekiyormuş kimileri muz , kimileri jelibon kimileri adını ilk defa duyduğum ve hiç bişey anlamadığım vitago, BCAA+Glutamine vb şeyleri kullanıyormuş ben bunların hiç birini yapmıyorum kas yanması olabilir mi fazla ihtimal vermiyorum ama??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:29 ----------

Söylemeyi unuttum bundan aradan 2 ay kadar önce bi 3 aylık dönem daha gitmiştim ama onu hiç disiplinli yapmadım o yüzden ondan hiç sonuç alamadım.Sonra bana toz fln kullan dediler ve toza başladım...

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    3 aylık bir sporcu için supplementlerin hiçbiri zaruri değildir.6 aydan sonra tavsiye edilir genelde beslenmeye destek olması için.

"3 ay fitnessa gittiğim belli olmuyor" demişsin ama 3 ay zaten çok kısa bir süre,bu spor sabır işidir.

3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    3 ayda kimin gittigi belli oluyor ki ? :D 5. 6. aylardan sonra belli etmeye başlıyo kendini bu spor :)

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Normal şartlarda ilk 3-6 ay en hızlı gelişeceğin dönemdir,ama bu 30 cm kolun 36-38 olacağı anlamına gelmez.Siz sürekli iyi beslenin ve idmanalrınız aksatmadan devam edin,ilerleyen aylarda giyisilerinizden bile anlayacaksınız geliştiğinizi.Son olarak ; ilk başladığınızda resmini var ise onu 2-3 ayda bir resim çekerek yanyana koyarak gelişöeyi gözlemleyin.
    Kolay gelsin.

zrb20 bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Biraz sabır lazım,

Beslenme, idman, dinlenme , inanç

ee sana biraz da sabır :)

6. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    3 ay dedin nedir ya 3 yıl body fitness yaptım ancak hazır oldu şuan

7. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğinizde çok haklısınız bu iş sabır işidir ama 3 ay boyunca giden arkadaşım vardı oda öyle mükemmel gelişmemiş ama benim gibide değil.Tabi herkesin vücudu farklıdır mesela başladığımda kolum 28 idi 3.aya gircem 29 var mı böyle bişey?Bnm sorunum beslenme hiç iyi yiyemiyorum ancak spordan önce ve sonra çok yiyorum fakat bazı günler akşam 3-4 kadar hiç bişey yemeden durduğum oluyodu yumurta ve süt içemiyorum yiyemiyorum bunlarda bana çok şey kaybettiriyo

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:34 ----------

He bide öğrenci adamım sınavım oluyo dershanem oluyo haftada 2 gün gittiğim günler oluyodu bide şimdi ygs-lys iyice hapı yuttuk bu spordan fayda alamıcam

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşların dediği gibi 3 ay bu spor için daha başlangıç. Arkadaşınızın genetiği ile sizin genetiğiniz farklı sonuç olarak o sizden daha hızlı gelişebilir bu gayet normal bir şey. Son mesajınızda biraz daha açıklayıcı olmuşsunuz ama haftada kaç gün gidiyorsunuz ? 2 gün en az anladığım kadarıyla. Bunun yanında antreman programınız nasıl, belki orada bir yanlışlık vardır. Yazarsanız yorumlayabiliriz

9. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ya sınav,okul,dershane derken bazen haftada 2 gün gittiğimiz oluyo.Programım 1.gün göğüs biceps 2.gün sırt kanat arka kol 3. omuz ayak bilek bide hafif yağlıyım artık haftada 1 günde kardiyo-karın bölgesi çalışmayı düşünüyorum...

10. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Beslenme ve dinlenme düzenini oturtmadan gelişim çok zor olur.

Sayfayı Paylaş