Gelişemeyeceğim gibi hissediyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nbacıshaquılle tarafından 30 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşar 2 hafta oldu salona başladım 5 yıldır giden arkadaşla birlikte çalışıyorum. 1.73 61 kiloyum cılızım gövdem bayağı dar ve ince bu yüzden çok umutsuzum.
    Aynada kendime bakıyorum mesela Kalçam göğsümden daha geniş ters üçgenim bilmiyorum normal mi zayıf biri için bu durum. Düşünüyorum kas yapsam bile üçgen olamayacağım gibi duruyor vücudum. Bench pressi boş bar ile yapıyorum. Sizce üçgen olabilir miyim geniş kalça kemiği dar göğüs kafesi ile.

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Çoğu kişi genetik olarak şanslı doğmuyor ne yazık ki. Vücudunun sınırlarını görmek ve umutsuzluğa kapılmak için daha çok erken.
    3-5 sene düzenli ve disiplinli şekilde sende antrenman yap, doğru beslen daha sonra hissedemediklerinle alakalı konuşulabilir.
    Başkalarının vücudu ile kendini kıyas yapmak yerine vücudunun gelebileceği maksimum düzeye odaklan. Başarılar.

3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bench Press'de boş barla çalışacak kadar yeniysen bu sporda nasıl ileriyi görüp gelişemeyeceğini düşünüyorsun.

Önce bir beslenme düzenini oturt, 1-2 sene bu sporu yap, çalıştığın ağırlıkları düzenli olarak artır güçlen, gelişemezsen eğer o zaman üzülürsün.

4. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Daha 2. hafta kardeşim boş barla bench yapamaman doğal :D Benim ilk halim le nerdeyse aynısın tabi benim ters üçgen filn deil bildiğin incecik çubuk kraker bişeydim kızlar diyordu ne güzel vucudun var keşke bnimde öyle olsa diyordu erkekler ise git biraz yemek ye bir yumruk yesen ikinciyi kaldıramazsın anla ne kadar zayıftım işte :D Sen yine benden iyisin boş barla bench yapıyordun demek ben ise bench altına yatmaktan korkuyordum kaldıramazsam zaten güçsüzdüm bide düşerse üstüme herhalde ölürüm dediydim :D bazı hareektlerde sağ kol kalkıyordu sol kalkamıyordu o derece güçsüzlük vardı zayıflıkta :D şuan 1 yıl 3 ay oldu 53 kg ile başladıgım sporda şu an 74 kiloyum sakın umudunu kaybetme dalge geçen olacakdır " Hani sen salona gidiyordun ben bile dha iyiyim " Gibi şeyler bana birisi önüme tüpürdü gülerek al protein dedi gözüm dönmüştü hırslanmıştım sinirlerim bzulduydu ama baya bir yakın arkadaşım die sesimi çıkarmadım salon içinde bir adam " sen o kadardır gelin bir gelişme olmadı demişti sinirlendim protein tozu kabımı kırdım ama cddn şimdi üzülüyorum o protein tozu kabına keşke kırmasaymışım :D Şimdi soracaksın bu dalga geçenlerin son durumu nedir die Benden tavsiye istiyorlar çok iyi geliştin diyorlar çok iyisin diyorlar helal olsun diyorlar sadece kız arakdaşım destek çıkmıştı ve annem onun dışında kimse pek destek çıkmamıştı onlar olmasa bırakırdım. KENDİ BAŞIMDAN GEÇENLERİ SANA ANLATTIM ÖRNEK OLSUN DİYE UMUDUNU KAYBETME HERŞEYİN DHA BAŞINDASIN BAŞINDAYKEN UMUDUNU KAYBETMEK DEMEK İŞİ ÇOKTAN BİTİRDİN DEMEKTİR :) KENDİNE GÜVEN. Bir konuda yardım sitersin konuşmak istersin pm atabilirsin kardeşim :)

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Yontem cok onemli.

Senin gibi bir cocuk gordum salonda. Elinde bir tane 5kg luk bir dambilla aynanin karsisina gecip sacma sapan sekillere girip goya tricepsini calisiyor.
    Bu cocuk eger moralini yitirmez de spora devam ederse 6 ay sonra da ayni kolla ayni dambilla calisirken gorursun.

Ama.sen bos barla baslamakla dogru yapmissin. Dogru yerden baslayan herkes gelisir. Yeterki yontem dogru olsun. Eger o bos bara her antremanda agirlik artirirsan ve duzgun beslenirsen 1 sene sonra kendini taniyamazsin.

Sana tavsiyem bugun baslangic fotografini cekmen ve bir kenara koyman.

Dogeu antremanla vucudnun nasil ters ucgenden tam ucgene dondugunu goreceksin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    2 hafta da nası anlıyorsun bunu? başlangıç için boş bar gayet normal ben de boş barla başlamıştım çoğu harekette. sabır lazım bu iş için umarım erkenden bırakmazsın.

7. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Çok sağolun motivasyon oldu vallahi. Benle dalga geçen olmasa da takılan çok oluyor sana yemek yedirmiyorlar mı falan diye. Demek ki zayıf biri için şu anda normalim. Yardıma ihtiyacım olursa direk size yazacağım çok sağolun.

Fotoğraflarımı çektim o konu tamam. Yöntem işi de hareketlerimi nizami yapmak için çok uğraşıyorum yanımdaki tecrübeli olan arkadaş yardım ediyor sağolsun. Dediğiniz gibi 2 senedir gelip de normal bir insan gibi olan hiç gelişmeyenler de var. İnş güzel gelişirim ve before after yaparım forumda.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2016 ---
    Dediğim gibi sınıfımda hiç çalımamış ama benden daha iyi vücuda sahip ve üçgen olan arkadaşlarım var o biraz moralimi bozdu. Erkenden bırakmak istemiyorum kararlıyım bu işte ama seneye ygs lys var büyük ihtimal o zaman bırakmak zorunda kalacağım yaklaşık 8 ay civarı sonra yine tam gaz devam etmek istiyorum ama. O sırada evde barfiks mekik şınav dumbell ile çalışabilirim formumu korumak için.

Paşa99 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş