gece yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    21yaşında bayanım boyum 162 kilom 52 yağ oranım %21,yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum.hafta içi saat 5e kadar okulum olduğu için okuldan çıkınca makarnamı/bulgurumu yiyip spora 7de gidiyorm.pilates+kardio ya da ağırlık+kardio çalışıp saat 9 gibi eve dönüyorum ve gece 10-10buçuk civarında 100gr ton balığı, 1 meyve, yoğurt vs yiyorum.spordan sonra bu saatte yediklerimin yağa dönüşme olasılığı yüksek midir??öyleyse ne yapmalıyım??

Son düzenleme: 25 Şubat 2013
  2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Meyveyi çıkartırsan ton balığı ve yoğurdun zararı olmaz, meyve olarak ne yiyorsun bilmiyorum ama meyvelerde şeker olduğundan miktarına göre insülini yükseltebilir ve bu da uyurken salgılanacak büyüme hormonunun düşmesi demek bu da yağ yakımının/kas yapımının sekteye uğraması demek.

3. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    genelde 1tane elma yiyorum sadece ama yememem daha iyi olcaksa yemiyim

4. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    kaçta yatıyorsun ? ton balığı light mı yoksa yağlı mı yiyorsun ? kesinlikle light ton balığı yemelisin ve bunları yedikten sonra en az 2 saat uyanık kalabiliyorsan sıkıntı olmamalı

5. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ben light ton balığının tadından nefret ediyorum o yüzden yağlı alıp süzüyorum 52 kg ile bu yağ oranı biraz ilginç geldi ama bana.

6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    bulursam light alıyorum ama markette genelde lightı kalmamış oluyo o zamanlar yağlısını alıp yağını süzüyorum o şekilde yiyorum.yedikten en az 2-3saat sonra uyuyorum ztn.süzsem de yine lightla arasında baya kalori farkı oluyodur sanırım :/

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Yedikten 2-3 saat sonra uyuyorsan meyvenin de sıkıntısı olmaz elmanın glisemik indeksi zaten düşük sayılır, yani afiyet olsun :D

escapist92 bunu beğendi.
  8. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    ben de hiç sevmem de işte mecburen bulursam alıyorum.gittiğim spor salonunda 'tanita' diye bi alet var onla ölçüldüm böyle çıktı sonuç.genelde spor yapan arkadaşlarım da yağ oranımın bu kadar çok çıkmaması gerektiğini söylüyolar fiziğim normal hatta fit bile sayılırım ama bu yağ oranını görünce planlı programlı yemeye içmeye başlamak zorunda hissettim her ayrıntıya takılır oldm yemek konusunda

9. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    O alet kesinlikle yanlış emin ol. Düzgün bir hastanede ölçüm yaptırarak gerçek yağ oranını öğrenebilirsin.

escapist92 bunu beğendi.
  10. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    valla arkadaşlar bence light ın tadı çok güzel :)

ayrıca her ne kdr yağlı ton balığını süzsenizde yinede yağ giriyor vucuda. En iyisi çatalı çok bastırın yağı çıksın dicem ama bu seferde kuru kalıyor boğaza taklıyor (tavuk göğüsü gibi)

11. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    aa öyleyse hastanede ölçtüreyim ben.salondaki hocalar da hiç söylemiyolar ilgilenmiyolar.kaldığım yurdun civarındaki tek spor salonu orası diye 1senedir aynı yere gidiyorum hala programımı değiştirmediler.bu forumdan okuduklarımla kendi kendime bşyler yapmaya çalışıyorum.beslenme programı yapan bilgi veren de yok hatta beslenme programı için ayrıca para istiyolar.neyse ben de dert yandım uzattıkça uzattım en iyisi hastanede ölçülmek :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:55 ----------

evet aynen konserveyi biraz yana eğip çatalla ton balığını ezince süzülüyo :p bi de ben yoğurtla karıştırıyorum daha yenebilir hale geliyo benim için.yoğurt olduğu zmn her şeyi yiyebiliyorm :D

12. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ülkerin kalbim diye light ton balığı vardı onu almışdım bi kere tiksindim valla ağzımdan kokusu gitmedi dedim en iyisi yağını süzmek..

13. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Yağsız yemenin mantığı nedir? Böyle bir zorunluluk yok. Zaten günlük almanız gereken belli bir yağ miktarı var. 100gr ton balığında 8gr gibi yağ var. O yağı günlük ihtiyacınızın içinde sayın.

Tek bir besindeki yağ veya herhangi bir makro besin miktarı yağlanma yapmaz. Yağlanmayı yapan gün sonunda toplam makroların ve kalori miktarının ihtiyacınızın üzerinde olmasıdır.

technical1967 bunu beğendi.
  14. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    ton baligi yagli seviyorsan yagli ye, kendine iskence yapmana gerek yok. Asil vücutdaki yaglanmayi yapan sekerdir

15. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kişi günde 800kcal açık veriyorsa 15gr şeker yediğinde yağlanma mı olur?

Tek başına protein, yağ, karbonhidrat yağlanma yapmaz. Günlük toplam kalori alımınız ihtiyacınızın üstündeyse yağlanma olur.

Olayları tek tek besinlere bağlamayın lütfen.

technical1967 ve UnderCoveR bunu beğendi.
  16. ozy245

ozy245 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bayanların yağ oranı erkeklere göre hep yüksek çıkıyor o yüzden normal bir oran bence.

Yağlanma konusunda da @Extravaganza ya katılıyorum, acizane tavsiyem hergün aynı şeyleri yememeye sindirim sistemi için dikkat etmek gerekli.

17. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    50dk lık spinningten sonra çok aç hissediyorm kendimi mesela spinningten 1bçk saat sonra yani akşam 9-10 gbi meyve, süt, yoğurt ya da ton balığı mı tüketmeliyim?spor salonundaki hoca 'hiçbşy yememem gerektiğini söyledi de :S

18. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Vücudun yapı taşlarından biri olan yağlardan bu kadar korkulması anlamsız. Yağlardan ziyade karbonhidratlara bu kadar dikkat edilmesi gerekli.

19. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    yemekten sonra spora çok erken gidiyorsun minimum 2 saat ara vermelisin.Vücut daha yediklerini sindirirken kan yogunlugu mide ve bagırsaklara toplanmışken sen spora zorluyorsun kanı kaslarına pompalıyorsun.

Bu hem hazımsızlıga yol açar hemde yemeklerden gerekli besinleri almanı engeller.Bence 8 gibi spora git döndüğündede yulaf ezmesi yiyip yatabilirsin.Zaten yağları vermeye çalışıyorsun gece bukadar çok yemeni anlayamadım

Sayfayı Paylaş