Gelişememin sebebi genetik mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zyzz04 tarafından 13 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Zyzz04

Zyzz04 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba herkese arkadaşlar nerdeyse 1 yıl olucak spora başlayalı ancak hala bir yok kat edebilmiş değilim.Açıkçası gelişip gelişmediğimi bile anlayamıyorum çünkü ortada çok bişey göremiyorum ve çoğu kişide görmüyor ne yazık ki dışarıdan bakan biri spor yapıp yapmadığımı bile anlamıyor.Soranlara 1 yıldır yapıyorum bile diyemiyorum 2-3 aydır diyip geçiştiriyorum ve açıkçası inanıyorlarda.Neden gelişemiyor olabilirim sizce?Ektomorf genetiğim var ve bu genetikte kas yapmak zor biliyorum ancak yinede büyüyemiyorum kollarım ince, göğsüm az var dışarıdan bakıldığında belli oluyor mu bilmiyorum bile.Kreatin ve protein tozu kullanıyorum.Ancak onlarda fayda etmiyor.72-73 kiloyum sanırım.Ama kalıplı değilim zayıfım hala.Beslenmem de her boş bulduğum an yerim.Abur cuburda yiyiyorum ama açıkçası yağ almıyorum.Ama kasta yapamıyorum kötü yanı o.

2. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bende endomorfum kolay kas alabiliyorum ve kolay sönmüyorum ama ne yesem yarıyor senin gibi istediğimi yiyemiyorum şanslısın en azından ayı demiyorlar

3. onrndr

onrndr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa
    kardeşim günlük karbonhidrat,protein, yağ alımın ne kadar ortalama?

4. Zyzz04

Zyzz04 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam genetiğimde mi bir sıkıntı var yani vücut geliştirmeye uygun olmayan bir genetik mi anlamadım.

Tamam yağ oranım düşük ama birşeye yaramıyor ki.Zayıfım yani bildiğin.Ve kas olmadığından define bir vücudumda yok.Biraz yağ ve kası tercih ederim açıkçası.En azından kalıplı duruyor.Ama olmuyor işte.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ağustos 2016 ---
    Hocam değişiyor ama açıkçası yeterli miktarda aldığımı düşünüyorum.Her sabah yumurta veya omlet yiyorum yumurta yersem 4 tane bütün onletinde içinde en az 3-4 yumurta oluyor.Elimden geldiği kadarıyla tavuk, balık, makarna yiyorum bir hayli ekmekte tüketiyorum açıkçası sırf gece yatmadan bir tam ekmek yediğim bile oluyor.Antrenmandan sonra protein tozuda içiyorum gerçi protein tozu kullanalı 1 hafta oldu ama nedense büyüyemiyorum.Genetiğimde açıkçası simetri olarak düzgündür yani göğüslerim birleşik, karın kaslarım yamuk vs. değil omzum belime göre geniş sayılır.Kollarım ince ama çubuk gibi değil ama baya bir ince

5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum yağı tercih etme derim bende çok sağlam kalıp var kollarım büyük baya göğüs kafesim sırtım omuzlarım baya geniş ama dışarıdan bakan göbek var göbek olduktan sonra 1 ton bench bassam ne olur diyor geliyor bastığım benche o kiloda olsam basarım diyor yağdan kuvvet alıyorsun diyor uyduruyor işte moralimi bozuyor yağlanma sakın o yüzden

6. onrndr

onrndr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa
    kardeşim ben de 75 kiloyum günde;
    450-550gr arası karbonhidrat
    140gr protein
    80gr yağ alıyorum ayda ortalama 2kg alıyorum bence bi dene, çalıştığın ağırlıkları biraz arttırıp sıkı antremanla bu işi çözersin

berkay7743 bunu beğendi.
  7. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    kilox1.5 yağ yağsız kütle çarpı 2 protein kilox3 karbonhidrat dene faydasını göreceksin konu sahibi:)

Sayfayı Paylaş